ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення заяви без розгляду
"15" жовтня 2019 р. справа № 300/1906/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л. розглянувши в порядку письмового провадження заяву Фермерського господарства "ПЛЕЯДА" про забезпечення позову у справі
за позовною заявою Фермерського господарства "ПЛЕЯДА",
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Фермерське господарство "ЖИТНІ ЛАНИ",
до Цуцилівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області
про визнання протиправним та скасування протокольного рішення засідання комісії з використання коштів сільського бюджету та зобов`язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "ПЛЕЯДА" (надалі, також - позивач, ФГ "ПЛЕЯДА"), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Фермерське господарство "ЖИТНІ ЛАНИ", 18.09.2019 звернулося в суд з позовною заявою до Цуцилівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області (надалі, також - відповідач) про визнання протиправним та скасування протокольного рішення засідання комісії з використання коштів сільського бюджету та зобов`язання до вчинення дій.
Питання щодо відкриття провадження в даній адміністративній справі станом на момент постановлення даної ухвали не вирішено.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.09.2019 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії ухвали для усунення недоліків.
Представником позивача 15.10.2019 подано до суду клопотання про усунення недоліків позовної заяви, до якого також повторно долучено заяву про забезпечення позову від 08 жовтня 2019 року.
У поданій заяві позивач просить забезпечити позов шляхом заборони Управлінню Державної казначейської служби України у Надвірнянському районі перераховувати кошти Фермерському господарству "Іванчук" (надалі, також - ФГ "Іванчук"), відповідно до протокольного рішення засідання комісії з використання коштів сільського бюджету на виконання заходу Програми розвитку ягідництва і садівництва та підтримки фермерських господарств на території Цуцилівської сільської ради до проекту "Лохину в кожну хатину" на 2019-2020 роки від 24.04.2019, до закінчення розгляду судом адміністративної справи за позовною заявою Фермерського господарства "ПЛЕЯДА" про визнання протиправним та скасування вказаного протокольного рішення засідання комісії і зобов`язання до вчинення дій.
Заяву про забезпечення позову позивачем мотивовано тим, що рішенням Цуцилівської сільської ради №02/03-2019 від 15.03.2019 оголошено конкурс з використання коштів сільського бюджету на виконання заходу Програми розвитку ягідництва і садівництва та підтримки фермерських господарств на території Цуцилівської сільської ради на 2019-2020 роки до проекту "Лохину в кожну хатину". Переможцем конкурсу відповідачем визначено Фермерське господарство "Іванчук", якому також вирішено передати кошти у розмірі 380 000 грн. Позивач зазначає, що засновником Фермерського господарства "Іванчук" є посадова особа відповідача - Цуцилівської сільської ради, що свідчить про наявність корупційної складової при прийнятті оскарженого рішення. Окрім цього, проекти документів інших конкурсантів комісією не розглядались. На переконання позивача, наведені обставини свідчать про порушення вимог чинного законодавства, та про можливість неправомірного заволодіння коштами обласного, районного та місцевого бюджетів у розмірі 380 000 грн. У поданій заяві позивач також зазначив, що вжиття заходів забезпечення позову має на меті збереження існуючого становища до закінчення розгляду судом справи по суті.
Розглянувши подану представником позивача заяву про забезпечення позову, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення її заявнику без розгляду, з огляду на такі обставини.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України), суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову
Частиною 4 статті 152 КАС України передбачено, що до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 3 абзацу 1 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2019 року у розмірі 1 921 гривня.
Пунктом 6 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову встановлена ставка судового збору - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з урахуванням положень пункту 3 абзацу 1 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" становить 576, 30 грн.
У заяві про забезпечення позову позивачем зазначено, що до заяви долучено квитанцію про сплату судового збору.
Однак, судом встановлено, що позивачем до заяви про забезпечення позову від 08.10.2019 долучено копію квитанції про сплату судового збору №62 від 18.09.2019, яка згідно із відомостями бази даних Діловодство спеціалізованого суду , долучена ФГ "ПЛЕЯДА" до заяви про забезпечення позову від 06.09.2019.
Таким чином, вказана квитанція не є належним підтвердженням сплати позивачем судового збору у встановленому розмірі за подання заяви про забезпечення позову, що суперечить положенням частини 4 статті 152 КАС України.
Згідно із частиною 7 статті 154 КАС України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Водночас, суд звертає увагу на те, що в ухвалі Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20.09.2019 судом надано оцінку доводам позивача у заяві про забезпечення позову від 06.09.2019, поданої до суду 18.09.2019. Так, вказаною ухвалою постановлено у задоволенні заяви про забезпечення позову від 06.09.2019 відмовити.
При цьому, подана ФГ "ПЛЕЯДА" заява про забезпечення позову від 06.09.2019 є ідентичною із заявою про забезпечення позову від 08.10.2019, тобто, мотивована одними і тими ж обставинами, правовими положеннями, письмовими доказами та містить аналогічне прохання стосовно способу забезпечення позову.
Суд також зазначає, що позивач не позбавлений права повторно звертатися до суду із заявою про забезпечення позову, щодо якої постановлено ухвалу про відмову у задоволенні такої, проте, за наявності обґрунтованих доказів стосовно вжиття заходів щодо переведення коштів у розмірі 380 000 грн на рахунок переможця конкурсу - "ФГ Іванчук", про що позивачу роз`яснено в ухвалі суду від 20.09.2019.
Відтак, з урахуванням відсутності у матеріалах заяви підтвердження сплати судового збору, а також, з огляду на вже вирішене судом питання щодо відмови у забезпеченні позову за аналогічною заявою, згідно із ухвалою суду від 20.09.2019, а також відсутністю будь яких письмових доказів на підтвердження вжиття відповідачем заходів щодо переведення коштів на рахунок переможця конкурсу чи наявної можливості такого переведення, заяву ФГ "ПЛЕЯДА" про забезпечення позову від 08.10.2019 слід повернути заявнику без розгляду.
Враховуючи наведене, керуючись статями 152, 154, 256, 294, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Фермерського господарства "ПЛЕЯДА" про забезпечення позову у справі за позовною заявою Фермерського господарства "ПЛЕЯДА", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Фермерське господарство "ЖИТНІ ЛАНИ", до Цуцилівської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області - повернути без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2019 |
Оприлюднено | 18.10.2019 |
Номер документу | 84948851 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Обрізко Ігор Михайлович
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Тимощук О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні