У Х В А Л А
Справа № 596/1764/19
Провадження №2/596/623/2019
"16" жовтня 2019 р. Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Митражик Е.М., розглянувши клопотання позивача - ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , представник позивача - ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Городницька сільська рада Гусятинського району Тернопільської області про усунення перешкод шляхом відновлення межі,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача - Книш Р.В. звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_3 , третя особа: Городницька сільська рада Гусятинського району Тернопільської області та просить усунути перешкоди, шляхом відновлення межі, яка поділяє земельні ділянки по АДРЕСА_1 , відповідно до генерального плану забудови садиб та у відповідність з даними земельно-кадастрової документації.
Одночасно із позовом позивачем подано клопотання про звільнення її від сплати судового збору, оскільки вона є особою похилого віку та отримує лише пенсію по досягненні віку. Її щомісячний дохід у 2018 році становить 2150 грн., тому сплатити судовий збір, який становить майже половину її пенсії вона не має можливості, так як часто хворіє і значна сума коштів йде на її лікування. Таким чином, коштів які вона отримує, вистачає лише для лікування, сплати комунальних платежів та забезпечення мінімального харчування необхідного для підтримання життєдіяльності.
Згідно ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Стаття 8 Закону України Про судовий збір регулює питання відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Згідно з ч. 3 ст. 136 ЦПК України з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Отже, підставою для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судових витрат, пов`язаних із розглядом справи, чи зменшення їх розміру являється майновий стан сторони, який позбавляє її можливості здійснити оплату судового збору у визначеному Законом розмірі при зверненні з позовом до суду.
При вивченні матеріалів справи вважаю, що вказана заява підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Із довідки про доходи № 5838 5188 4583 1125 виданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області 20.08.2019 року за № 250/02.05 вбачається, що позивачу за попередній календарний рік було нараховано 25716,54 грн. пенсії.
Розмір судового збору за подання до суду позовної заяви про усунення перешкод шляхом відновлення межі, що є позовною заявою немайнового характеру становить 768,40 грн.
Зважаючи на те, що обставини викладені позивачем, на які вона посилається як на підставу звільнення судового збору підтверджуються матеріалами доданими до клопотання, суддя приходить до висновку, що майновий стан позивача дає підстави для зменшення судового збору.
Майновий стан позивача не дозволяє сплатити судовий збір в повній мірі. Враховуючи зазначене, подане клопотання підлягає частковому задоволенню шляхом зменшення позивачу суми судового збору за подану позовну заяву до 384,20 грн.
Отже, позивачу слід усунути виявлені недоліки позовної заяви та сплатити судовий збір у розмірі 384,20 грн., надавши оригінал квитанції про сплату судового збору до суду.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вище викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 136, 175,
185, 259-261 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , представник позивача - ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Городницька сільська рада Гусятинського району Тернопільської області про усунення перешкод шляхом відновлення межі - задовольнити частково.
Зменшити ОСОБА_1 суму судового збору, яка підлягає сплаті за подану позовну заяву до 384,20 грн.
В задоволенні решти клопотання - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 , представник позивача - ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Городницька сільська рада Гусятинського району Тернопільської області про усунення перешкод шляхом відновлення межі - залишити без руху.
Повідомити представника позивача - Книша Р.В. та позивача ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви.
Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : підпис
З оригіналом вірно
Суддя Гусятинського районного суду Е.М. Митражик
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2019 |
Оприлюднено | 17.10.2019 |
Номер документу | 84973154 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Митражик Е. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні