ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
05 листопада 2019 року Справа № 280/5324/19 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Максименко Л.Я., перевіривши матеріали
за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
31 жовтня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивачі) до Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради (далі - відповідач 1), Виконавчого комітету Запорізької міської ради (далі - відповідач 2) в якому позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради , щодо проведення перевірки об`єкту благоустрою за адресою АДРЕСА_2 , біля приміщення 32 та підвалу 9 ( прибудинкова територія);
зобов`язати керівника інспекції з благоустрою Запорізької міської ради протягом 5 днів підготувати проект Рішення Про звільнення території АДРЕСА_2 ( прибудинкова територія біля нежитлового приміщення №32), та винести на розгляд на найближче засідання Виконавчого комітету Запорізької міської ради проект рішення, щодо негайного звільнення прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку від тимчасової споруди що включає в себе металеві опори, навіс та огорожу, за адресою АДРЕСА_2 , та використовується як місце для ведення господарської діяльності;
зобов`язати відповідача 2 ухвалити, на найближчому засіданні Виконавчого комітету Запорізької міської ради рішення, щодо негайного звільнення прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку від тимчасової споруди що включає в себе металеві опори, навіс та огорожу, за адресою АДРЕСА_2 , та використовується як місце для ведення господарської діяльності.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, судом встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до частини другої статті 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Як вбачається з матеріалів позову, ОСОБА_1 разом з позовом подав додані до нього документи для відповідачів у справі на електронних носіях (компакт -дисках CD-RW 80).
Водночас, суд зауважує, що за змістом підп.15.16 п.15 ч.1 розд. VII Перехідні положення КАС України Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті Голос України та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
При цьому, відповідно до підп. 15.1 п.15 ч.1 розд. VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів встановлено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті Голос України та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
01 грудня 2018 року в газеті Голос України та на офіційному веб-порталі Судова влада України Державна судова адміністрація України розмістила оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Таким чином, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система повинна була розпочати своє функціонування з 01.03.2019 року.
Водночас, 28 лютого 2019 року Вищою радою правосуддя прийнято рішення №624/0/15-19, яким вирішено: повернути Державній судовій адміністрації України проект Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему на доопрацювання; запропонувати Державній судовій адміністрації України відкликати оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
28 лютого 2019 року Держава судова адміністрація України на адреси судів, зокрема, місцевих судів направила лист №15-4999/19 Про відтермінування початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи , в якому повідомлено, що на виконання рішення Вищої ради правосуддя від 28 лютого 2019 року № 624/0/15-19, ДСА України надіслала до Державного підприємства "Редакція газети "Голос України" лист з проханням опублікувати 1 березня 2019 року оголошення в газеті "Голос України" про відкликання оголошення, опублікованого 01 грудня 2018 року № 229 (6984) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС).
Також, у листі зазначено, що після публікації цього оголошення зміни, передбачені Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", пов`язані з початком функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, не набувають чинності.
Згідно листа Державної судової адміністрації України №15-4999/19, про початок функціонування ЄСІТС ДСА України поінформує суди та територіальні управління ДСА України додатково.
Станом на 10.10.2019 року ДСА України не інформувало про початок функціонування ЄСІТС.
Отже, позивач має надати до суду у паперовому вигляді належним чином засвідчені копії доказів, які містяться на компакт-дисках CD-R, доданих до копій позовної заяви для відповідачів у справі, оскільки функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи не розпочато, а подання таким чином додатків до позовної заяви не відповідає встановленим вимогам, зазначеним у КАС України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вищевикладені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам КАС України, а тому, згідно з ч.1 ст.169 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Суд зазначає, що недоліки даної позовної заяви можуть бути усунуті протягом 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду у паперовому вигляді належним чином засвідчених копій доказів, які містяться на компакт-дисках CD-R, доданих до копій позовної заяви для відповідачів у справі (у 2-х примірниках).
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради, Виконавчого комітету Запорізької міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду у паперовому вигляді належним чином засвідчених копій доказів, які містяться на компакт-дисках CD-R, доданих до копій позовної заяви для відповідачів у справі (у 2-х примірниках).
Копію ухвали надіслати позивачу.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на рішення суду
Суддя Л.Я. Максименко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2019 |
Оприлюднено | 11.11.2019 |
Номер документу | 85498053 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні