Справа № 314/821/19
Провадження № 1-кп/314/472/2019
УХВАЛА
про призначення кримінального провадження до судового розгляду
01.11.19 м.Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Вільнянськ кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019080210000806 від 01.09.2019 відносно ОСОБА_3 , який обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.289 КК України,
за участю прокурора ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 25.10.2019 по вказаному провадженню було призначено підготовче судове засідання.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні просить постановити ухвалу про призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту, вважаючи, що кримінальне провадження підсудне Вільнянському районному суду Запорізької області, під час досудового розслідування були дотримані всі вимоги КПК України, підстави для закриття провадження чи повернення обвинувального акту не вбачається.
Крім того, у судовому засіданні прокурором було заявлено клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_3 строком на 60 днів, оскільки ризики, передбачені ст.177 КПК України, існують і на теперішній час.
Також, прокурор зазначив, що встановлено наявність ризиків, передбачених пп. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст.177 КПК України, а саме: ОСОБА_3 може переховуватись від суду, незаконно впливати на свідків та потерпілого, тим самим перешкоджати кримінальному провадженню, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також вчинити інше кримінальне правопорушення. Жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Захисник обвинуваченого заперечував проти задоволення клопотання прокурора, зазначив, що ризики, зазначені у клопотанні, є необґрунтованими, його підзахисний у клопотанні однобічно охарактеризований, ОСОБА_3 на утриманні має двох малолітніх дітей.
Обвинувачений ОСОБА_3 підтримав позицію свого захисника, крім того просить суд врахувати його поганий стан здоров`я, зазначив, що він перебуває на обліку, натомість наразі в межах лікування отримує лише знеболювальне.
Вислухавши прокурора, обвинуваченого, його захисника, вивчивши обвинувальний акт, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду з наступних підстав.
Угод про визнання винуватості чи про примирення у порядку ст.ст. 468-475 КПК України до суду не надійшло. Підстав для закриття кримінального провадження не вбачається. Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінального процесуального законодавства, при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону. Підстав для направлення обвинувального акту для визначення підсудності не встановлено, дане кримінальне провадження підсудне Вільнянському районному суду Запорізької області.
Відповідно до п.1 ст.5 Європейської конвенції з прав людини передбачено, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом.
Пунктом 79 рішення ЄСПЛ у справі «Харченко проти України» від 10 лютого 2011 року визначено, що продовження тримання під вартою може бути виправдано тільки за наявності конкретного суспільного інтересу, який, незважаючи на презумпцію невинуватості, превалює над принципом поваги до свободи особистості.
Як встановленосудом тавбачається зматеріалів кримінальногопровадження, 01.10.2019 ухвалою слідчого судді Вільнянського районного суду Запорізької області відносно ОСОБА_3 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів до 11.11.2019. На теперішній час спливає строк тримання під вартою обвинуваченого.
При вирішенні питання доцільності продовження тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_3 , суд враховує характер та ступінь тяжкості обвинувачення інкримінованого йому злочину, а також те, що у провадженні суду перебуває чотири обвинувальних акти стосовно ОСОБА_3 , що підтверджує ризик вчинення іншого кримінального провадження, по одному з кримінальних проваджень ОСОБА_3 11.09.2019 був оголошений у розшук через неявки до суду, що підтверджує ризик переховування від суду. Крім того, даних щодо необхідності надання стаціонарного лікування ОСОБА_3 , а також щодо того, що він офіційно зареєстрований батьком дітей суду не надано. Також суд враховує відсутність підстав для зміни чи скасування обраного запобіжного заходу і приходить до висновку, що існують достатні підстави продовжити дію запобіжного заходу відносно обвинуваченого у вигляді тримання під вартою на 60 днів - тобто до 10 січня 2020 року включно, з таких підстав.
Суд вважає, що на теперішній час існують ризики, передбачені статтею 177 КПК України, зокрема, переховуватися від суду, незаконно впливати на свідків та потерпілих, тим самим перешкоджати кримінальному провадженню, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також вчинити інше кримінальне правопорушення.
На даний час судом не встановлено обставин, які б свідчили про те, що необхідність у раніше обраному обвинуваченому ОСОБА_3 запобіжному заході у виді тримання під вартою відпала.
Оцінивши зазначені обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку, що з метою забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченого в подальшому належить утримувати під вартою, тому з урахуванням наведеного доцільним є продовження строку тримання обвинуваченого під вартою.
На думку суду, жоден із більш м`яких запобіжних заходів, передбачених ч.1 ст.176 КПК України, не може запобігти ризикам, передбаченим ст.177 цього Кодексу по кримінальному провадженню, а тому клопотання про продовження тримання під вартою обвинуваченого, заявлене прокурором, підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 314-316 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Призначити кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019080210000806 від 01.09.2019 відносно ОСОБА_3 , який обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.289 КК України, до судового розгляду у відкритому судовому засіданні о 12-00годині 08.11.2019 у приміщенні Вільнянського районного суду Запорізької області.
Клопотання прокурора Вільнянського відділу Токмацької місцевої прокуратури Запорізької області ОСОБА_4 про продовження строку тримання під вартою ОСОБА_3 , який обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.289 КК України, задовольнити.
Захід забезпечення кримінального провадження у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , продовжити на строк 60 днів, кінцевим строком тримання під вартою визначити 10 січня 2020 року.
Розгляд кримінального провадження здійснювати у відкритому судовому засіданні суддею одноособово.
У судове засідання викликати прокурора, потерпілу особу та обвинуваченого.
На ухвалу в частині продовження строку запобіжного заходу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 06.11.2019.
Суддя ОСОБА_1
06.11.2019
Суд | Вільнянський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 85543927 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Макаровець Алла Миколаївна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Макаровець Алла Миколаївна
Кримінальне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Мануйлова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні