Справа № 283/1204/17
Провадження №1-кс/283/1613/2019
У Х В А Л А
11 грудня 2019 року м. Малин
Слідчий суддя Малинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 , слідчої СВ Малинського ВП ОСОБА_4 розглянувши клопотання слідчого ОСОБА_4 про арешт майна , -
ВСТАНОВИВ:
В клопотанні, що надійшло до суду 10 грудня 2019 року зазначено,що з 2013 року по теперішній час ОСОБА_5 та інші особи за сприяння голови Недашківської сільської ради ОСОБА_6 шахрайським шляхом заволоділи майном СВК «Недашківський» та майном, яке входить в обсяг спадщини ОСОБА_7
07 липня 2017 року по даному факту розпочато досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060080000669 за ознаками злочинів , передбачених ч.3 ст.190 та ч.4 ст.358 КК України.
09 грудня 2019 року на підставі ухвали слідчого судді Малинського районного суду ОСОБА_1 від 19 листопада 2019 року про надання дозволу на обшук з метою виявлення та вилучення дублікатів свідоцтв про право власності на нежитлові приміщення, було проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході обшуку, було виявлено та вилучено ноутбук марки "LG" модель "LGS53" МНК 63606403 з зарядним пристроєм до нього модель ADP-65JHDB
Враховуючи те, що під час обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 було вилучено інше майно, ніж зазначене в ухвалі слідчого судді, тому відповідно до п.7 ст.236 КПК України, дане майно вважається тимчасово вилученим, у зв`язку з чим на вилучене майно за місцем проживання ОСОБА_5 слід накласти арешт, з метою не надання можливості його відчужити, знищити, сховати та для проведення у ході досудового розслідування судової експертизи.
Також на вилученому ноутбуки можуть зберігатись зразки документів свідоцтв про право власності на нерухоме майно.
В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали повністю.
Від ОСОБА_5 до суду надійшла заява в якій він просить відмовити в задоволенні клопотання, посилаючи на ті обставини, що ноутбук належить його дітям та використовується ними при навчанні.
Дослідивши надані матеріали, вважаю, що клопотанняне підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до статті 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:
1) правову підставу для арешту майна;2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу).
При звернення з даним клопотання до слідчого судді, слідчий жодним чином не обґрунтувала необхідність накладення арешту на ноутбук, враховуючи, що обшук проводився з метою відшукання дублікатів свідоцтв про право власності на нерухоме майно.
Вилучене майно, не підпадає під визначення майна, зазначеного уст.170 КПК України.
Тому слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання є необґрунтованим та відмовляє в його задоволенні.
Враховуючи викладене , керуючись ст.ст. 167,170,171,172 КПК України ,-
УХВАЛИВ :
В задоволенні клопотання слідчого СВ Малинського ВП ОСОБА_4 про арешт майна - ноутбука марки "LG" модель "LGS53" МНК 63606403 з зарядним пристроєм до нього модель ADP-65JHDB , відмовити за безпідставністю.
На ухвалу слідчого судді протягом п`яти днів з дня оголошення може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Житомирського апеляційного суду.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Малинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86253326 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Малинський районний суд Житомирської області
Міхненко С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні