Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
19 грудня 2019 р. справа № 820/11164/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біленського О.О.,
при секретарі судового засідання - Поволяєвій К.В.,
за участі:
представника позивача - Наумова А.М.,
представника відповідача - Кузьміна К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АСТОРА" (61001, Харківська обл., місто Харків, пр. Московський, будинок 65, код ЄДРПОУ 37320761) до Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 43142501) про скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "АСТОРА", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Житомирській області, в якому просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 26.11.2019 року викликано у судове засідання, що відбудеться у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, м-н. Свободи, 6, в якості свідка: директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Х" Ковпак ОСОБА_1 , місце роботи 61080, Харківська область, місто Харків, проспект Гагаріна, будинок 201, кімната 202 . Попереджено свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
18.12.2019 року від свідка надійшли пояснення, якими повідомлено, що вона не має змоги прибути на вказану дату до Харківського окружного адміністративного суду, оскільки перебуватиме за межами Харківської області та, в подальшому, за межами України. До пояснень жодних доказів не надано.
Суд зазначає, що наведені свідком підстави не можуть слугувати поважною причиною неприбуття в судове засідання особи, яка викликана в якості свідка. Процесуальним законодавством встановлено обов`язкове прибуття належним чином викликаного свідка в судове засідання.
Суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст.144 КАС України, заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Згідно з положеннями ч.1 ст.148 КАС України, до належно викликаних особи, особисту участь якої визнано судом обов`язковою, свідка, які без поважних причин не прибули у судове засідання або не повідомили причини неприбуття, може бути застосовано привід до суду через органи Національної поліції України з відшкодуванням у дохід держави витрат на його здійснення.
Зазначена норма регламентує процедуру затримання та примусового доставлення належно викликаних особи, особисту участь якої визнано судом обов`язковою, свідка, які без поважних причин не прибули в судове засідання або не повідомили причини неприбуття, з метою забезпечення ефективного та всебічного розгляду адміністративної справи й присутності вказаних учасників судового розгляду під час такого розгляду. Це відповідає принципу рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, установленому в частині першій статті 14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, частині першій статті 24, частині шостій статті 55 Конституції України; статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України; рішеннях Європейського суду з прав людини у справах "Артіко проти Італії", "Кайя проти Австрії" (§ 28), "Кресс проти Франції" (§ 72), "Т. проти Італії" (§ 26), "Ф.С.Б. проти Італії" (§ 33), "Ankerl v. Switzerland" (§ 38), "Dombo Beheer B.V. v. The Netherlands" (§ 33); рішеннях Конституційного Суду N 6-зп від 25.11.97, N 19-рп/2011 від 14.12.2011.
Враховуючи неявку свідка - директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Х" ОСОБА_2 в судове засідання, будучи належним чином повідомленим про виклик до суду та обізнаним про дату (час) засідання, відсутність повідомлених свідком поважних причин неприбуття в судове засідання та відсутність фактичних обставин, що можуть свідчити про неможливість прибуття свідка в судове засідання, суд вважає за необхідне застосувати до директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Х" Ковпак ОСОБА_1 , місце роботи 61080, Харківська область, місто Харків, проспект Гагаріна, будинок 201, кімната 202 захід процесуального примусу у вигляді приводу свідка.
Згідно з положеннями ч.3 та ч.4 ст.148 КАС України, про привід суд постановляє ухвалу, в якій зазначає ім`я фізичної особи, яка підлягає приводу, місце проживання (перебування), роботи, служби чи навчання, підстави застосування приводу, коли і куди ця особа повинна бути доставлена, кому доручається здійснення приводу. Ухвала про привід до суду передається для виконання до органу Національної поліції України за місцем провадження у справі або за місцем проживання (перебування), роботи, служби чи навчання особи, яку належить привести.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 65, 92, 144, 148, 180, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Застосувати до свідка - директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Х" ОСОБА_2 , місце роботи 61080, Харківська область, місто Харків, проспект Гагаріна, будинок 201,, кімната 202 захід процесуального примусу у вигляді приводу у судове засідання, що відбудеться 20.01.2020 року об 09:30 год. у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, м-н Свободи, 6, зал судових засідань №6.
Здійснення приводу доручити Головному управлінню Національної поліції в Харківській області (вул.Жон Мироносиць, 5, м.Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599).
Зобов`язати орган Національної поліції, який виконуватиме привід, оголосити учаснику адміністративного процесу, до якого застосовується привід, ухвалу про привід до суду.
Зобов`язати особу, яка виконує ухвалу про привід до суду, у разі неможливості здійснення приводу, через начальника органу Національної поліції негайно повернути її з письмовими поясненнями причин невиконання.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Біленський О.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86457465 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Гончарова І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні