Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
23 грудня 2019 року м. Рівне Справа № 918/853/19
Господарський суд Рівненської області у складі судді Качура А.М.,
розглянувши матеріали справи
за позовом: Малого приватного підприємства "Пласкоп"
до відповідача: фізичної особи - підприємця Ошурко Василя Федоровича
про стягнення 40 000,00 грн.
секретар судового засідання: Коваль С.М.;
Представники:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився;
ВСТАНОВИВ:
Мале приватне підприємство "Пласкоп" звернулось до Господарського суду Рівненської області із позовом до фізичної особи - підприємця Ошурко Василя Федоровича про стягнення 40 000,00 грн.
Ухвалою суду від 04 грудня 2019 року відкрито провадження у справі №918/853/19 в порядку спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 23 грудня 2019 року.
20 грудня 2019 року позивачем подано клопотання про розгляд справи без участі позивача.
21 грудня 2019 року відповідачем подано клопотання про проведення судових засідань виключно в режимі відеоконференції, та визначити суди, відповідальні за проведення відеоконференцій (будь-який суд який знаходиться в місті Києві).
Щодо вказаного клопотання суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Частиною 1 статті 197 ГПК України встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно з правилами частини 2 статті 197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
З вищезазначених норм права видно, що винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь. Необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається виключно судом, що розглядає господарську справу. При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в законі не визначені.
З аналізу норм частини 2 статті 197 ГПК України видно, що для організації проведення судового засідання у режимі відеоконференції законодавець визначив п`ятиденний строк, що передує дню засідання. Як передбачено цією нормою заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно подавати до початку такого п`ятиденного строку ("не пізніше ніж за п`ять днів"). Наприклад, якщо судове засідання призначено на 23 грудня, останнім днем подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції буде 17 грудня.
Розглянувши подане клопотання суд не знаходить підстав для його задоволення, оскільки останнє подане поза межами строків встановлених частиною 2 статті 197 ГПК України.
При цьому суд вважає за необхідне звернути увагу відповідача, що згідно з положеннями пункту 7 статті 197 ГПК України, у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
21 грудня 2019 року відповідачем подано заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Щодо вказаних обставин, суд зазначає, що згідно з положеннями статті 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з імперативним приписом частини 1 статті 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Як передбачено частиною 5 статті 12 ГПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За умовами статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", з 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 921,00 грн.
Позивачем заявлено позов про стягнення 40 000,00 грн.
Таким чином, суд зазначає що при вирішенні питання про відкриття провадження у справі суд встановив, що даний спір в розумінні статті 12 ГПК України є малозначним спором, у зв`язку з чим провадження у справі здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження.
Положеннями статті 250 ГПК України унормовано процедуру вирішення судом питання про розгляд справи у порядку спрощеного провадження. Зокрема норми статті передбачають можливість розгляду справ, які можуть бути визнані судом малозначними (справ незначної складності та інших справ для яких пріоритетним є швидке вирішення), у порядку спрощеного провадження за клопотанням позивача (частина 2 статті 250 ГПК України). Для даної категорії спорів передбачена можливість подання відповідачем заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження (частина 4 статті 250 ГПК України).
Водночас такого процесуального механізму не встановлено для справ, які визначено малозначними за імперативними приписами процесуального кодексу (пункт 1 частина 5 статті 12, частина 1 статті 247 ГПК України), на противагу тим справам, які визнаються малозначними судом (пункт 2 частина 5 статті 12 ГПК України, частина 2 статті 247 ГПК України).
Натомість процесуальними правилами унормовано, що механізм переходу розгляду справи зі спрощеного до загального провадження не застосовується якщо справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження (частина 7 статті 250 ГПК України).
У зв`язку з наведеним, враховуючи положення частини 1 статті 247 ГПК України, частини 7 статті 250 ГПК України, строк для надання заперечень щодо розгляду в порядку спрощеного позовного провадження відповідачу не надавався з огляду на імперативні приписи частини 1 статті 247 та частини 7 статті 250 ГПК України.
Отже суд зазначає, що подана заява відповідача із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження не обґрунтована та суперечить правилам процесуального кодексу, а відтак є такою, що до задоволення не підлягає.
Також в поданому клопотанні відповідач просить суд поновити строк на подання відзиву на позову.
21 грудня 2019 року відповідачем подано відзив на позов (ухвалою про відкриття провадження у справі строк для подання відзиву встановлений до 23 грудня 2019 року). Таким чином відзиву поданий у строки встановлені судом, а відтак підстави для поновлення строку для подання відзиву відсутні.
Разом з тим, для надання можливості позивачу подати відповідь на відзив, суд вважає за необхідне оголосити перерву.
На підставі викладеного та керуючись статтями 197, 202, 216, 232, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити фізичній особі - підприємцю Ошурко Василю Федоровичу у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні призначеному на 23 грудня 2019 року в режимі відеоконференції.
2. Оголосити перерву в судовому засіданні до "21" січня 2020 р. на 12:00 год.
3. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна 26 а, в залі судового засідання (кабінеті) № 11.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суд звертає увагу сторін що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст.80 ГПК України.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/ .
Суддя Качур А.М.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2019 |
Оприлюднено | 26.12.2019 |
Номер документу | 86569741 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Качур А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні