Головуючий у суді першої інстанції: Колесник О.М.
У Х В А Л А
27 грудня 2019 року місто Київ
справа № 753/7900/18
провадження№22-ц/824/18204/2019
Київський апеляційний суд у складі судді-доповідача Шкоріної О.І., вирішуючи питання про відкриття провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дарницького районного суду м.Києва від 15 листопада 2019 року у справі за заявою ОСОБА_1 про поворот виконання рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Статус Град 3", третя особа: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Статус+" про скасування державної реєстрації юридичної особи,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Дарницького районного суду м.Києва від 15 листопада 2019 року відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 про поворот виконання рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСББ "Статус Град 3", третя особа: ОСББ "Статус+" про скасування державної реєстрації юридичної особи.
Не погоджуючись з зазначеною ухвалою, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, яка не може бути прийнята Київським апеляційним судом до свого провадження, оскільки скаржником не сплачено судовий збір.
Посилання ОСОБА_1 в апеляційній скарзі на те, що він звільнений від сплати судового збору на підставі п.10 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір є безпідставним, оскільки зазначеною нормою передбачено, що від сплати судового збору звільняються лише позивачі, які віднесені до 1 та 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У цій справі ОСОБА_1 не є позивачем, а тому повинен сплачувати судовий збір за подання апеляційної скарги.
Статтею 2 Закону України Про судовий збір , передбачено, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду, фізичною особою справляється судовий збір за ставкою - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384, 20 грн.
Зазначене положення стосується подання апеляційних і касаційних скарг на всі без винятку ухвали суду, які підлягають оскарженню, незалежно від того, чи передбачено Законом України Про судовий збір справляння судового збору за подання тих заяв, за результатами розгляду яких виносяться відповідні ухвали (Постанова Великої Палати Верховного Суду від 29 травня 2018 року у справі № 915/955/15).
Враховуючи наведене, особа, яка подала апеляційну скаргу, повинна сплатити судовий збір в розмірі 384,20 грн. на реквізити Київського апеляційного суду: Отримувач коштів -УДКС у Солом`янському районі; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812; код класифікації доходів бюджету 22030101;рахунок отримувача UA118999980000034311206080024 ; Банк отримувача -Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача 899998, адреса суду: м.Київ, вул. Солом`янська, 2-а.
Оригінал платіжного документу про сплату судового збору надати до суду.
Крім цього, апеляційна скарга ОСОБА_1 не відповідає вимогам п.5 ч.2 ст. 356 ЦПК України, а саме: апеляційна скарга не містить доводів в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість саме оскаржуваної ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо).
Таким чином, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір, оригінал квитанції надати суду та привести апеляційну скаргу у відповідність до вимог п.5 ч.2 ст.356 ЦПК України.
Надати копії апеляційної скарги копії у відповідно до кількості учасників справи ( п.2 ч.4 ст. 356 ЦПК України).
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Виходячи з наведеного, апеляційну скаргу ОСОБА_1 , необхідно залишити без руху, а скаржнику - надати строк для усунення недоліків, попередивши, що в разі невиконання даної ухвали, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута відповідно до вимог ст.ст.185, 357 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дарницького районного суду м.Києва від 15 листопада 2019 року у справі за заявою ОСОБА_1 про поворот виконання рішення - залишити без руху , встановивши строк для усунення недоліків, викладених у мотивувальній частині ухвали, протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.І. Шкоріна
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2019 |
Оприлюднено | 29.12.2019 |
Номер документу | 86715514 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Шкоріна Олена Іванівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Синельников Євген Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Синельников Євген Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Синельников Євген Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні