ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"15" січня 2020 р.Справа № 922/2998/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Яризька В.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
розглянувши справу
за позовом ОСОБА_1 , м. Київ, до 1. товариства з обмеженою відповідальністю "Прано Інвест", м. Харків , 2. Товарної біржі "Вега", м. Харків, про визнання недійсними результатів аукціону за участю :
ліквідатора ТОВ "Прано Інвест" - Сасіної К.В.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідачів, 1. ТОВ "Прано Інвест", 2. Товарної біржі "Вега", в якій просить суд визнати недійсними результати аукціону, що відбувся 18.11.2019, з продажу майна товариства з обмеженою відповідальністю "Прано Інвест" в межах справи про визнання боржника банкрутом № 922/2998/16.
Суд дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1 про визнання недійсними результатів аукціону підлягає розгляду в межах справи про банкрутство ТОВ "Прано Інвест" за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 13.12.2019 відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до 1. ТОВ "Прано Інвест", 2. Товарної біржі "Вега" про визнання недійсними результатів аукціону, призначено підготовче засідання на 15.01.2020.
У призначене підготовче засідання з`явився ліквідатор ТОВ "Прано Інвест" Сасіна К.О.
Позивач та представник 2-відповідача в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись ухвалою суду.
Позивачу - ОСОБА_1 ухвала суду від 13.12.2019 направлена на адресу, що зазначена ним у позовній заяві, а саме : АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 отримав ухвалу суду 20.12.2019, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвала суду від 13.12.2019, направлена на адресу 2-відповідача, повернута поштою без вручення.
Через канцелярію суду до початку підготовчого судового засідання надійшли наступні документи :
- 15.01.2020 від ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" заява про залучення до участі у справі;
- 15.01.2020 від Товарної біржі "Вега" відзив на позов та копія журналу реєстрації заяв на участь в спірному аукціоні.
Позивач про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності не подав.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 ГПК України підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196-205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.
Підстави для відкладення підготовчого засідання викладені в ч. 2 ст. 183 ГПК України та ч. 2 ст. 202 ГПК України.
Серед підстав для відкладення підготовчого засідання відсутня така підстава як неявка позивача, якого належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду справи та який не повідомив про причини неявки та не надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною першою статті 8 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Одночасно порядок звернення до господарського суду, а також здійснення судового провадження у господарській справі регламентовано відповідними нормами процесуального права - Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до частин першої - четвертої статті 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
За приписами пункту 2 частини першої та пункту 3 частини другої статті 42 ГПК України учасники справи мають право, зокрема брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом, і разом з тим учасники справи зобов`язані з`явитися за викликом суду в судове засідання, якщо їх явка визнана обов`язковою.
Відповідно до частини першої статті 120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
Відповідно до статті 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд звертає увагу на те, що вжиття заходів для ефективного розгляду та вирішення судового спору є обов`язком не тільки для держави, але й для осіб, які беруть участь у справі. Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 зі справи "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватись від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Відповідно до частини четвертої статті 202 ГПК України в разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Згідно з пунктом 4 частини четвертої статті 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Наведені положення статей 202, 226 ГПК України в чинній редакції не пов`язують можливість залишення позовної заяви без розгляду з необхідністю надання судом оцінки можливості вирішення спору за відсутності позивача, який не з`явився на виклик суду, не повідомив про причини неявки, був належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду та не подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду, прийнятої у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду, від 13 вересня 2019 року у справі № 916/3616/15.
Суд також наголошує на тому, що положення статей 202, 226 ГПК України не містять вказівки на те чи неявка позивач повинна бути до одного (в даному випадку першого) судового засідання або така неявка повинна мати місце в декілька судових засідань.
Враховуючи неявку позивача в підготовче засідання 15.01.2020, те, що позивач про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності до суду не надіслав, суд дійшов висновку про залишення позову ОСОБА_1 без розгляду на підставі пункту 4 частини першої статті 226 ГПК України.
Суд також встановив, що ухвалою суду від 13.12.2019 у даній справі було задоволено частково заяву ОСОБА_1 та вжиті заходи забезпечення позову.
Відповідно до ч. 9 ст. 145 ГПК України у випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову, суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову.
Оскільки суд дійшов висновку про залишення позову ОСОБА_1 без розгляду, то суд скасовує заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою суду від 13.12.2019.
Суд також зазначає, що оскільки суд дійшов висновку про залишення позову ОСОБА_1 без розгляду, то суд не розглядає заяву ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" про залучення до участі у справі.
Керуючись ч. 9 ст. 145, ст. ст. 181-183, ч. 4 ст. 202, п. 5 ч. 1 ст. 226, ст. ст. 233-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до 1. товариства з обмеженою відповідальністю "Прано Інвест", 2. Товарної біржі "Вега" про визнання недійсними результатів аукціону.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою суду від 13.12.2019, а саме скасувати заборону товариству з обмеженою відповідальністю "Прано Інвест" (код 34414500, адреса: 61177, м. Харків, провулок Пластичний, буд. 17-А) в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Сасіної Катерини Олексіївни та Товарній Біржі "Вега" вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження права власності на нерухоме майно: земельної ділянки загальною площею 1,7908 га, кадастровий номер 3223186801:13:009:0084, що розташована на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області; земельної ділянки загальною площею 1,8008 га, кадастровий номер 3223186801:13:011:0027, що розташована на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області; земельної ділянки загальною площею 4,7948 га, кадастровий номер 3223186801:13:009:0089, що розташована на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області; земельної ділянки загальною площею 3,5576 га, кадастровий номер 3223186801:13:009:0086, що розташована на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 16.01.2020.
Суддя В.О. Яризько
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2020 |
Оприлюднено | 16.01.2020 |
Номер документу | 86933004 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні