Ухвала
від 15.01.2020 по справі 761/22146/19
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 761/22146/19

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15 січня 2020 року м.Арциз

Суддя Арцизького районного суду Одеської області Гусєва Н.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Держслужби України з питань геодезії, картографії і кадастру, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, начальника Арцизького райвідділу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Мягченко Людмили Анатоліївни, В-Кутської с/ради Арцизького району Одеської області, Городненського землевпорядника с/ради Болградського району Одеської області, Олександрівського с/голови і землевпорядника Болградського району Одеської області, про стягнення суми збитків і шкоди здоров`ю, майну тощо, беззаконням по земпитанням, -

встановив:

Позивачка від власного імені та в інтересах ОСОБА_2 , в якості представника, звернулася до суду з зазначеним позовом до відповідачів, який в подальшому шляхом подання доповнення, зміни, клопотання уточнила, про негайне виконання відшкодування шкоди особистому здоров`ю, майну та Фермерському господарству за всі роки перешкод в користуванні земельними ділянками та негайне виділення земельних ділянок в натурі (кадастровий номер 5120480500:01:001:0605) і видачу свідоцтва про право власності; винесення окремої ухвали; поновлення строку на оскарження дій і бездіяльності посадових осіб по оформленню свідоцтва на право власності на земельні ділянки, а також про стягнення з відповідачів на користь позивачки всіх судових зборів та судових витрат, посилаючись на те, що відповідно до розпорядження № 638/А-2012 від 03 грудня 2012 року Арцизької районної державної адміністрації Одеської області позивачці та ОСОБА_2 було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення фермерського господарства площею по 7,5 га кожному, які розташовані на території Веселокутської сільської ради Арцизького району Одеської області. 01 жовтня 2012 року за № 256 та 257 позивачкою та ОСОБА_2 , представником якого вона є, та Арцизькою районною державною адміністрацією Одеської області були укладені договори оренди на вищевказані земельні ділянки. В подальшому за рахунок позивачки були виготовлені проекти землеустрою на зазначені земельні ділянки, які в 2013 році позивачка віддала для погодження до дозвільного центру Арцизької РДА, однак зазначені проекти позивачці не були повернуті до червня 2014 року та після звернення про отримання проектів ОСОБА_3 , начальник відділу, не погодила проект землеустрою через відвід без урахування схеми землеустрою та техніко-економічного обґрунтування Арцизького району. Також, позивачка зазначила, що Розпорядження № 638/А-2012 від 03 грудня 2012 року Арцизької районної державної адміністрації Одеської області є чинним, не скасоване, та повинно бути виконане. На думку позивачки не погодження проектів землеустрою на зазначені земельні ділянки призвело до її додаткових витрат, які позивачка просить стягнути з відповідачів. Також, позивачка зазначила, що з 2012 року умисними беззаконними діями нанесена шкода здоров`ю людей, життю тварин в домашньому господарстві та з 2016 року фермерському господарству, у зв`язку з чим просить постановити окрему ухвалу, яку направити до правоохоронних органів матеріали для порушення кримінальної справи і притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших.

Розглянувши позовну заяву, подану позивачкою та матеріали, додані до неї, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 175, ст. 177 ЦПК України.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з ч. 2 ст. 15 ЦПК України представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність.

Суддею встановлено, що Коврик Д.І. подано позовну заяву також в інтересах ОСОБА_8 , представником за довіреністю якого вона є, однак в доданих до заяви матеріалах відсутні відомості про наявність у ОСОБА_9 свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю. Крім того, беручи до уваги, у позовній заяві не зазначено ціну позову суддя позбавлений можливості визначити, чи є дана справа малозначною, у зв`язку з чим позбавлений можливості визначити чи має право ОСОБА_9 , як особа, яка досягла вісімнадцяти років та має цивільну процесуальну дієздатність, в силу ч. 2 ст. 60 ЦПК України, бути представником ОСОБА_8 та подавати до суду в його інтересах вищевказану позовну заяву.

Згідно з вимогами п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) та ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, однак ОСОБА_1 , як позивачкою та представником ОСОБА_8 , в позовній заяві не зазначено: повне прізвище, ім`я та по батькові та інші обов`язкові відомості про позивача ОСОБА_2 , в інтересах якого ОСОБА_1 звернулася до суду; повне найменування відповідачів (юридичних осіб) та їх ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (зазначено Держслужба України з питань геодезії, картографії і кадастру замість Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру; В-Кутська с/рада Арцизького району Одеської області замість Веселокутська сільська рада Арцизького району Одеської області); повну назву посади відповідачки ОСОБА_3 , як посадової особи (зазначено Арцизький райвідділ Головного управління Держгеокадастру в Одеській області замість начальник Арцизького районний відділ Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Мягченко Л.А.) та інші обов`язкові відомості, а також її реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта, якщо позивачці відомо ; прізвище, ім`я та по батькові, повну назву посади відповідачів, як посадових осіб, а саме Городненського землевпорядника с/ради Болградського району Одеської області, Олександрівського с/голову і землевпорядника Болградського району Одеської області та інші обов`язкові їх відомості, а також їх реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта, якщо позивачці відомо;відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, тому позивачці необхідно зазначити всі вищевказані відомості, оскільки не зазначення повних відомостей сторін буде перешкоджати їх виклику в судове засідання для забезпечення їх з`явлення до суду .

Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, яка, в силу п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, однак позивачкою в порушення зазначених норм права взагалі ціна позову не зазначена.

Зазначаю, що суд не повинен визначати ціну позову, оскільки за змістом п. 3 ч. 3 ст. 175 , ст. 176 ЦПК України такий обов`язок покладений на позивачку, тому позивачці необхідно зазначити ціну позову.

Також, згідно з вимогами п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються, однак в позовній заяві взагалі відсутній розрахунок шкоди, яку позивачка просить стягнути, тому позивачці необхідно надати суду обґрунтований розрахунок сум, які просить стягнути з відповідачів.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивачка просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них, однак позивачкою не конкретизовано зміст позовних вимог, оскільки не зазначено з якого відповідача та в якій сумі стягнути шкоду, або солідарно, а також не конкретизовані вимоги щодо стягнення судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, оскільки позивачкою подано позов до кількох відповідачів. Крім того, в прохальній частині позовної заяви взагалі не зазначено розмір земельних ділянок, які позивачка просить виділити в натурі. Отже, позивачці необхідно визначитися зі змістом позовних вимог.

Крім того, згідно з вимогами п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги, а також зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, однак позивачкою в порушення зазначених норм права не зазначено підстав, а також доказів порушення відповідачами її прав, свобод та інтересів, визначених законом або договором, а також яку шкоду позивачці було спричинено (моральну та/або матеріальну); якими неправомірними діями, рішеннями чи бездіяльністю кожного з відповідачів була спричинена шкода здоров`ю позивачки та її майну, а також майну фермерського господарства; в чому саме полягає завдана позивачці шкода (душевні, фізичні, інші страждання позивачки); причинний зв`язок між спричиненням шкоди і фізичними, душевними, іншими стражданнями позивачки; ступінь вини кожного відповідача - заподіювача шкоди із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини; правового зв`язку між позивачкою та фермерським господарством, тому позивачці необхідно обґрунтувати свої вимоги з зазначенням доказів до відповідачів.

Також, відповідно до вимог п. п. 6, 7, 8, 9, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В порушення зазначених вище норм права позивачкою в позовній заяві не зазначено: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивачки або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачка понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Суддя звертає увагу на те, що від змісту позовної заяви залежить позиція відповідачів, які як і позивачка мають право на судовий захист, а для реалізації цього права мають бути обізнані з тим, які вимоги до них заявлені та з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Згідно з ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Відповідно до вимог ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Суддею встановлено, що до позовної заяви додані документи, які не засвідчені з дотриманням вищенаведених вимог, тому позивачці необхідно надати копії документів належним чином засвідчені з зазначенням про наявність у неї або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається з позовної заяви позивачкою заявлено дві вимоги майнового характеру: про відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та майну позивачки неправомірними рішеннями, діями, бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадовими особами; виділення в натурі земельних ділянок з видачею свідоцтва про право власності.

Відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою.

В силу п/п 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру встановлюється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки у поданій позовній заяві взагалі не зазначено ціну позову станом на день його подання, щодо вимоги майнового характеру про виділення в натурі земельних ділянок з видачею свідоцтва про право власності, суд позбавлений можливості правильно визначити судовий збір за подання позовної заяви у частині вирішення зазначеної вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 ЦПК України цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.

Згідно з ч. 1 ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.

У Рішенні Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року (справа № 10-рп/99) зазначено, що українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п`ята статті 10 Конституції України).

Відповідно до ч. 4 ст. 9 ЦПК України учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача, в порядку, встановленому цим Кодексом.

Суддею встановлено, що позовна заява, яка подана до суду позивачкою, в порушення вищевказаних норм права викладена російською мовою, тому позивачці необхідно усунути даний недолік позовної заяви та викласти її державною (українською) мовою.

Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження по справі та подальший розгляд справи і ухвалення законного та обґрунтованого рішення.

Вважаю за необхідне звернути увагу на роз`яснення Пленуму Верховного Суду України, які викладені у п. 7 постанови від 12 червня 2009 року № 2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , відповідно до яких позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам статті 175 ЦПК, у зв`язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги , а й бути викладені обставини , якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази , що підтверджують кожну обставину.

Згідно з вимогами ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 до Держслужби України з питань геодезії, картографії і кадастру, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, начальника Арцизького райвідділу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Мягченко Людмили Анатоліївни, В-Кутської с/ради Арцизького району Одеської області, Городненського землевпорядника с/ради Болградського району Одеської області, Олександрівського с/голови і землевпорядника Болградського району Одеської області, про стягнення суми збитків і шкоди здоров`ю, майну тощо, беззаконням по земпитанням підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, вказаних вище протягом десяти днів з дня отримання позивачкою копії наявної ухвали.

Крім того, вважаю за необхідне попередити позивачку, що в разі не усунення порушень закону, допущених при подачі позовної заяви до встановленого судом строку, позов буде вважатися не поданим та повернутий позивачці.

Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Держслужби України з питань геодезії, картографії і кадастру, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, начальника Арцизького райвідділу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Мягченко Людмили Анатоліївни, В-Кутської с/ради Арцизького району Одеської області, Городненського землевпорядника с/ради Болградського району Одеської області, Олександрівського с/голови і землевпорядника Болградського району Одеської області, про стягнення суми збитків і шкоди здоров`ю, майну тощо, беззаконням по земпитанням - залишити без руху.

Повідомити позивачку про необхідність виправити недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії наявної ухвали.

Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Арцизького районного суду Гусєва Н.Д.

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення15.01.2020
Оприлюднено22.01.2020
Номер документу87053042
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/22146/19

Ухвала від 19.08.2020

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 22.01.2020

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 15.01.2020

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 15.01.2020

Цивільне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 16.12.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Матвієнко Юлія Олександрівна

Ухвала від 28.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Матвієнко Юлія Олександрівна

Ухвала від 07.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Матвієнко Юлія Олександрівна

Ухвала від 30.08.2019

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Українець В. В.

Ухвала від 03.06.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні