справа № 761/22146/19
УХВАЛА
про повернення заяви про забезпечення позову
22 січня 2020 року м.Арциз
Суддя Арцизького районного суду Одеської області Гусєва Н.Д., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
встановив:
Позивачка від власного імені та в інтересах ОСОБА_2 , в якості представника, звернулася до суду з зазначеним позовом до відповідачів, який в подальшому шляхом подання доповнення, зміни, клопотання уточнила, про негайне виконання відшкодування шкоди особистому здоров`ю, майну та Фермерському господарству за всі роки перешкод в користуванні земельними ділянками та негайне виділення земельних ділянок в натурі (кадастровий номер 5120480500:01:001:0605) і видачу свідоцтва про право власності; винесення окремої ухвали; поновлення строку на оскарження дій і бездіяльності посадових осіб по оформленню свідоцтва на право власності на земельні ділянки, а також про стягнення з відповідачів на користь позивачки всіх судових зборів та судових витрат, посилаючись на те, що відповідно до розпорядження № 638/А-2012 від 03 грудня 2012 року Арцизької районної державної адміністрації Одеської області позивачці та ОСОБА_2 було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення фермерського господарства площею по 7,5 га кожному, які розташовані на території Веселокутської сільської ради Арцизького району Одеської області. 01 жовтня 2012 року за № 256 та 257 позивачкою та ОСОБА_2 , представником якого вона є, та Арцизькою районною державною адміністрацією Одеської області були укладені договори оренди на вищевказані земельні ділянки. В подальшому за рахунок позивачки були виготовлені проекти землеустрою на зазначені земельні ділянки, які в 2013 році позивачка віддала для погодження до дозвільного центру Арцизької РДА, однак зазначені проекти позивачці не були повернуті до червня 2014 року та після звернення про отримання проектів ОСОБА_3 , начальник відділу, не погодила проект землеустрою через відвід без урахування схеми землеустрою та техніко-економічного обґрунтування Арцизького району. Також, позивачка зазначила, що Розпорядження № 638/А-2012 від 03 грудня 2012 року Арцизької районної державної адміністрації Одеської області є чинним, не скасоване, та повинно бути виконане. На думку позивачки не погодження проектів землеустрою на зазначені земельні ділянки призвело до її додаткових витрат, які позивачка просить стягнути з відповідачів. Також, позивачка зазначила, що з 2012 року умисними беззаконними діями нанесена шкода здоров`ю людей, життю тварин в домашньому господарстві та з 2016 року фермерському господарству, у зв`язку з чим просить постановити окрему ухвалу, яку направити до правоохоронних органів матеріали для порушення кримінальної справи і притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та інших.
Ухвалою Арцизького районного суду Одеської області від 15 січня 2020 року зазначена позовна заява була залишена без руху, оскільки вона була подана з порушенням ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
21 січня 2020 року до суду через Солом`янський районний суд м.Києва від позивачки надійшли доповнення, зміни, клопотання до позову від 15 травня 2019 року та апеляційної скарги від 30 серпня 2019 року, в яких міститься заява про вжиття заходів забезпечення позову, в якій ОСОБА_1 просить накласти арешт на земельну ділянку площею 74,8867 га на території Веселокутської сільської ради; на час розгляду справи в суді відсторонити від займаних посад всіх відповідачів, особливо с/голів (с.В-Кут, с.Олександрівка), і землевпорядників, а також ОСОБА_3 , в.о. Голови Держгеокадастра, а наразі заступника Голови Держгеокадастра Краснолуцького.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, оцінивши доводи заяви про необхідність забезпечення позову, приходжу до висновку, що заява про забезпечення позову підлягає поверненню з наступних підстав.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч. 1, ч. 5, ч. 6 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити зокрема : реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову . У заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів. До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Суд також вважає за необхідне звернути увагу на роз`яснення, що викладені у п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006р. № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , відповідно до положень якого розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
У поданій же до суду заяві про забезпечення позову заявниця не зазначає: реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян Українизаявниці, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти заявниці, за наявності; належним чином не обґрунтовує необхідність забезпечення позову у вигляді арешту земельної ділянки площею 74,8867 га на території Веселокутської сільської ради; відсторонення на час розгляду справи в суді від займаних посад всіх відповідачів, особливо с/голів (с.В-Кут, с.Олксандрівка), і землевпорядників, а також ОСОБА_3 , в.о. Голови Держгеокадастра, а наразі заступника Голови Держгеокадастра Краснолуцького; ціну позову, про забезпечення якого просить заявниця; пропозиції заявниці щодо зустрічного забезпечення, а також інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відсутність зазначених відомостей у заяві позивачки про забезпечення позову позбавляє суд можливості дійти висновку про наявність достатньо обґрунтованого припущення, що невжиття заходів забезпечення позову у вигляді арешту може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до п/п 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду фізичною особою заяви про забезпечення позову встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Заявницею не додано до заяви про забезпечення позову документів про сплату судового збору, відповідно до п/п 4 п. 1 ч. 2 ст. 4, ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , а також не зазначено підстав звільнення її від сплати судового збору за подання зазначеної заяви .
У відповідності до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику.
Враховуючи відсутність зазначених відомостей у заяві про забезпечення позову, а також несплату заявницею судового збору або не зазначення в заяві про забезпечення позову підстав звільнення її від сплати судового збору за подання такої заяви, керуючись ч. 9 ст. 153 ЦПК України, приходжу до висновку про повернення заявниці заяви про забезпечення позову.
Вважаю за необхідне роз`яснити заявниці, що вона не позбавлена можливості, усунувши вказані недоліки заяви про забезпечення позову, повторно звернутися до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернути заявниці.
Роз`яснити, що заявниця не позбавлена можливості, усунувши вказані недоліки заяви про забезпечення позову, повторно звернутися до суду.
Копію ухвали суду направити заявниці ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Арцизький районний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення .
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому наявної ухвали суду.
Відповідно до п/п 15.5) п/п 15 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя
Арцизького районного суду Гусєва Н.Д.
Суд | Арцизький районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2020 |
Оприлюднено | 23.01.2020 |
Номер документу | 87080815 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Арцизький районний суд Одеської області
Гусєва Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні