КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
===================================================================
Справа № 761/38802/16 Головуючий у І інстанції Волошина В.О.
Провадження №22-ц/824/4617/2020 Головуючий у 2 інстанції Таргоній Д.О.
У Х В А Л А
05 лютого 2020 року м. Київ
Київський апеляційний суд розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 31 жовтня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Енергомост , третя особа: ОСОБА_2 про стягнення заборгованості із суми невиплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку зі звільненим працівником, заборгованості по розрахунках з підзвітними особами в національній валюті, інфляційних втрат, трьох відсотків річних, відшкодування моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 31 жовтня 2019 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
За правилами ч. 2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені рішення або ухвала, що оскаржується, в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо), нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції.
Подана ОСОБА_1 апеляційна скарга вимогам ст. 356 ЦПК України не відповідає.
Зокрема, апеляційна скарга не містить доводів на підтвердження незаконності чи необґрунтованості оскаржуваного рішення, не вказано, які норми чинного законодавства до даних правовідносин судом першої інстанції неправильно застосовані, із апеляційної скарги є не зрозумілим в чому полягає неправильність ухвалення рішення суду першої інстанції.
На адресу суду апеляційної інстанції ОСОБА_1 необхідно надіслати уточнену редакцію апеляційної скарги, оформлену згідно вимог ч. 2 ст. 356 ЦПК України.
Крім того, апеляційна скарга на рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 31 жовтня 2019 року подана 27 січня 2020 року, тобто із пропуском строків встановлених процесуальних законом.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як вбачається з матеріалів справи, повний текст рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 31 жовтня 2019 року складено 11 листопада 2019 року, тобто останнім днем для подачі апеляційної скарги є 11 грудня 2019 року, а з апеляційною скаргою позивач звернувся лише 27 січня 2020 року, поза межами строку на апеляційне оскарження.
ОСОБА_1 . в апеляційній скарзі не порушено питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, доказів того, що апелянтом пропущено строк з поважних причин в матеріалах справи не міститься та останнім не надано.
Як зазначено у рішенні ЄСПЛ від 03.04.2008 у справі Пономарьов проти України , сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Таким чином апелянту необхідно надати суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням підстав, які підтверджують поважність причини пропуску установленого законом строку на апеляційне оскарження.
ОСОБА_1 . також не було сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
У відповідності до положень ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до вимог п. п. 1.6 ч. 2 ст.4 Закону України Про судовий збір при подачі апеляційної скарги на рішення суду судовий збір має бути сплачено в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви , іншої заяви і скарги.
В п. 4 ст. 6 Закону України Про судовий збір зазначено, якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Позовна вимога про відшкодування моральної шкоди грошима або майном є майновою, а вимога про відшкодування моральної шкоди в інший (немайновий) спосіб є немайновою вимогою.
Рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 31 жовтня 2019 року оскаржується в частині не задоволених позовних вимог, а відтак судовий збір при подачі даної апеляційної скарги становить 7049,12 грн.
Судовий збір має бути сплачено за реквізитами: отримувач УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н ; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812 ; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) ; код банку отримувача: (МФО) 899998 ; рахунок отримувача: UA548999980313101206080026010 ;код класифікації доходів бюджету: 22030101 ; призначення платежу: 101 , судовий збір за апеляційною скаргою(ПІБ чи назва установи, організації позивача) , Київський апеляційний суд .
При сплаті судового збору поле Призначення платежу розрахункового документа заповнюється таким чином:
* ; код ознаки судового збору (101); код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, або реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; роз`яснювальна інформація про призначення платежу у формі: судовий збір за а/с П.І.Б., Київський апеляційний суд .
Документи, що підтверджують оплату судового збору подаються до Київського апеляційного суду в оригіналах .
Таким чином скаржнику необхідно надати суду апеляційної інстанції належні докази або вказати на інші підстави, які підтверджують поважність причини пропуску установленого законом строку на апеляційне оскарження, сплатити судовий збір за подачу даної апеляційної скарги в розмірі 7049,12 грн . та подати уточнену редакцію апеляційної скарги оформленої згідно вимог ст. 356 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 31 жовтня 2019 року - залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали, в іншому випадку у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Таргоній
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2020 |
Оприлюднено | 11.02.2020 |
Номер документу | 87482384 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Таргоній Дар'я Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні