справа № 761/3960/19
головуючий у суді І інстанції Волошин В.О.
провадження № 22-ц/824/4656/2019
УХВАЛА
11 лютого 2020 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Київського апеляційного суду Писана Т.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Поштар Тетяни Петрівни, яка діє в інтересах Державної наукової установи Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів на рішення Шевченківського районного суду міста Київ від 25 листопада 2019 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної наукової установи Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнологій продовольчих продуктів про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду про поновлення на роботі, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Шевченківського районного суду міста Київ від 25 листопада 2019 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись із указаним рішенням, Поштар Т.П., яка діє в інтересах Державної наукової установи Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів 17 січня 2020 року звернулась до суду із апеляційною скаргою.
Згідно з вимогами статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його (її) складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Отже, скаржником пропущено строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
До апеляційної скарги скаржник додав заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якій зазначив, що представник скаржника двічі подавав заяву про видачу повного тексту рішення, проте рішення надано не було. А з повним текстом оскаржуваного рішення представник скаржника ознайомився на сайті судової влади України 17 січня 2020 року.
Так, з матеріалів справи убачається, що копію оскаржуваного рішення судом було надіслано сторонам 10 січня 2020 року, що підтверджується наявним у матеріалах справи супровідним листом №3096/20-Вих/2761/3965/2019/В-20/ від 10 січня 2020 року.
Отже, скаржником пропущено строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції з поважних причин, що є підставою для його поновлення.
Однак, скаржником не долучено до апеляційної скарги докази сплати судового збору, що підтверджується наявним у матеріалах справи актом №41 від 24 січня 2020 року про відсутність оригіналу квитанції про сплату судового збору, що зазначений у пункті 1 додатків до апеляційної скарги.
Так, у відповідності до пункту 3 частини 4 статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Вищезазначені документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
За загальними правилами цивільного судочинства судовий збір належить до судових витрат, які несуть суди усіх рівнів, коли розглядають позовну заяву, апеляційну, касаційну скаргу чи заяву про перегляд судових рішень Верховним Судом.
Обов`язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов`язок, визначений нормами процесуального права.
Відповідно до частини другої статті 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Таким спеціальним законом є Закон України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ Про судовий збір .
Згідно зі статтею 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення тощо.
У статті 4 Закону України Про судовий збір зазначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із підпунктом 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Особою, що звернулась із апеляційною скаргою, рішення суду першої інстанції оскаржується повністю, розмір судового збору за яке складає 1765, 85 грн, тому за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції підлягає сплаті судовий збір у розмірі 2 648, 76 (1765, 85 грн *150%).
Отже, скаржнику за подання апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2 648, 76 грн.
Судовий збір має бути сплачено за наступними реквізитами:
отримувач коштів УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н/22030101;
Код за ЄДРПОУ 38050812;
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП);
МФО банку 899998;
Рахунок отримувача UA548999980313101206080026010;
Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Документи, що підтверджують сплату суми судового збору подаються до Київського апеляційного суду в оригіналі.
Відповідно до вимог частини другої статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За наведених обставин, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Поштар Тетяни Петрівни, яка діє в інтересах Державної наукової установи Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів на рішення Шевченківського районного суду міста Київ від 25 листопада 2019 року залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Писана
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87551730 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Писана Таміла Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні