Справа № 349/2180/19
Провадження № 2/349/118/20
У Х В А Л А
18 лютого 2020 року м. Рогатин
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
у складі головуючого судді Могили Р.Г.
за участі секретаря судового засідання Матасової Н.М.,
учасники судового провадження:
позивач ОСОБА_1
представник відповідача ОСОБА_2 ,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Під час розгляду справи учасник судового провадження , позивач ОСОБА_1 не добросовісно виконував свої процесуальні обов`язки, які передбачені п.1 ч.2 ст.43 ЦПК України, а саме: на пропозицію головуючого висловити свою думку щодо заявленого представником відповідача клопотання про зупинення провадження у справі застосував вислів хлопці ви пролетіли щодо подання апеляції , який суд розцінює як вияв не поваги до учасника судового процесу.
Однією із основних засад цивільного судочинства є змагальність сторін , зміст якої викладений в статті 12 ЦПК України, а саме: цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість:
1) керує ходом судового процесу;
2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами;
3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій;
4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом;
5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Згідно статті 143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Відповідно до ч.1 ст.145 ЦПК України до учасників судового процесу та інших осіб, присутніх у судовому засіданні, за порушення порядку під час судового засідання або невиконання ними розпоряджень головуючого застосовується попередження, а у разі повторного вчинення зазначених дій - видалення із зали судового засідання.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про застосування відносно позивача ОСОБА_1 заходу процесуального примусу у вигляді попередження, оскільки відповідно до п.1 ч.2 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу.
Керуючись ст.ст. 43,143-145,260-261 ЦПК України ,
УХВАЛИВ :
Застосувати відносно позивача ОСОБА_1 захід процесуального примусу у вигляді попередження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Р.Г. Могила
Суд | Рогатинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2020 |
Оприлюднено | 19.02.2020 |
Номер документу | 87662944 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
Могила Р. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні