Ухвала
від 21.02.2020 по справі 766/2195/20
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/2195/20

н/п 2-з/766/71/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.02.2020 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Булах Є.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 )про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) про стягнення матеріальних збитків за договором підряду, -

в с т а н о в и в :

20 лютого 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення матеріальних збитків за договором підряду, у якій просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на 1/3 частину квартири АДРЕСА_3 , що належать ОСОБА_2 на підставі свідоцтва на право власності та накладання заборони реєстраційним органам вчиняти будь-які дії щодо здійснення реєстрації та перереєстрації прав власності відповідно до вказаного нерухомого майна: 1/3 частину квартири АДРЕСА_3 , що належать ОСОБА_2 .

Провадження у справі відкрито 14.02.2020 року.

Заявник у своїй заяві вказує, що необхідність вжиття заходів забезпечення позову обумовлена тим, що поданий нею позов майнового характеру, який у випадку його задоволення, забезпечується шляхом звернення стягнення на майно боржника. У разі ж не забезпечення позову, шляхом накладення арешту на 1/3 частину квартири АДРЕСА_3 , є реальна загроза невиконання чи утруднення виконання рішення суду в майбутньому.

У відповідності із ч. 1 ст. 152 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження до суду без повідомлення учасників справи.

Частиною 9 ст. 153 ЦПК України встановлено правило, відповідно до якого, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без дотримання вимог ст. 151 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Так, ст. 151 ЦПК України визначено форму та зміст заяви про забезпечення позову.

Відповідно до вимог ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування(для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб, заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову, та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціна позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Аналогічні вимоги до заяви про забезпечення позову містяться і у пункті 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову (із змінами, внесеними згідно з Постановою Верховного Суду України №2 від 12.06.2009р.), а саме, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, поданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.

Заходи забезпечення позову повинні застосовуватися лише у разі необхідності та бути спів мірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, дослідивши матеріали справи в межах заявленої заяви, вважаю, що вона вищевказаним вимогам не відповідає.

Так, не виконано вимоги п. 3 ч. 1 ст. 151 ЦПК України, у заяві відсутнє обґрунтування необхідності забезпечення цього позову.

Заявником не дотримано вимог п. 6 ч. 1 ст. 151 ЦПК України, оскільки заява не містить пропозиції, щодо зустрічного забезпечення.

Згідно із ч. 4 ст. 151 ЦПК України у заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтування доцільності вжиття кожного з них.

Заявник просить застосувати декілька заходів забезпечення позову, при цьому не обґрунтовує по кожному виду забезпечення доцільності, та не зазначає відомостей про наявність реальної загрози.

Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд (суддя), встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без дотримання вимог ст. 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Керуючись ч. 9 ст. 153 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Заяву ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 )про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) про стягнення матеріальних збитків за договором підряду - повернути заявнику.

Роз`яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з відповідною заявою про забезпечення позову, поданою з дотриманням вимог статті 151 ЦПК України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення(проголошення) до Херсонського апеляційного суду в порядку ст. 355 ЦПК України.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи(вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також понов ленний в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України..

Суддя Є.М.Булах

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення21.02.2020
Оприлюднено23.02.2020
Номер документу87760914
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —766/2195/20

Постанова від 23.03.2021

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Постанова від 23.03.2021

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 28.12.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 18.12.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 23.10.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Ухвала від 22.09.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Рішення від 17.08.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Ухвала від 22.04.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Ухвала від 21.02.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні