Ухвала
від 22.09.2020 по справі 766/2195/20
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/2195/20

н/п 2-п/766/157/20

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

22.09.2020 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Булах Є.М., розглянувши заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) про перегляд заочного рішення за позовом ОСОБА_2 до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення матеріальних збитків, -

встановив:

21.09.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою, у якій просив переглянути заочне рішення згідно вимог ЦПК України, скасувавши рішення від 17.08.2020 року.

Відповідно до Журналу реєстрації вхідної кореспонденції заяву 22.09.2020 року передано судді Булах Є.М.

Вирішуючи питання про прийняття заяви до розгляду суддею встановлено, що заява про перегляд заочного рішення відповідно до ч. 8 ст. 285 ЦПК України підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Вимоги до форми та змісту заяви про перегляд заочного рішення встановлено ст. 285 ЦПК України.

У відповідності до п. 3,4, 6 ч. 2 ст. 285 ЦПК України у заяві про перегляд заочного рішення, окрім іншого, повинно бути зазначено: обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це; посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; клопотання про перегляд заочного рішення; перелік доданих до заяви матеріалів.

Всупереч вказаному заява про перегляд заочного рішення не містить доказів, якими ОСОБА_1 обґрунтовує поважність причин неявки в судові засідання/ не подання відзиву на позовну заяву та доказів, які мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Всупереч вимогам ч. 6 ст. 285 ЦПК України до заяви про перегляд заочного рішення ОСОБА_1 не долучено документ про сплату судового збору.

Відповідно до абз. 2 п. 4 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання заяви про перегляд заочного рішення фізичною особою-підприємцем справляється судовий збір у розмірі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Прожитковий мінімум для працездатних осіб визначений ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2020 рік та станом на 1 січня 2020 року становить 2102 гривні. Отже, сума судового збору за перегляд заочного рішення становить 1051, 00 грн. (2102, 00 х 0.5).

З огляду на зазначене заявнику необхідно сплатити судовий збір за звернення до суду із заявою про перегляд заочного рішення та надати суду оригінал платіжного документу на підтвердження сплати судового збору.

Відповідно до ч. 8 ст. 285 ЦПК України до неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Відповідно до статті 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому суддя зауважує, що залишення заяви про перегляд заочного рішення без руху не є обмеженням права на доступ до правосуддя.

Так, згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, сформульованою, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 року у справі Пелевін проти України (пункт 27), від 30 травня 2013 року у справі Наталія Михайленко проти України (пункт 31), в яких зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою; регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.

Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену, зокрема, у пункті 55 справи Креуз проти Польщі , про те, що обмеження, накладене на доступ до суду, буде несумісним із пунктом першим статті 6 Конвенції, якщо воно не переслідує законної мети або коли не існує розумної пропорційності між застосованими засобами та законністю цілі, якої прагнуть досягти ( Kreuz v. Poland № 28249/95).

Отже, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми заяви про перегляд заочного рішення, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання відповідачем цих вимог та прийнятності заяви на стадії вирішення питання про прийняття заяви до розгляду.

З огляду на викладене відповідачу необхідно надати докази сплати судового збору, підтвердження заявлених вимог та викласти заяву про перегляд заочного рішення у редакції, що відповідає вимогам ст. 285 ЦПК України.

Заяву про перегляд заочного рішення з виправленими недоліками необхідно подати у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи.

На підставі ст. 185 ч.1 ЦПК України заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу (представнику позивача) строку для усунення вищевказаних недоліків з роз`ясненням того, що в разі їх не усунення у встановлений судом термін заява буде визнана неподаною та повернута особі, яка її подала.

Керуючись ст. 175, 185, 285, 353 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) про перегляд заочного рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення матеріальних збитків - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити відповідачу.

Надати відповідачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута.

Відповідно до п.3 розділу XII Прикінцеві положення ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є.М. Булах

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення22.09.2020
Оприлюднено23.09.2020
Номер документу91711620
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —766/2195/20

Постанова від 23.03.2021

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Постанова від 23.03.2021

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 28.12.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 18.12.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 23.10.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Ухвала від 22.09.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Рішення від 17.08.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Ухвала від 22.04.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Ухвала від 21.02.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні