Ухвала
від 20.02.2020 по справі 522/21971/19
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/21971/19

Провадження по справі №1-кс/522/2456/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2020 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , представника власників майна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , по матеріалам кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019160000000086 від 12.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України, про арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені 12.12.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019160000000086, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території м. Ізмаїл, Одеської області здійснюється незаконна господарська діяльність нелегальних автозаправних станцій, які реалізують підакцизні товари без реєстрації суб`єкта господарювання, дозвільних документів та використання РРО.

В ході виконання окремого доручення слідчого та проведення комплексу заходів, співробітниками ОУ ГУ ДФС в Одеській області перевірена інформація щодо місць, які використовуються для зберігання та незаконної реалізації нафтопродуктів.

Встановлено, що за адресою: м. Одеса, провулок Амурський 1, 18-в, розташовано нежитлові будівлі та автостоянка для вантажного транспорту, де здійснюється незаконна реалізація паливно-мастильних матеріалів, з порушенням вимог встановлених чинним законодавством України, в тому числі:

- ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»;

- п. 7 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності»;

- п.п. 212.3.4. п. 212.3 ст. 212, п.п. 215.3.4, п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України.

Також, відповідно до п. 2 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 р. № 1442, роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу АЗС, які призначені для відпуску споживачам нафтопродуктів. Розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо) в установленому законодавством порядку. Разом із нафтопродуктами споживачеві в обов`язковому порядку видається розрахунковий документ за установленою формою на повну суму проведеної операції, який підтверджує факт купівлі товару. У розрахунковому документі зазначається інформація про форму здійснення розрахунку.» Слід також зазначити, що Державний реєстр РРО містить окремий пункт «Спеціалізовані електронно-касові апарати для автозаправних станцій».

Таким чином, для законної реалізації підакцизних товарів необхідно мати повний пакет документів для експлуатації АЗС, зареєструватись платником податку на додану вартість, зареєструвати касові апарати, а також мати копію документа про якість палива (паспорт якості) та копію декларації про їх відповідність.

Проведеними заходами встановлено, що територія за адресою: м. Одеса, провулок Амурський 1, 18-в, згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, право власності належить приватному підприємству «АТП-1501» (ЄДРПОУ 32935842).

Одним з доказів протиправних фактів реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів являються первинні бухгалтерські документи, облікові та інші документи, чорнові записи, носії електронної інформації, які відображають об`єми, хронологію та інші дані про фактичні фінансово - господарські операції, що є об`єктами оподаткування, а також безпосередньо сам предмет вчинення кримінального правопорушення підакцизні товари.

З метою відшукання доказів, що вказують на факти реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, на виконання ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси про проведення обшуку, 04.02.2020 проведено обшук за адресою: м. Одеса, провулок Амурський 1, 18-в, згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, право власності належить приватному підприємству «АТП-1501» (ЄДРПОУ 32935842), за результатами проведення якого виявлено та вилучено:

- цистерна об`ємом 18 метра кубічних;

- дизельне паливо, яке міститься у цистерні та об`єм якого складає 106см. і 7 мм., що є висотою зливу (заповнення резервуару);

- АЗТ «Славутич» колонка для видачі палива, тип NOVA 2, заводський номер 1309, рік виготовлення 2013;

- грошові кошти, а саме: українські гривні номіналом 500 (п`ятсот) гривен 304 (триста чотири) купюри, українські гривні номіналом 200 (двісті) гривен - 401 (чотириста одна) купюра, українські гривні номіналом 100 (сто) гривен 101 (сто одна) купюра, долари США номіналом 100 (сто) доларів США 22 (двадцять дві) купюри, долари США номіналом 20 (двадцять) доларів 2 (дві) купюри, euro номіналом 100 (сто) 3 (три) купюри, euro номіналом 50 (п`ятдесят) 55 (п`ятдесят п`ять) купюр, euro номіналом 20 (двадцять) 5 (п`ять) купюр;

- зразок дизельного палива, що поміщено до скляної ємкості об`ємом 1,2 літра.

Таким чином, виявлені та вилучені в ході обшуку по кримінальному провадженню товарно-матеріальні цінності та документи, що були об`єктом кримінально протиправних дій, та інші речі згідно положень ст. ст. 98, 99 КПК України є речовими доказами, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлююється під час криміанльного провадження, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них.

Враховуючи викладене, у органів досудового розслідування є підстави та розумні підозри вважати, що вилучені у ході обшуку товарно-матеріальні цінності є доказом умисного ухилення від сплати податків, а саме були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. В свою чергу повернення, не заборона використання та розпорядження вилученими у ході проведення обшуку речами може призвести до їх зникнення, втрати або пошкодження, або настанню інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню і суттєво вплинути на його подальший хід.

Вказане в тому числі може призвести до втрати речових доказів у кримінальному провадженні.

Завданням та підставою для арешту майна є запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки не вжиття заходів щодо арешту цього майна може призвести до вказаних наслідків, зважаючи на зацікавленість невстановлених слідством осіб у тому, щоб вчинити вищевказані дії, що можуть перешкодити проведенню досудового розслідування.

Метою арешту вищевказаних речей та документів є забезпечення збереження речових доказів, що передбачено п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України.

Також, вилучені товарно-матеріальні цінності необхідні для подальшого проведення судових експертиз, оскільки можуть містити сліди вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи, що вилучені у ході обшуку товарно-матеріальні цінності мають доказове значення по даному кримінальному провадженню і можуть бути використані як докази, а також те, що є достатні підстави вважати, що вищезазначені речі у разі не накладення арешту можуть бути приховані, змінені або знищенні, що може перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні.

Позиція учасників судового розгляду.

Слідчий в судовому засіданні підтримав вимоги клопотання та просив задовольнити його в повному обсязі.

Представник власників майна адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечувала проти накладення арешту на майно, яке зазначено в клопотанні слідчого, пояснивши що на даній території проводить діяльність АТП 1501 та МВКП «Еліс», які здійснюють перевезення вантажів на території України та за її межами. Паливо, яке знаходиться на території підприємства, використовується для господарських потреб. Крім того АТП 1501 зняли зі своїх рахунків 40 тис. грн., МВКП «Еліс» зняло зі своїх рахунків 100 тис. грн. Збутом палива підприємство не займається, а долари США та євро особисті кошти, які належать доньцікерівника підприємства.

Заслухавши думку учасників судового поцесу, вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Мотиви суду.

Вилучені предмети, відповідно до ст. 98 ч. 1 КПК України, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Згідно доч.2ст.167КПК України тимчасововилученим можебути майноу виглядіречей,документів,грошей тощо,щодо якихє достатніпідстави вважати,що вони: підшукані,виготовлені,пристосовані чивикористані якзасоби чизнаряддя вчиненнякримінального правопорушеннята (або)зберегли насобі йогосліди; наданіособі зметою схилитиїї довчинення кримінальногоправопорушення,фінансування та(або)матеріального забезпеченнякримінального правопорушеннячи яквинагорода зайого вчинення; єпредметом кримінальногоправопорушення,пов`язаного зїх незаконнимобігом; набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову. стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, у випадку необхідності збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що вказане майно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Представником власника майна наданий типовий договір від 08.01.2020 р. поставки товарів, який не містить найменування та кількість поставлених нафтопродуктів та відомостей про те, що вказані нафтопродукти були поставлені на адресу ПП «АТП-1501». Крім того, надані представником власника документи щодо находження грошових коштів не містять покупюрний перелік грошових коштів, тому не можуть свідчити, що вилучені під час обшуку грошові кошти мають відношення до тих, що отримані за договором, згідно довідки про доходи та інше. Крім того, договір купівлі-продажу, наданий представником власника майна, оформлений з порушенням вимог чинного заканодаства України.

Отже представником власника майна не надано до суду доказів щодо походженя вказаних грошей та підтвердження, що вони не набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

З наданих матеріалів досудового розслідування вбачається, що є достатньо підстав вважати, що речі та предмети, які були виявлені та вилучені 04.02.2020 р. під час проведення обшуку за адресою: м. Одеса, провулок Амурський 1, 18-в, згідно витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, право власності належить приватному підприємству «АТП-1501» (ЄДРПОУ 32935842), мають значення речових доказів у кримінальному провадженні та необхідні для проведення експертиз.

Метою накладення арешту є збереження вказаного майна в якості речових доказів у кримінальному провадженні та з метою проведення експертиз.

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про можливість задоволення клопотання слідчого та накладення арешту на зазначене в клопотанні слідчого майно.

Керуючись ст. ст. 167-173, 376 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно - задовольнити.

Накласти арешт на вилучені в ході проведеного 04.02.2020 року обшуку за адресою:

м. Одеса, провулок Амурський 1, 18-в, згідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, право власності належить приватному підприємству «АТП-1501» (ЄДРПОУ 32935842), товарно-матеріальні цінності, а саме:

- цистерна об`ємом 18 метра кубічних;

- дизельне паливо, яке міститься у цистерні та об`єм якого складає 106см. і 7 мм., що є висотою зливу (заповнення резервуару);

- АЗТ «Славутич» колонка для видачі палива, тип NOVA 2, заводський номер 1309, рік виготовлення 2013;

- грошові кошти, а саме: українські гривні номіналом 500 (п`ятсот) гривен 304 (триста чотири) купюри, українські гривні номіналом 200 (двісті) гривен - 401 (чотириста одна) купюра, українські гривні номіналом 100 (сто) гривен 101 (сто одна) купюра, долари США номіналом 100 (сто) доларів США 22 (двадцять дві) купюри, долари США номіналом 20 (двадцять) доларів 2 (дві) купюри, euro номіналом 100 (сто) 3 (три) купюри, euro номіналом 50 (п`ятдесят) 55 (п`ятдесят п`ять) купюр, euro номіналом 20 (двадцять) 5 (п`ять) купюр;

- зразок дизельного палива, що поміщено до скляної ємкості об`ємом 1,2 літра.

Виконання ухвали покласти на слідчого третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , або інших слідчих з групи у вказаному кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

20.02.2020

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення20.02.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87794162
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —522/21971/19

Ухвала від 28.12.2019

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 25.05.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 12.10.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 05.10.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 15.06.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 15.06.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 09.04.2020

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Грідіна Н. В.

Ухвала від 24.02.2020

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Кадегроб А. І.

Ухвала від 21.02.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 21.02.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні