Справа № 2-56/2009 p.
№2-3413/2008 p.
РІШЕННЯ
іменем України
12 лютого 2009 року
Сніжнянський міський суд Донецької області
в складі:
головуючого судді - Радченка В.Є. при секретарі - Похилі Т.О.
з участю:
позивача - ОСОБА_1 представника відповідача - ОСОБА_2 представників 3-ї особи- Пімєнової О.В., ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сніжне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Макіїввугіллія" в особі відокремленого підрозділу "Шахтоуправління "Північне Ясинівське" про зобов'язання скласти акт за формою Н-1, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 27.10.2008 р. звернувся до Сніжнянського міського суду з позовом до Державного підприємства "Макіїввугіллія" в особі відокремленого підрозділу "Шахтоуправління "Північне Ясинівське" про зобов'язання скласти акти за формою Н-1, Н-5, проведення розслідування нещасного випадку на виробництві. На підставі ухвали суду від 12.02.2009 р. позовні вимоги про зобов'язання скласти акт за формою Н-5, проведення розслідування нещасного випадку на виробництві - залишені без розгляду. Позовні вимоги про зобов'язання скласти акт за формою Н-1 позивач мотивував тим, що з 09.04.1971 р. до 02.05.1986 р. він працював в Шахтоуправлінні "Ясинівське" комбінату "Макіїввугілля" на посаді гірничого майстра з ремонту гірничих виробіток підземного з повним робочим днем в шахті (на цей час Державне підприємство "Макіїввугіллія" в особі відокремленого підрозділу "Шахтоуправління "Північне Ясинівське"). 25.08.1981 року об 11 годині 30 хвилин під час роботи в Шахтоуправлінні "Ясинівське" комбінату "Макіїввугілля" на посаді гірничого майстра з ремонту гірничих виробіток підземного з повним робочим днем в шахті, він отримав травму тазостегнового суглобу внаслідок нещасного випадку на виробництві. При керуванні роботою ділянки кріпильників ОСОБА_4, ОСОБА_5 та інших, відбулося обвалення покрівлі. Порода, яка впала, вдарила позивача по нозі. За допомогою ОСОБА_4 та ОСОБА_5 позивач вийшов на поверхню шахти, доповів керівництву шахти та був доставлений до міської лікарні № 6 м. Макіївка, де знаходився на стаціонарному та амбулаторному лікуванні до 31.10.1981 р. Після завершення лікування позивач надав підприємству лікарняний лист. Але, його умовили не проводити розслідування нещасного випадку та не складати акт про нещасний випадок на виробництві. Позивач погодився з цим, оскільки вважав травму незначною і підприємство сплатило всі дні тимчасової непрацездатності. Проте, з часом стан здоров’я позивача погіршився.
В судовому засіданні позивач підтримали позов в повному обсязі. Надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що не може спростувати або підтвердити факт трудового каліцтва позивача, оскільки недостатньо доказів про цей нещасний випадок на виробництві.
Представники відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Советському районі м. Макіївка надали аналогічні пояснення.
Заслухавши сторони, свідків, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позову з наступних підстав. Як встановлено в судовому засіданні, позивач з 09.04.1971 р. до 02.05.1986 р. працював в Шахтоуправлінні "Ясинівське" комбінату "Макіїввугілля" (копія трудової книжки а.с. 6-9) на посаді гірничого майстра з ремонту гірничих виробіток підземного з повним робочим днем в шахті (на цей час Державне підприємство "Макіїввугіллія" в особі відокремленого підрозділу "Шахтоуправління "Північне Ясинівське"). 25.08.1981 року об 11 годині 30 хвилин під час роботи в Шахтоуправлінні "Ясинівське" комбінату "Макіїввугілля" на посаді гірничого майстра з ремонту гірничих виробіток підземного з повним робочим днем в шахті, ОСОБА_1 отримав травму тазостегнового суглобу внаслідок нещасного випадку на виробництві. При керуванні роботою ділянки кріпильників ОСОБА_4, ОСОБА_5 та інших, відбулося обвалення покрівлі. Порода, яка впала, вдарила позивача по нозі. За допомогою ОСОБА_4 та ОСОБА_5 позивач вийшов на поверхню шахти, доповів керівництву шахти та був доставлений до міської лікарні № 6 м. Макіївка, де знаходився на стаціонарному та амбулаторному лікуванні до 31.10.1981 р. Після завершення лікування позивач надав підприємству лікарняний лист. Але, його умовили не проводити розслідування нещасного випадку та не складати акт про нещасний випадок на виробництві. Позивач погодився з цим, оскільки вважав травму незначною і підприємство сплатило всі дні тимчасової непрацездатності. Проте, з часом стан здоров’я позивача погіршився. Вищезазначені обставини, крім пояснень позивача, підтверджуються також наступними доказами:
Згідно з оглянути в судовому засіданні табелем виходів шахти "Ясинівська-Глубока" за серпень 1981 року під № 452 гірничий майстер ОСОБА_1 спустився в шахту 25.08.1981 р. в 7 годин 00 хвилин, піднявся цього ж дня о 14 годині.
Згідно з довідкою архіву відокремленого підрозділу "Шахтоуправління "Північне Ясинівське" Державного підприємства "Макіїввугіллія" позивач з 26.08.1981 р. знаходився на лікарняному, останній вихід в шахту перед цим був в 1 зміну 25.08.1981 р. Відповідно з табелем спуску-виїзду ОСОБА_4 працював в першу зміну, (а.с. 50).
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_6 підтвердив, що в серпні 1981 року працював в Шахтоуправлінні "Ясинівське" комбінату "Макіїввугілля" кріпильником. Бачив, як ОСОБА_4 та ОСОБА_5 привели позивача під руки. Останній шкутильгав, тому що у нього була якась травма ноги. ОСОБА_4 та ОСОБА_5 пояснили свідку, що позивача вдарило породою по нозі. Після цього випадку позивач тривалий час ходив за допомогою милиць.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_7 підтвердив, що в серпні 1981 року працював в Шахтоуправлінні "Ясинівське" комбінату "Макіїввугілля". Позивача привели з травмою правої ноги вище коліна до ствола на виїзд. В зв'язку з травмою позивача - допомог йому помитися. В присутності свідка начальник дільниці просив позивача не реєструвати нещасний випадок на виробництві, т.я в той час за це суворо сварили, позбавляли премій. В медпункт позивача не водили, щоб не реєструвати нещасний випадок. Позивача відвезли машиною в травматологію.
Згідно з висновками судово-медичної експертизи від 19.01.2008 р. виявлені у позивача лікарями остеоартроз правого тазостегнового суглобу 2-го ступеню (захворювання тазостегнового суглобу, що характеризується дегенеративними змінами в суглобовому хрящі), ускладнене комбінованою згинательно-розгинательною контрактурою (обмеженням обсягу рухів) та помірним порушенням функції опори і ходи правої кінцівки може бути наслідком тупої травми правого стегна, отриманої в серпні 1981 року.
Вищезазначені докази свідчать про обґрунтованість позовних вимог та про необхідність їх задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 88, 212, 213, 214, 215, 294 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Державного підприємства "Макіїввугіллія" в особі відокремленого підрозділу "Шахтоуправління "Північне Ясинівське" про зобов'язання скласти акт за формою Н-1 - задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Державне підприємство "Макіїввугіллія" в особі відокремленого підрозділу "Шахтоуправління "Північне Ясинівське" скласти акт за формою Н-1 про нещасний випадок на виробництві, який стався з ОСОБА_1 25.08.1981 року об 11 годині 30 хвилин під час роботи в Шахтоуправлінні "Ясинівське" комбінату "Макіїввугілля" на посаді гірничого майстра з ремонту гірничих виробіток підземного з повним робочим днем в шахті, внаслідок якого ОСОБА_1 отримав травму тазостегнового суглобу.
Рішення може бути повністю або частково оскаржено сторонами, іншими особами, які беруть участь у справі, а також особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки до Апеляційного суду Донецької області через Сніжнянський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суд | Сніжнянський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2009 |
Оприлюднено | 18.05.2010 |
Номер документу | 8797933 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Свитка Сергій Леонідович
Цивільне
Сніжнянський міський суд Донецької області
Радченко В.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні