Ухвала
від 25.02.2020 по справі 760/13118/15-ц
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження № 2-п/760/51/20

В справі № 760/13118/15

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

/ про залишення заяви без руху /

25 лютого 2020 року Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши заяву відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду в цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Рекламне агентство Кредо до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, суддя

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовом до суду і просить стягнути з відповідача заборгованість за договором суборенди нерухомого майна у розмірі 161 283, 59 гр.

Заочним рішенням суду від 30 жовтня 2015 року позов був задоволений.

10 лютого 2020 року відповідач звернувся до суду з заявою про перегляд заочного рішення суду.

Позовна заява не відповідає вимогам ст. 285 ЦПК України в наступному.

Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 2 та ч. 7 ст. 285 ЦПК України у заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено, зокрема, ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це; посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.

До заяви про перегляд заочного рішення додається докази, на які посилається заявник.

Всупереч зазначеної норми закону заява про перегляд заочного рішення суду не містить посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача і які б могли вплинути на ухвалене судом рішення.

Посилання на наявність таких доказів та їх надання в судовому засіданні не є підставою для перегляду заочного рішення суду.

Крім того, в цій же заяві ставиться також питання про перегляд заочного рішення за нововиявленими обставинами.

Відповідно до ч.2 ст. 423 ЦПК України підставами перегляду рішення або ухвали суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; встановлені вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдиві показання свідка, завідомо неправильний висновок експерта, завідомо неправильний переклад, фальшивість документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення; встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у скоєнні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення; скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, що підлягають перегляду; встановлена Конституційним Судом неконституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.

За змістом даної норми закону необхідними умовами нововиявлених обставин є те, що вони існували на час розгляду справи; ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи; вони входять до предмета доказування у справі та можуть вплинути на висновки суду про права та обов`язки осіб, які беруть участь у справі.

Тобто, в одній заяві ставиться питання як про перегляд заочного рішення суду за нововиявленими обставинами, так і заочного рішення суду в порядку ст.285 ЦПК України, що є самостійними підставами для їх перегляду, визначеними нормами процесуального законодавства.

Крім того, при зверненні до суду із заявою про перегляд заочного рішення, заявник зазначає, що змінив прізвище, однак будь-яких доказів на підтвердження цьому не надає, що є перешкодою для прийняття заяви до розгляду.

З урахуванням викладеного вище заявник має визначитися зі змістом заяви, а саме:

- ставить питання про перегляд рішення суду за нововиявлениим обставинами;

- чи перегляд заочного рішення суду в порядку, визначеному ст.285 ЦПК України;

- надати докази зміни прізвища, а, виходячи з цього, права на подачу заяви про перегляд рішення суду.

Відповідно до ч. 8 ст. 285 ЦПК України до неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. 175, 177, 185, 285 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

Заяву відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Л.А.Шереметьєва

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.02.2020
Оприлюднено05.03.2020
Номер документу88013077
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —760/13118/15-ц

Постанова від 22.04.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 16.01.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 23.11.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 01.09.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 01.09.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 25.02.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Рішення від 30.10.2015

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

Ухвала від 26.08.2015

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

Ухвала від 16.07.2015

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

Ухвала від 16.07.2015

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні