Ухвала
від 11.03.2020 по справі 529/970/19
КОТЕЛЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 529/970/19

Провадження № 1-кп/535/15/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2020 року Котелевський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю: прокурора Котелевського відділу Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника адвоката ОСОБА_5 , розглянувши в сел. Котельва матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019170160000175 від 09 вересня 2019 року, відносно ОСОБА_4 , за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.185, ч.2 ст.186 КК України;-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Котелевського районногосуду Полтавськоїобласті знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.185, ч.2 ст.186 КК України.

Ухвалою Котелевськогорайонного судуПолтавської областівід 17 січня 2020 року обвинуваченому ОСОБА_4 обрано (продовжено) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 16 березня 2020 року.

У судовомузасіданні прокурор ОСОБА_3 ,яка бралаучасть надаладо судуписьмове клопотанняпро продовженнявідносно обвинуваченогоОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

11 січня 2020 року о 15 годині на виконання ч.2 ст.184 КПК України обвинуваченому надані копія клопотання про застосування запобіжного заходу, при цьому обвинувачений клопотання прокурора отримав, але від підпису відмовився.

Обвинувачений ОСОБА_4 , заявив клопотання про необхідність надання йому 3-х годин для ознайомлення з клопотанням.

Адвокат ОСОБА_5 , який призначений по даному кримінальному провадженню відповідно до доручення Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області від 11.12.2019 року, копію клопотання прокурора отримав 11.03.2020 року о 15 годині.

Суд заслухавши думку учасників процесу об`явив перерву на 3 години з наданням можливості обвинуваченому часу для підготовки розгляду клопотання по суті.

Обвинувачений ОСОБА_4 , заперечує щодо продовження йому дії обраного відносно нього, запобіжного заходу - тримання під вартою, зазначає, що має житло в якому проживає з 2011 року.

Захисник-адвокат ОСОБА_5 , просить замінити запобіжний захід тримання під вартою на інший більш м`який запобіжний захід, зокрема цілодобовий арешт.

Прокурор ОСОБА_3 , підтримала своє клопотання щодо продовження дії обраного відносно обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжного заходу - тримання під вартою на строк 60 днів.

Суд, системно дослідившита вивчившиматеріали кримінального провадження,вивчивши правовінорми,які регулюютьдані правовідносини, враховуючи підстави і обставини, передбачені статтями177та178 КПК України, заслухавши думку учасників процесу, приходить допереконання,що клопотання прокурораслід задовольнитита продовжитиобвинуваченому ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2ст.185,ч.2ст.186КК Українизапобіжний захід увигляді триманнямпід вартоюна строк60днів,тобто до09травня 2020року знаступних підстав.

Згідно вимогст. 177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробампереховуватись від слідства та суду, - незаконно впливати на потерпілого, свідків та інших учасників судового процесу та інше. Вимогамист. 178 КПК Українипередбачені обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу, зокрема тяжкість покарання, яке загрожує відповідній особі, вік та стан здоров`я обвинуваченого, міцність соціальних зв`язків, в тому числі наявність родини та утриманців, наявність постійного місця роботи, наявність судимостей та інші обставини.

Відповідно до вимог ч. 3ст. 331 КПК Україниза наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. До спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.

Тому суд,враховуючи,що обставинипо справіз часуобрання запобіжногозаходу незмінились,а ризикипередбачені ст.177КПК України,не зменшились,що унеможливлюєзастосування дообвинуваченого більшм`якого заходузабезпечення кримінальногопровадження,аналізуючи даніпро особуобвинуваченого,а саме:те,що вінобвинувачуються вскоєнні тяжкогозлочину,вище вказанізлочини фактичновчинив закороткий часпісля звільненняпо відбуттюпокарання,що всвою чергупідтверджує те,що вінможе вчинититі саміабо іншікримінальні правопорушення(злочини),відсутні належнігарантії тапідтвердження соціальнихзв`язків,які бпереважали наявніризики йогоухилення відсуду,доцільно вирішуватипитання пропродовження обвинуваченомузапобіжного заходуу видітримання підвартою,вважаючи йоготаким,що відповідаєхарактеру татяжкості діяння,що інкримінуєтьсяобвинуваченому,відповідності особіобвинуваченого тазапобіганню можливостіперешкоджати інтересамправосуддя,зокрема іухиленню відсуду,а тому,суд приходитьдо висновкупро відсутністьна данийчас підставдля обранняобвинуваченому іншихбільш м`якихзапобіжних заходів,крім триманняпід вартою.Європейськийсуд зправ людинивизначаючи «ступіньризику»,як дозастосування запобіжногозаходу допускаєі «Нижнійпоріг обґрунтованостіризиків (підозри)»під часпроведення особливоїкатегорії злочинів(тяжких).

Строк продовженнятримання підвартою обвинуваченому ОСОБА_4 , встановлений ухвалою суду від 17 січня 2020 року закінчується, однак, судове провадження по даному кримінальному провадженню не закінчено. Судовий розгляд продовжується, а враховуючи процесуальну поведінку обвинуваченого, який постійно намагається зловживати своїми процесуальними правами направленими на затягування розгляду справи у будь який спосіб (заявляє безпідставні надумані клопотання, які ніякого правового значення по даній справі взагалі не мають), потребує часу для розгляду. Перелічені вище обставини обумовлюють висновок суду про необхідність продовження обвинуваченому строку тримання під вартою.

Крім цього обвинувачений маючи неодноразові судимості не зняті та не погашені в установленому законом порядку, на шлях виправлення не став, а повторно вчиняв нові корисливі злочини, що в свою чергу підтверджує наявність обгрунтованих ризиків не виконання процесуальних обов`язківта вчиненняаналогічних злочинів.

Згідно зі змістом ст.ст. 131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Згідно ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.

Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою та продовження строку тримання під вартою має оцінюватися в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин. Тримання під вартою та продовження строку тримання під вартою може бути виправдано за наявності того, що його вимагають справжні інтереси суспільства, які не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважають над принципом поваги до особистої свободи.

Зокрема, у рішеннях ЄСПЛ у справах «Харченко проти України», «Лабіта проти Італії», «Рохліна проти Росії», вказано, що тримання під вартою є виправданим, якщо цього вимагають істинні вимоги публічного інтересу.

Відповідно до ч.3 ст. 183 КПК України, слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

З оглядуна конкретніобставини справита особуобвинуваченого,також те,що вінне працюючий,легального доходуне маєобвинувачується вскоєнні тяжкогокримінального правопорушення(злочину),з урахуванняммайнового стану ОСОБА_4 ,розмір заставивизначити урозмірі,передбаченому п.2ч.5ст.182КПК Українив розмірі50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно до вимог Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік» (50х2102 гривні) = 105100 гривень.

Виходячи з цілей п.1 ст.5 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, принципу правової визначеності, суд вважає необхідним з урахуванням часу, необхідного для судового розгляду кримінального провадження в розумні строки, продовжити строк застосування запобіжного заходу у вигляді тримання обвинуваченого ОСОБА_4 під вартою до 09 травня 2020 року.

Керуючись ст.ст. 177,178,197,199, 350 КПК України, суд;-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурораКотелевського відділу Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 , про продовження відносно обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 діб, задовольнити.

Запобіжний захід у виді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Карлівка, Полтавської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.185, ч.2 ст.186 КК України, продовжити строком на 60 днів до 09 травня2020 року.

Встановити строк дії ухвали щодо продовження тримання під вартою до 09 травня 2020 року.

Визначити розмір застави у 105100 (сто п`ять тисяч сто) гривень.

Звільнити ОСОБА_4 з-під варти за даним кримінальним провадженням після внесення застави на депозитний рахунок Територіального управління Державної судової адміністрації України у Полтавській області, відповідно до ч.4 ст.202 КПК України.

У разі внесення застави, відповідно до ч.5 ст.194 КПК України покласти наобвинуваченого ОСОБА_4 обов`язки:

- прибувати за кожною вимогою на визначений час до прокурора, суду;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає, без дозволу прокурора, суду;

- повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави, вважати ОСОБА_4 таким, щодо якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави строком на 60 днів, який обраховувати з дня внесення застави.

Виконання даної ухвали в частині контролю за виконанням ОСОБА_4 покладених на нього обов`язків доручити Диканьському ВП Гадяцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області.

Копію ухвали направити в Державну установу «Полтавська установа виконання покарань № 23» - для виконання, прокурору Котелевського відділу Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області - для відома.

Ухвала щодо продовження запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського Апеляційного суду через Котелевський районний суд Полтавської області протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали.

Суддя ОСОБА_1

СудКотелевський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення11.03.2020
Оприлюднено08.02.2023
Номер документу88110862
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Грабіж

Судовий реєстр по справі —529/970/19

Ухвала від 19.10.2021

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Мальцев С. О.

Ухвала від 17.12.2020

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Цвітайло П. В.

Ухвала від 11.09.2020

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Цвітайло П. В.

Ухвала від 01.07.2020

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Ухвала від 01.07.2020

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Ухвала від 28.05.2020

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Ухвала від 15.05.2020

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Вирок від 02.04.2020

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Цвітайло П. В.

Ухвала від 24.03.2020

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Цвітайло П. В.

Ухвала від 24.03.2020

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Цвітайло П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні