ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 580/3400/19

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

11 березня 2020 року м. Київ

Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Губська Л.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Академія мед технологій на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Академія мед технологій до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

В С Т А Н О В И Л А:

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким позов задовольнити.

Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв`язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване рішення Черкаського окружного адміністративного суду прийнято 27 січня 2020 року, повний текст якого складено 29 січня 2020 року. Отже, останнім днем тридцятиденного строку на оскарження судового рішення є 28 лютого 2020 року. Разом з тим, апеляційна скарга подана до суду першої інстанції лише 02 березня 2020 року року, тобто з порушенням строків, встановлених ст. 295 КАС України.

Матеріали справи не утримують доказів отримання апелянтом судового рішення. Також, в порушення вимог п. 8 ч. 2 ст. 296 КАС України, апелянтом не зазначено дату отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.

Отже, в матеріалах справи відсутні докази дотримання апелянтом строку на апеляційне оскарження, натомість дотримання встановлених законодавством строків звернення до суду гарантує сталість судового рішення.

Згідно з частиною третьою статті 298 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, апелянту необхідно усунути недоліки, зазначені в даній ухвалі, а саме: надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження з наведенням обґрунтованих причин для такого поновлення або докази своєчасного звернення до суду із апеляційною скаргою, для чого апелянту встановлюється строк для усунення недоліків.

Враховуючи викладене і керуючись ст.ст. 133, 296, 298, КАС України, -

У Х В А Л И ЛА :

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Академія мед технологій на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Академія мед технологій до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення зазначених недоліків протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

3. Роз`яснити апелянту, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя: Л.В. Губська

Зареєстровано 12.03.2020
Оприлюднено 13.03.2020
Дата набрання законної сили 11.03.2020

Судовий реєстр по справі 580/3400/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 01.07.2020 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 01.07.2020 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 01.06.2020 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 29.04.2020 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 11.03.2020 Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 27.01.2020 Черкаський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 13.01.2020 Черкаський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 18.11.2019 Черкаський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 30.10.2019 Черкаський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону