Гусятинський районний суд Тернопільської області
Справа № 596/1377/19
Провадження № 1-кс/596/110/2020
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"18" березня 2020 р.
Слідчий суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув селищіГусятин клопотання заступника начальника СВ Гусятинського ВП Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про зміну місця зберігання речового доказу в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019210070000185 від 08 серпня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.1 ст.191 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника слідчого відділення Гусятинського відділення поліції Підволочиського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим із прокурором Гусятинського відділу Чортківської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , в якому просить змінити місце зберігання речового доказу зерна пшениці загальною масою 86080 кг. та визначити місцем зберігання вищевказаного речового доказу територію ТОВ «Мрія Насіннєвий завод», що за адресою: м.Хоростків, вул. Незалежності, 1Ж/2, Гусятинського району, Тернопільської області (код 41589854).
В обгрунтування клопотання заступник начальника слідчого відділення посилається на те, що в провадженні слідчого відділення Гусятинського відділення поліції Підволочиського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за №12019210070000185 від 08 серпня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.15, ч.1 ст.191 КК України.
09 серпня 2019 року ухвалою слідчого судді Гусятинського районного суду Тернопільської області в справі №596/1377/19 було накладено арешт на тимчасово вилучене майно, а саме: зерно пшениці загальною масою 86080 кг. та визначено місцем його зберігання територію ТОВ «Елагрі-Деренівка», що за адресою: с.Деренівка, вул.Промислова,11,Теребовлянського району, Тернопільської області.
21 лютого 2020 року в слідче відділення Гусятинського відділення поліції від директора ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль» надійшло клопотання про зміну місця зберігання вищевказаного речового доказу, яке задоволено та долучено до матеріалів кримінального провадження. Також зазначено, що відповідно до інформації вищевказаного Товариства, останнім можливе проведення переміщення речового доказу для подальшого його зберігання на території ТОВ «Мрія Насіннєвий завод».
Посилаючись на вищенаведене та те, що судом визначено місце зберігання речового доказу, вважає, що зміна місця його зберігання також можлива за рішенням суду.
Заступник начальника слідчого відділення Гусятинського відділення поліції, процесуальний прокурор та представник ТОВ «Елагрі-Деренівка» у судове засідання не з`явилися, хоч належним чином були повідомленні про день, час, місце розгляду клопотання. Заяв про неможливість явки в судове засідання до суду не надали.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання заступника начальника слідчого відділення Гусятинського відділення поліції не підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділенням Гусятинського відділення поліції Підволочиського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за №12019210070000185 від 08 серпня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.15, ч.1 ст.191 КК України.
Ухвалою слідчого судді Гусятинського районного суду Тернопільської області від 09 серпня 2019 року клопотання слідчого СВ Гусятинського відділення поліції Підволочиського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_5 про арешт тимчасово вилученого майна задоволено. Накладено арешт на тимчасово вилучене 07 серпня 2019 року майно, зокрема, на зерно пшениці загальною масою 86080 кг. та визначено місцем його зберігання територію ТОВ «Елагрі-Деренівка», що за адресою: с.Деренівка, вул.Промислова,11,Теребовлянського району, Тернопільської області.
За змістом частини першоїстатті 170КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до частини 5статті 173 КПК Україниу разі задоволення клопотання про арешт майна слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає: 1) перелік майна, на яке накладено арешт; 2) підстави застосування арешту майна; 3) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі, у разі прийняття такого рішення; 4) заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно; 5) порядок виконання ухвали із зазначенням способу інформування заінтересованих осіб.
Згідно з частиною 2статті 100 КПК Україниречовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Прядкок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженийпостановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 р. № 1104, визначаєправила зберіганняречових доказівстороною обвинувачення,їх реалізації,технологічної переробки,знищення,здійснення витрат,пов`язаних зїх зберіганнямі пересиланням,та схоронностітимчасово вилученогомайна підчас кримінальногопровадження.Однак,вказаним Порядком не передбачено, що під час досудового розслідування питання щодо зміни місця зберігання речового доказу визначається рішенням слідчого судді.
Із вищезазначених норм закону можна зробити висновок, що під час досудового розслідування зберігання речових доказів, наданих стороні обвинувачення, зміна їх місця зберігання покладається на зазначену сторону.
Разом з тим, частиною 7статті 100 КПК Українивизначено, що слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, у випадках, передбачених пунктами 2, 4 та абзацом сьомим частини шостої цієї статті, а саме: для вирішення питання про знищення речового доказу, його передання для реалізації чи технологічної переробки або Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ним.
Отже, чинним законодавством України не передбачено звернення слідчого чи прокурора до слідчого судді з клопотанням про зміну місця зберігання речових доказів.
Крім того, слідчий суддя звертає увагу, що положення КПК Українита Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 року № 1104, саме на сторону кримінального провадження, якій надані речові докази, покладають під час досудового розслідування обов`язок організувати належне збереження таких речових доказів та забезпечити їх схоронність.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, встановлені обставини справи, слідчий суддя приходить до висновку, що вирішення питання про зміну місця зберігання речових доказів не входить до компетенції слідчого судді, а всі питання щодо зберігання речових доказів під час досудового розслідування мають прийматися стороною обвинувачення з урахуванням норм законодавства.
Керуючись ст. ст.100,369-372 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання заступника начальникаСВ ГусятинськогоВП ПідволочиськогоВП ГУНПв Тернопільськійобласті ОСОБА_3 ,погодженого зпрокурором Гусятинськоговідділу Чортківськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_4 про змінумісця зберіганняречового доказув кримінальномупровадженні,внесеному доЄРДР за№12019210070000185від 08серпня 2019року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.15,ч.1ст.191КК України - відмовити.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Гусятинського районного суду
Тернопільської області ОСОБА_1
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88343072 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Анісімов Герман Миколайович
Кримінальне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Цвинтарна Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні