2-621/2009 p.
РІШЕННЯ
ім'ям України
04 березня 2009 року.
Совєтський районний суд м.Макіївки Донецької області в складі головуючого:
судді НІКІШИНА Ю.В.
при секретарі СИДОРОВОЇ О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с. Ханженково м.Макіївки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА „ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО", представник якого Макіївський об'єднаний район електричних мереж про захист права споживача
ВСТАНОВИВ:
Позивачка просить зменшити розмір штрафу за актом про порушення правил користування електроенергією до 1000 гривень, оскільки матеріальне становище важке.
Представник відповідача не заперечує проти задоволення позову.
У судовому засіданні встановлено.
При перевірці правильності користування електричною енергією у позивача 19 червня 2008 року встановлено порушення позивачем правил користування електричною енергією - самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника поза прибору обліку. За актом № 063938 нараховані збитки у розмірі 10092,07 коп.
Згідно п. 48 Правил користування електричною енергією / надалі ПРАВИЛА/ для населення споживач несе відповідальність відповідно до законодавства за: ... розкрадання електричної енергії у випадку самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
П.53 ПРАВИЛ указує на те що у випадку виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, що підписується представником енергопостачальника і споживачем. Один екземпляр акта вручається споживачеві, другий залишається в енергопостачальника. Споживач має право внести в акт свої зауваження. У випадку відмовлення споживача від підпису в акті робиться позначка про відмовлення. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, заподіяних йому протиправними діями споживача. Розмір заподіяних енергопостачальнику збитків розраховується відповідно оформленому актові об виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів із дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань або технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення по тарифах (цінами) для населення, що діяли в період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміна задавнення позову. У випадку відмовлення споживача відшкодувати збитки енергопостачальник передає справа до суду.
Враховуючи матеріальне становище позивача, суд вважає за можливе зменшити розмір збитків за актом до 1000 гривень.
На підставі п.48, 53 Правил користування електричною енергією, ст.213, 215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА „ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО", представник якого Макіївський об'єднаний район електричних мереж у рахунок відшкодування матеріальної шкоди 1000 гривень на т/р 260363011372 у ВАТ „ Державний ощадний банк України" МФО 335106 код ОКПО 35151993.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний термін із дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і представленням після цього протягом 20 світав апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або у порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суд | Совєтський районний суд м.Макіївки |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2009 |
Оприлюднено | 13.05.2010 |
Номер документу | 8844977 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Совєтський районний суд м.Макіївки
Нікішин Юрій Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні