Справа № 2-267/08 року.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2008 року смт. Демидівка.
Демидівський районний суд Рівненської області, одноособово суддя П.Г.ЗОЗУЛЯ при секретарі Л.С.КОВАЛЬСЬКІЙ,
за участю сторін, провівши попереднє судове засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Хрінницької сільської ради Рівненської області, про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Хрінницької сільської ради, в якій просить встановити додатковий строк для прийняття спадщини .
В обгрунтування позовних вимог вказав, що 11 березня 2008 року в селі Лопавше Демидівського району Рівненської області помер його батько ОСОБА_2. Внаслідок смерті батька по місцю його проживання відкрилась спадщина.
Заповіту щодо особистого розпорядження майном на випадок своєї смерті батько не залишив. Він, як дитина спадкодавця, у відповідності з нормами ст. 1261 Цивільного кодексу України, є спадкоємцем на майно померлого за законом.
Позивач, як спадкоємець померлого, звернувся до Демидівської районної державної нотаріальної контори Рівненської області з заявою про прийняття спадщини, однак, йому відмовили у прийнятті заяви по причині пропуску шестимісячного строку, встановленого законом для подання заяви про прийняття спадщини.
Дійсно, ним було пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини, але причини пропуску були поважними. У зв"язку з помилками в документах, які підтверджують його родинні відносини з батьком, він був вимушений звернутись в суд для встановлення юридичного факту, що стало причиною пропуску терміну для подачі заяви в нотаріальну контору.
Дану обставину, що спричинила пропуск строку для прийняття спадщини в установлений законом шестимісячний строк вважає поважною і просить врахувати при прийнятті рішення.
Під час попереднього судового засідання позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав повністю з тих же підстав.
Представник відповідача, сільський голова села Хрінники ОСОБА_3 позов визнав повністю, не заперечує проти того, щоб встановити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, за наявності для того законних підстав, суд ухвалює під час попереднього судового засідання рішення про задоволення позову.
Оскільки, відповідач позов визнає повністю і визнання позову не суперечить закону\та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з статтею 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його
смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У даному випадку, першочергове право на спадкування має син померлого а саме: ОСОБА_1.
Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства (ст. 15 ЦК України).
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 звертався до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його батька, однак, у прийнятті заяви йому було відмовлено, через пропуск встановленого законом строку (а.с.6).
Як зазначено у ч.5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що позивач пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини, в зв"язку із тим що на час відкриття спадщини він не міг довести що є сином спадкодавця і вимушений був доводити це у судовому порядку.
Враховуючи наведе, на підставі статей 15, 1261, ч.5 ст. 1268, ч.3 ст.1272 ЦК України, керуючись статтями 10, 60, 130, 212 - 215 та ч.4 ст. 174 ЦПК України, -
РІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Хрінницької сільської ради Рівненської області, про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 - до 20 грудня 2008 року.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Рівненської області через Демидівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням апеляційної скарги у 20 дений строк з дня подання заяви.
Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк чи неподання апеляційної скарги у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суд | Демидівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2008 |
Оприлюднено | 13.05.2010 |
Номер документу | 8874745 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Порошина О. О.
Цивільне
Демидівський районний суд Рівненської області
Зозуля П.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні