Ухвала
від 29.04.2020 по справі 642/3065/18
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


УХВАЛА

29 квітня 2020 року

м. Харків

справа № 642/3065/18

провадження № 22-з/818/173/20

Харківський апеляційний суду в складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:

головуючого - Пилипчук Н.П.

суддів - Коваленко І.П., Яцина В.Б.,

розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід суддів Бровченка Ігоря Олександровича, Маміної Оксани Вікторівни по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 05 червня 2019 року в складі судді Іващенко С.О. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , третя особа - Головне управління національної поліції в Харківській області, про захист особистих немайнових прав: честі, гідності, ділової репутації, відшкодування моральної шкоди та зобов`язання спростування недостовірної інформації,-

в с т а н о в и в:

В провадженні Харківського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 05 червня 2019 року в складі судді Іващенко С.О. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , третя особа - Головне управління національної поліції в Харківській області, про захист особистих немайнових прав: честі, гідності, ділової репутації, відшкодування моральної шкоди та зобов`язання спростування недостовірної інформації.

22 квітня 2020 року до Харківського апеляційного суду надійшла заява ОСОБА_1 про відвід суддів Бровченко І.О. та Маміної О.В.

Заява про відвід мотивована тим, що суддями Бровченко І.О., Маміною О.В. та Бурлака І.В. розглянута справа № 638/9228/18, яка тотожня та пов`язана зі справою № 642/3065/18. На прийняту 17 лютого 2020 року постанову у справі № 638/9228/18 ОСОБА_1 подана касаційна скарга. Заявник заявляє про недовіру суддям Маміній О.В. та Бровченко І.О., які на її думку допустили недоліки при складанні постанови по справі № 922/9228/18 та не бажає аби цей склад суду вирішував справу № 642/3065/18.

Вважає, що вказані обставини є підставою для відводу суддів Бровченко І.О. та Маміної О.В. відповідно до вимог п. 3, 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, оскільки судді заінтересовані у розгляді справи № 642/3065/18.

Ухвалою Харківського апеляційного суду від 24 квітня 2020 року заяву ОСОБА_1 про відвід суддям Бровченко І.О. та Маміній О.В. визнано необґрунтованою. Справу направлено на автоматизований розподіл для визначення колегії суддів для вирішення цього питання. Провадження у справі зупинено.

Відповідно до частини 8 статті 40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід без повідомлення учасників справи.

Відповідно до частини 13 статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Вивчивши матеріали заяви та перевіривши підстави, з яких заявлено відвід суддям Бровченко І.О. та Маміної О.В. колегія суддів вважає, що підстави для задоволення заяви ОСОБА_1 відсутні.

Як убачається із поданої ОСОБА_1 заяви про відвід та даних з Єдиного державного реєстру судових рішень, постановою Харківського апеляційного суду, ухваленою у складі колегії суддів головуючого - судді Бровченка І.О.,суддів: Бурлака І.В., Маміної О.В. 17 лютого 2020 року була розглянута справа № 638/9228/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про захист особистих немайнових прав: честі, гідності, ділової репутації, відшкодування моральної шкоди, з апеляційною скаргою представника ОСОБА_4 - адвоката Коваль А.М. на заочне рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 11 червня 2019 року в складі судді Подус Г.С.

Постановою Харківського апеляційного суду від 17 лютого 2020 року апеляційну скаргу представника ОСОБА_4 - адвоката Коваль А.М. задоволено частково.

Заочне рішення в частині позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про захист особистих немайнових прав: честі, гідності, ділової репутації, відшкодування моральної шкоди- скасовано.

У задоволені позову ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про захист особистих немайнових прав: честі, гідності, ділової репутації, відшкодування моральної шкоди та стягнення судових витрат - відмовлено.

Вирішено питання про розподіл судових витрат.

Відповідно до частини 1 статті 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

При вирішенні справи Білуха проти України Європейський суд з прав людини у пункті 49 рішення з посиланням на свою усталену практику зазначає, що наявність безсторонності відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. За суб`єктивним критерієм беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду.

У пункті 52 цього ж рішення щодо об`єктивного критерію зазначено, що при вирішенні питання, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.

Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу (ч.4 ст.36 ЦПК України).

Незгода заявника з прийнятими суддею процесуальними рішеннями, які є реалізацією суддею своїх процесуальних повноважень, встановлених нормами ЦПК України, не свідчить про те, що судді Бровченко І.О. та Маміна О.В. прямо чи побічно заінтересовані у результаті розгляду справи, та не свідчать про існування обставин, які викликають сумнів у неупередженості та об`єктивності судді.

Тому відповідно до ч.4 ст.36 ЦПК України не згода з позицією суду, висловленою під час розгляду іншої цивільної справи, не є підставою для визнання відводу колегії суддів обґрунтованим.

Таким чином, зміст заяви ОСОБА_1 про відвід суддів Бровченка Ігоря Олександровича, Маміної Оксани Вікторівни не свідчить про наявність підстав, передбачених статтею 36 ЦПК України.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає, що доказів наявності підстав для відводу, в розумінні ст. 36 ЦПК України, та об`єктивних даних, що свідчили б про наявність обставин, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді суддів Бровченка І.О., Маміної О.В. не вбачається.

Керуючись ст.ст. 36, 40 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід суддів Бровченка Ігоря Олександровича, Маміної Оксани Вікторівни по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 05 червня 2019 року в складі судді Іващенко С.О. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , третя особа - Головне управління національної поліції в Харківській області, про захист особистих немайнових прав: честі, гідності, ділової репутації, відшкодування моральної шкоди та зобов`язання спростування недостовірної інформації - відмовити.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий - Н.П. Пилипчук

Судді - І.П. Коваленко

В.Б. Яцина

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення29.04.2020
Оприлюднено30.04.2020
Номер документу89005414
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —642/3065/18

Постанова від 22.01.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Постанова від 22.01.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 29.09.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 22.07.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 29.04.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 28.04.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Пилипчук Н. П.

Ухвала від 24.04.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Бровченко І. О.

Ухвала від 24.04.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Бровченко І. О.

Ухвала від 14.02.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Бровченко І. О.

Ухвала від 20.01.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Бровченко І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні