Рішення
від 05.05.2009 по справі 2-982/2009
СОВЄТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАКІЇВКИ

№2-982/2009 p.

РІШЕННЯ

іменем України

5 травня 2009 року. Совєтський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі головуючого:

судді     НІКІШИНАЮ.В.

при секретарі     СИДОРОВОЇ О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сХанженково м. МакІЇвки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ДО ХАРЦИЗЬСЬКИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА .ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО" Про захист прав споживача

ВСТАНОВИВ:

ПОЗИВАЧ просить зменшити розмір збитків нарахованих за актом № 077814 від 27 лютого 2009 року,  враховуючи її матеріальне становище.

Представник відповідача позивача заперечує проти задоволення вимог позивача.

У судовому засіданні встановлено.

При перевірці правильності користування електричною енергією у позивача 27 лютого 2009 року було встановлено порушення відповідачем правил користування електричною енергією. За актом № 077814 були нараховані збитки у розмірі 9 887, 19 грн.

Згідно п.48 Правил користування електричною енергією /надалі ПРАВИЛА/ для населення споживач несе відповідальність згідно із законодавством за: ... розкрадання електричної енергії' у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

П.53 ПРАВИЛ вказує на те що у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією,  у тому числі фактів розкрадання електричної енергії,  складається акт,  який підписується представником енергопостачальника та споживачем.  Один примірник акта вручається споживачу,  другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним,  якщо його підписали три представники енергопостачальника. На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках,  передбачених пунктом 35 цих Правил),  а також визначити величину збитків,  завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення,  що діяли у період,  за який нараховується розмір збитків,  але не більше терміну позовної давності. У разі відмови споживача відшкодувати      збитки енергопостачальник передає справу до суду.

 ст. 1166 ЦК України передбачає: майнова шкода,  завдана неправомірними рішеннями,  діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи,  а також шкода,  завдана майну фізичної або юридичної особи,  відшкодовується в повному обсязі особою,  яка її завдала. Особа,  яка завдала шкоди,  звільняється від її відшкодування,  якщо вона доведе,  що шкоди завдано не з її вини.

Встановлено,  що позивач проживає з неповнолітнім онуком,  пенсія позивача становить 641, 94 грн. на місяць.

Згідно положень  СТ. 1193 ЦК України суд може зменшити розмір відшкодування шкоди,  завданої фізичною особою,  залежно від її матеріального становища,  крім випадків,  коли шкоди завдано вчиненням злочину.

Таким чином,  порушником правил користування електроенергією за вказаним позовом є позивач,  окрім пенси,  інших джерел існування не немає. Враховуючи наведене,  суд вважає за можливе,  зменшити розмір збитків що підлягають до стягнення до 2 000 гривень,  з урахуванням матеріального стану відповідача.

На підставі  ст. 1166,  1193 ЦК України,  п.48,  53 Правил користування електричною енергією,   ст. 213,  215 ЦПК України суд

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ХАРЦИЗЬСЬКИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА .ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО" в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 2 000 гривні.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої шстанцІЇ шляхом подачі у 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст 205 ЦПК України.  

СудСовєтський районний суд м.Макіївки
Дата ухвалення рішення05.05.2009
Оприлюднено14.05.2010
Номер документу8901249
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-982/2009

Ухвала від 21.09.2015

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Ухвала від 20.08.2015

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Рішення від 12.01.2009

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Маріуполя

Чаку Є.В.

Рішення від 06.08.2009

Цивільне

Кіровський районний суд м.Макіївки

Єжов В.А.

Рішення від 27.05.2009

Цивільне

Залізничний районний суд м. Сімферополя

Уржумова Наталя Валеріївна

Рішення від 19.08.2009

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Іваненко І.В.

Рішення від 05.05.2009

Цивільне

Совєтський районний суд м.Макіївки

Нікішин Ю.В.

Ухвала від 27.02.2009

Цивільне

Алчевський міський суд Луганської області

Карпенко С.Ф.

Рішення від 09.12.2009

Цивільне

Михайлівський районний суд Запорізької області

Ворожбянов Анатолій Михайлович

Рішення від 29.10.2009

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Гураш М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні