КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №1-30/2011
Провадження № 1-в/552/141/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.04.2020 року Київський районний суд міста Полтави в складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
представника заявника - адвоката ОСОБА_3 ,-
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Полтаві клопотання ОСОБА_4 про скасування арешту майна, -
встановив:
23.04.2020 року ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням, згідно якого просить ухвалити рішення, яким скасувати арешт частини квартири.
Клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_4 на праві сумісної власності є власником частини квартири за адресою: АДРЕСА_1 . У своїй заяві зазначає, що обтяження зазначеного майна було здійснено в межах кримінальної справи на підставі постанови старшого слідчого Полтавської транспортної прокуратури ОСОБА_5 від 07 грудня 2009 року. Кримінальна справа розглянута Київським районним судом м. Полтави від 01.04.2011 року постановою про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку з переданням його на поруки. Вказаною постановою питання про скасування арешту квартини не вирішувалось, тому звернувся до суду з відповідною заявою.
В судовому засіданні представник заявника адвокат ОСОБА_3 клопотання підтримав і просив задовольнити. Прокурор в судове засідання не з`явився в телефонному режимі повідомив, що проти задоволення клопотання не заперечує.
Суд, дослідивши матеріали клопотання в їх сукупності приходить до наступного.
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна за номером 207448127 від 24 квітня 2020 року, на частину квартири за адресою АДРЕСА_1 , застосовано обтяження у виді арешту майна за реєстраційним номером обтяження 9326378 на підставі постанови Полтавської транспортної прокуратури №09720012 від 07 травня 2009 року.
Вирішуючи питання щодо заявлених ОСОБА_4 вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту дев`ятого розділу XI "Перехідні положення" КПК України 2012 року, арешт майна, застосований до дня набрання чинності цим Кодексом, продовжує свою дію до його зміни, скасування чи припинення у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.
З огляду на наведене, на правовідносини, пов`язані з вирішенням питання про скасування арешту майна, поширюються норми КПК України 1960 року.
Відповідно до п. 8 ч.1 ст.324 КПК України (в редакції1960 року), постановляючи вирок, суд повинен вирішити, що зробити з майном, описаним для забезпечення цивільного позову і можливості конфіскації майна.
Відповідно до ст. 409 КПК України (в редакції 1960 року), питання про різного роду сумніви та протиріччя, які виникли при виконання вироку, вирішуються судом, який постановив вирок.
Відповідно до ч. 1 ст. 411 КПК України (в редакції 1960 року), питання зв`язані з виконанням вироку, вирішуються судом у судовому засіданні з участю прокурора. В судове засідання, як правило, викликається засуджений.
Згідно п.9 розділу ХІ «Перехідних положень» КПК України, запобіжні заходи, арешт майна, відсторонення від посади, застосовані під час дізнання та досудового слідства до набрання чинності цим Кодексом, продовжують свою дію до моменту їх зміни, скасування чи припинення у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, а тому заява про скасування арешту з майна підлягає розгляду в порядку, що діяв до набрання чинності КПК, тобто в порядку КПК України в редакції 1960 року.
У судовому засіданні встановлено, що постановою суду від 01.04.2011 року не вирішувалось питання щодо скасування арешту майна обвинуваченого ОСОБА_4 , цивільні позови по справі не заявлялись, тому на сьогодні відпали підстави для арешту майна засудженого, тому вважаю за необхідне клопотання задовольнити та скасувати арешт частини квартири, що належить на праві сумісної власності ОСОБА_4 .
Керуючись ст. ст. 126,324, 409,411 КПК України (в редакції 1960 року) , суд
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_4 про скасування арешту майна - задовольнити.
Скасувати арешт частини квартири за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави протягом семи діб з дня оголошення ухвали.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 89016316 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Шиян В. М.
Кримінальне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Бондарчук Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні