Дата документу 30.04.2020
ЄУН 937/3000/20
2-з/937/54/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2020 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі головуючого судді Юрлагіної Т.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
ВСТАНОВИВ:
29 квітня 2020 року до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , виконавчого комітету Семенівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області про визнання договорів оренди земельних ділянок недійсними та скасування державної реєстрації.
Разом з позовною заявою ОСОБА_1 подано заяву про забезпечення позову шляхом заборони ФОП ОСОБА_2 здійснювати будь-які сільськогосподарські роботи на земельній ділянці площею 8,0001 га, кадастровий номер 2323086200:03:003:0002, яка розташована на території Промінівської сільської ради Запорізької області, яка належить на праві власності ОСОБА_3 , а також просить заборонити ФОП ОСОБА_2 здійснювати будь-які сільськогосподарські роботи на земельній ділянці площею 8,0035 га, кадастровий номер 2323086200:03:003:0001, яка розташована на території Промінівської сільської ради Запорізької області, яка належить на праві власності ОСОБА_4 .
Відповідно до ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи .
Дослідивши матеріали заяви, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає поверненню позивачу з урахуванням наступного.
Відповідно до положень ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч.1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Однак, всупереч вищезазначеному, позивачем при зверненні до суду із заявою про забезпечення позову не зазначено докази на підтвердження необхідності забезпечення позову.
Крім того, відповідно до ч.5 ст. 151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до положень ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою заяви про забезпечення позову сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 вказаної статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду.
Ставки судового збору обраховуються, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2102 гривні, який встановлений станом на 01.01.2020.
Оскільки позивачем у заяві про забезпечення позову заявлено два самостійних види забезпечення позову, тому судовий збір має бути сплачений за кожну вимогу окремо.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір лише за одну вимогу у заяві про забезпечення позову у розмірі 420,4 гривень.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 420,4 грн (2102х0,2=420,4) .
Відповідно до ч.9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Таким чином, враховуючи викладене, суд доходить висновку про те, що заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову слід повернути позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.149, 150, 153, 154, 247, 260 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Т.В.Юрлагіна
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2020 |
Оприлюднено | 04.05.2020 |
Номер документу | 89019546 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні