Справа № 755/9095/19
1-кс/755/1884/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" квітня 2020 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42018101040000164 від 18.10.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
У С Т А Н О В И В:
14.04.2020 у провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018101040000164 від 18.10.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні СВ Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві перебувають матеріали кримінального правопорушення внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018101040000164 від 18.10.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні спливає 19.04.2020 року, однак до цього часу слідством не виконані всі необхідні та можливі слідчі та процесуальні дії, спрямовані на забезпечення повного, всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, в зв`язку зі складністю провадження, а тому для завершення і проведення вказаних процесуальних дій необхідно продовжити строк досудового розслідування на 12 місяців, тобто до 19 квітня 2021 року.
В судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з`явився, подав заяву в якій просив клопотання задовольнити та розглянути за його відсутності.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч.1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Відповідно до статті 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.
Окрім цього, зазначеною статтею встановлено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину становить вісімнадцять місяців.
Відповідно до статті 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Судовим розглядом встановлено, що у провадженні СВ Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві перебувають матеріали кримінального правопорушення внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018101040000164 від 18.10.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невідомі особи шахрайським шляхом заволоділи нежитловим приміщенням № НОМЕР_1 площею 9,9 кв.м. по АДРЕСА_1 , яке належить територіальній громаді міста Києва.
Так, нежитлове приміщення №324 площею 9,9 кв.м. по АДРЕСА_1 , первинно було зареєстровано за ОСОБА_4 на підставі договору купівлі-продажу, який насправді не укладався та не посвідчувався приватним нотаріусом ОСОБА_5 .
На запит прокурора приватним нотаріусом ОСОБА_6 надано копії нотаріальної справи щодо посвідчення 10.10.2018 за №5195 договору купівлі-продажу приміщення між ТОВ «ВІСКОС-324» в особі ОСОБА_4 та ОСОБА_7 .
На підставі ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду міста Києва від 11.06.2019 №755/9095/19 прокурором 01.07.2019 проведено тимчасовий доступ до оригіналів та електронних копій реєстраційної справи щодо вказаного приміщення.
Постановою прокурора у кримінальному провадженні від 06.06.2019 вказане приміщення визнана речовим доказом, ухвалою слідчого судді від 11.06.2019 №755/9095/19 на нього накладено арешт шляхом заборони відчуження.
Таким чином, під час досудового розслідування отримано частину необхідної інформації шляхом її витребування від органів державної влади та місцевого самоврядування.
На цей час встановлюється місцезнаходження ОСОБА_4 та інших осіб., які можуть бути причетними до злочину. Прокурором неодноразово слідчому надавались письмові вказівки, доручення, які на цей час не виконані.
З метою всебічного, повного та об`єктивного встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, в ході подальшого досудового розслідування, необхідно провести інші слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні, зокрема, допитати ОСОБА_4 , встановити та допитати засновників (власників) та керівників ТОВ «ВІКОС-324», а також інших осіб, які можуть причетні у вчиненні злочину, тощо.
У кримінальному провадженні №42018101040000164 від 18.10.2018 року, внесеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України станом на даний час особам про підозру не повідомлялось.
Так, строк досудового розслідування кримінального провадження №42018101040000164 від 18.10.2018 року, внесеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України закінчується 19.04.2020 року.
Вказані процесуальні та слідчі дії мають доказове значення для досудового розслідування та судового розгляду та не могли бути здійснені раніше у зв`язку із тим, що цьому перешкоджало не встановлення до цього часу всіх осіб що можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, місцезнаходження речових доказів. Крім того, проведенню зазначених дій перешкоджало використання особами, що можуть бути причетними до вчинення злочину, загальних неформальних правил поведінки зокрема обов`язкове виконання вимог конспірації під час спілкування, що унеможливлює на даний час встановити всі обставини вчиненого правопорушення та винних осіб.
Тривалість слідства, у тому числі обумовлюється значною кількістю запланованих слідчих та процесуальних дій.
Завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим у зв`язку зі складністю кримінального провадження через необхідність додаткового часу на проведення та завершення всіх необхідний слідчих та процесуальних дій.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КПК України, орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, приходить до наступного.
Наряду з вказаним, слідчим суддею встановлено, що стороною обвинувачення не було в повній мірі доведено те, що вказані дії не могли бути виконанні в строк передбачений ст. 219 КПК України.
Крім того, слідчий суддя приймає до уваги п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України» в якому зазначено, що розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.
За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що дії сторони обвинувачення при здійсненні досудового розслідування кримінального провадження №42018101040000164 від 18.10.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, спрямовані на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, що відповідає завданню кримінального провадження.
При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує складність провадження, певне зволікання сторони обвинувачення при здійсненні досудового та разом з тим все ж виходить з того, що зазначені у клопотанні обставини мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні слідчого та доданих матеріалах та з того, що слідчий суддя на даному етапі провадженні не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та наявна об`єктивна необхідність у продовженні строку досудового розслідування (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року).
З огляду на викладене, клопотання слід задовольнити частково, а строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити на 6 місяців, що у світлі встановлених обставин, являється достатнім для отримання достатніх доказів у кримінальному провадженні задля завершення досудового розслідування та прийняття законного рішення.
Керуючись ст.ст. 2, 22, 28, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42018101040000164 від 18.10.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 190 КК України- задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42018101040000164 від 18.10.2018, що має ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 190 КК України, на строк до шести місяців, тобто до 19.10.2020 року.
В решті вимог клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 89031670 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні