Ухвала
29 квітня 2020 року
м. Київ
справа № 495/1139/19
провадження № 61-7184ск20
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Журавель В. І. (суддя-доповідач), Антоненко Н. О., Русинчука М. М.,
розглянув касаційну скаргу державного підприємства Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою на рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 08 жовтня 2019 року та постанову Одеського апеляційного суду від 17 березня 2020 року у справі за позовом державного підприємства Одеській науково-дослідний та проектний інститут землеустрою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
У лютому 2019 року державне підприємство Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою (далі - ДП Одеський інститут землеустрою ) звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 77 406,02 грн, яка складається із основного боргу в сумі 57 097,20 грн, пені в розмірі 13 787,89 грн, інфляційних втрат в сумі 4 784,73 грн, 3% річних у сумі 1 736,38 грн.
Рішенням Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 08 жовтня 2019 року, залишеним без змін постановою Одеського апеляційного суду від 17 березня 2020 року, у задоволенні позову ДП Одеський інститут землеустрою відмовлено.
До Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга ДП Одеський інститут землеустрою на рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 08 жовтня 2019 року та постанову Одеського апеляційного суду від 17 березня 2020 року у вищевказаній справі.
Касаційна скарга подана 16 квітня 2020 року (відповідно до відтиску поштового штемпеля на конверті).
Вивчивши касаційну скаргу та додані до неї матеріали, Верховний Суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, оскільки вона подана на судові рішення у малозначній справі, що не підлягають касаційному оскарженню.
Стаття 129 Конституції України серед основних засад судочинства визначає забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення (пункт 8).
Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах та у справах з ціною позову, що не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім випадків, зазначених у цій же нормі ЦПК України.
Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб вираховується станом на 01 січня календарного року, у якому подається скарга (частина дев`ята статті 19 ЦПК України).
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 389 ЦПК України не підлягають касаційному оскарженню: судові рішення у малозначних справах та у справах з ціною позову, що не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім випадків, якщо: касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначних помилково.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 394 ЦПК України суд відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Ціна позову у цій справі становить 77 406,02 грн, що станом на 01 січня 2020 року не перевищує ста розмірівпрожиткового мінімуму для працездатних осіб (2 102 грн * 100 = 210 200 грн).
Касаційна скарга та додані до неї матеріали не містять посилання на випадки, передбачені пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України, за наявності яких судове рішення у малозначній справі підлягає касаційному оскарженню. Верховний Суд таких випадків також не встановив.
Ураховуючи те, що оскаржувані судові рішення ухвалені у малозначній справі, а випадки, передбачені пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України, відсутні, у відкритті касаційного провадження у цій справі слід відмовити.
Керуючись статтею 129 Конституції України, пунктом 1 частини шостої, частиною дев`ятою статті 19, пунктом 2 частини третьої статті 389, пунктом 1 частини другої статті 394 ЦПК України Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,
ухвалив:
У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою державного підприємства Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою на рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 08 жовтня 2019 року та постанову Одеського апеляційного суду від 17 березня 2020 року у справі за позовом державного підприємства Одеській науково - дослідний та проектний інститут землеустрою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості відмовити.
Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити особі, яка подала касаційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: В. І. Журавель
Н. О. Антоненко
М. М. Русинчук
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2020 |
Оприлюднено | 04.05.2020 |
Номер документу | 89034453 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Журавель Валентина Іванівна
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні