Справа №2-1066/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2008 року Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Михайлова В.А. при секретарі - Козловій Т.О. розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду у м. Синельникове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кислянської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області, третя особа: ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з даною позовною заявою мотивуючи свої вимоги тим, що 03 листопада 1993 року померла її бабуся - ОСОБА_3. ОСОБА_3 є матір'ю її матері ОСОБА_4. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної частки (паю) загальною площею 6, 05 га і розташованої на території Кислянської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області. Спадкоємці після смерті ОСОБА_3 - позивачка і її мати ОСОБА_2, але мати не прийняла передбачених законом мір, що до прийняття спадщини після смерті своєї матері. Крім неї спадкоємців після смерті бабусі, немає. Вона звернулася до нотаріальної контори з заявою про отримання свідоцтва на право власності на спадщину після смерті ОСОБА_3, але їй нотаріусом відмовлено, в зв'язку з тим, що нею пропущений шестимісячний термін. Але строк звернення нею фактично не пропущений, оскільки фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3 і це підтверджується тим, що нею був отриманий сертифікат на земельну частку (пай), яким вона і володіє до цього часу. Таким чином нею були виконані ст. 549 ЦК УРСР редакції 1963 року.
У зв'язку з чим просить суд визнати за нею право приватної власності у порядку спадкування по закону після смерті ОСОБА_3, на земельну частку (пай) загальною площею 6, 05 га розташовано на території Кислянської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області.
У відкрите попереднє судове засідання позивачка не з'явилася, але до його початку надала суду заяву в якій позовні вимоги підтримала у повному обсязі просить справу розглянути без її участі.
У відкрите попереднє судове засідання представник відповідача не з'явився, але до його початку надав суду заяву в якій проти задоволення позовних вимог не заперечує, просить справу розглянути без участі їхнього представника.
У відкрите попереднє судове засідання третя особа не з'явилася, але до його початку надала суду заяву в якій позовні вимоги підтримала, просить справу розглянути без її участі.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу.
В судовому засіданні були оглянуті наступні письмові докази: копія свідоцтва про народження ОСОБА_5; копія паспорта ОСОБА_1; копія заяви ОСОБА_4. Хтомівни; копія свідоцтва про смерть ОСОБА_3; копія свідоцтва про шлюб ОСОБА_1; копія сертифікату на право на земельну частку пай; .довідка Синельниківського районного відділу земельних ресурсів.
Згідно ст. ст. 1216, 1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) та спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст. 1218 Цивільного Кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що" належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті
Згідно ч. 1 ст. 1220 ЦК України передбачено відкриття спадщини внаслідок смерті особи та часом відкриття спадщини є день смерті особи. Останнє місце проживання спадкодавця є місцем відкриття спадщини, що передбачено ч. 1 ст. 1221 ЦК України.
Згідно ч.1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно ст. 1265 ЦК україни у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
Згідно ч.5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщин.
Таким чином, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, встановивши, що у даних
цивільно-правових відносинах є спір про право, який має бути вирішений в судовому порядку, суд приходить до висновку, що позовні вимоги за первісним та зустрічним позовом підлягають задоволенню, як законно обґрунтовані та підтвердженні документально.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1216-1218, 1220, 1221, 1225, 1265, 1268 Цивільного Кодексу України, 10, 11, 60, 130, 174, 175, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1, право приватної власності у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлої 03.11.1993 року, на земельну частку (пай) загальною площею 6, 05 га розташовано на території Кислянської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суд | Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2008 |
Оприлюднено | 13.05.2010 |
Номер документу | 8907779 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Михайлов В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні