Справа № 2-498/2008 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2009 року Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого-судді: Битківського Л.М. з участю секретаря Пилипонюк К.С.
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Богородчани цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ТзОВ "Надвірнянський завод молочних продуктів" про стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації за невикористані відпустки та стягнення моральної шкоди, -
встановив:
ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до відповідача в якому поставив питання про стягнення в його користь 1147, 99 грн. заборгованості по заробітній платі за період з вересня по грудень 2006 року, 1721, 98 грн. компенсації за невикористані відпустки, 846, 06 грн. компенсації за затримку виплати заробітної плати та 5165 грн. середнього заробітку за час затримки виплати розрахунку. Крім того, позивач просить стягнути 1500 грн. заподіяної моральної шкоди.
Свої вимоги позивач мотивував тим, що з 31.08.2000 року працював водієм ТзОВ "Надвірнянський завод молочних продуктів". Відповідачем заробітна плата виплачувалась нерегулярно, а починаючи з жовтня 2006 року не виплачувалась взагалі. 11 листопада 2006 року адміністрацією підприємства йому запропоновано була написати заяву на відпустку, однак ні заборговану заробітну плату, ні відпускні він не одержав. Незважаючи на неодноразові звернення до керівників підприємства, заборгованість перед ним погашена не була. Лише після звернення до прокурора Надвірнянського району він зміг отримати довідку про розмір заборгованості по заробітній платі. Крім того, його перестали пускати на територію підприємства і до цього часу не видали трудову книжку. Неправомірними діями відповідача йому завдано також і моральну шкоду, оскільки така поведінка відповідача принизила його як людину, він морально переживав внаслідок неможливості одержання зароблених коштів. Це відбилось на стосунках у сім'ї, яку не зміг підтримувати матеріально. Внаслідок того, що не одержав трудову книжку не може влаштуватись на постійну роботу, перебивається тимчасовими заробітками. Просив позов задовольнити.
В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали з викладених в позовній заяві підстав.
Представник відповідача в судове засідання на розгляд справи не з'явився 05.11., 25.11, 05.12., 30.12.2008 року. 09.01.2009 року представник відповідача не з'явився в судове засідання в черговий раз. В телефонному режимі директор ТзОВ ОСОБА_3 просила відкласти розгляд справи, призначеної на 11 год.30 хв. до 12 год. повідомивши про намір взяти участь у розгляді справи, однак до 12 год. 15 хв. в суд так і не з'явилась. В зв'язку з цим розгляд справи було ухвалено провести в порядку заочного розгляду.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представника позивача, свідків дослідивши письмові докази, які подані у розпорядження суду, з'ясувавши фактичні обставини справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Згідно представленої довідки, виданої відповідачем на вимогу прокурора Надвірнянського району, заборгованість ТзОВ "Надвірнянський завод молочних продуктів" перед ОСОБА_4 за період вересня - грудня 2006 року складає 1147, 99 грн.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 пояснили, що працювали молоко приймальницями відповідно с.Подорожне та с.Малі Дідушичі Стрийського району Львівської області. ОСОБА_4 особисто, як водій молоковоза, щоденно, без вихідних та святкових днів з 15.07.2005 року по 10.11.2006 року забирав прийняте ними молоко.
З пояснень позивача відповідач не виплатив йому також компенсацію за 6 невикористаних відпусток, що згідно проведеного позивачем розрахунку становить 1721, 94 грн.
Розрахунок компенсації за втрату частини заробітної плати у зв'язку із порушенням термінів її виплати проведено позивачем відповідно до вимог Закону України "Про оплату праці" та в порядку визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 року "159 "Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати". Розмір компенсації складає 846, 06 грн.
Відповідно до ст.47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст.116 цього Кодексу. Згідно ч. 1 ст.117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст.116 Кодексу, при відсутності спору про їх розмір, підприємство установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Позивач ствердив, що припинив трудові відносини з підприємством з січня 2007 року і згідно поданого розрахунку час затримки склав 18 місяців, а розмір виплати складає 5165 грн.
Оскільки відповідачем на вимогу суду не представлено жодних письмових доказів, суд, виходячи з принципу змагальності та диспозитивності вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення 1147, 99 грн. заборгованості по заробітній платі за період з вересня по грудень 2006 року, 1721, 98 грн. компенсації за невикористані відпустки, 846, 06 грн. компенсації за затримку виплати заробітної плати та 5165 грн. середнього заробітку за час затримки виплати розрахунку підлягають задоволенню.
Суд вважає, що неправомірними діями, які допустив відповідач, позивачу заподіяно моральної шкоди, що виразилась у нервових переживаннях, вимушених змінах у життєвих стосунках. Розмір моральної шкоди, виходячи з характеру немайнових втрат, обсягу душевних страждань, яких зазнав ОСОБА_2 та обставини, за яких вони заподіяні в розмірі 1500 грн. є обґрунтованим.
У відповідності до ст.88 ЦПК України судові витрати слід віднести за рахунок відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.213-215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Надвірянський завод молочних продуктів" в користь ОСОБА_2 1147, 99 грн. заборгованості по заробітній платі за період з вересня по грудень 2006 року, 1721, 98 грн. компенсації за невикористані відпустки, 846, 06 грн. компенсації за затримку виплати заробітної плати, 5165 грн. середнього заробітку за час затримки виплати розрахунку та 1500 грн. заподіяної моральної шкоди та 500 грн. понесених витрат на правову допомогу.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Надвірянський завод молочних продуктів" судові витрати в розмірі 111 грн. в користь держави та 30 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ.
Повторне заочне рішення може бути оскаржено позивачем та відповідачем в загальному порядку до апеляційного суду Івано-франківської області через суд першої інстанції шляхом подання в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2009 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8956024 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні