Справа №2-498/2008
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25 листопада 2008 р. Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:
судді Шумської О.В.
при секретарі УльшинійІ.А.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Софіївка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ордо-Василівської сільської ради про визначеня додаткового строку на прийняття спадщини , -
УСТАНОВИВ:
12 листопада 2008 року позивач звернулася до суду з вищевказаною позовною заявою, мотивуючи її тим, що вона пропустила строк для прийняття спадщини після смерті її батька ОСОБА_2, який помер 6 лютого 2008 року. За життя ОСОБА_2 залишив заповіт, згідно якого, належну йому на праві особистої власності на пІдстві Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ДП №038034 земельну частку (пай) розміром 8, 680 га, розташованої на території Ордо-Василівської сільської ради, заповів мені.
Позивач із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом звернувся до Третьої Криворізької державної нотаріальної контори в.о. державного нотаріуса Софіївської державної нотаріальної контори. Однак нотконтора відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину тому, що відсутній факт прийняття спадщини позивачем, тому вона просить продовжити строк для прийняття спадщини в зв'язку з тим, що вона має намір успадкувати майно, яке належало її батькові.
Позивач в попередньому судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач — Ордо-Василівська сільська рада, будучи увідомленими у встановленому законом порядку про дату та час проведення попереднього судового засідання, своїх представників не направили, просять суд справу розглянути без їх участі, з позовом згідні та визнають позовні вимоги в повному обсязі, про що надали до Софіївського районного суду відповідну заяву.
Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Розглянувши в попередньому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, приймаючи до уваги лист представника відповідача згідно якого вони проти позовних вимог не заперечують, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із таких підстав:
згідно ст. 1272 ч.3 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк для подання заяви для прийняття спадщини.
В судовому засіданні за матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_2, помер 6 лютого 2008 року. (а.с. 5), 28 грудня 2004 року він залишив заповіт на ім»я своєї дочки ОСОБА_1 (а.с. 7).
Позивач надала суду копію Державного акту на право приватної власності на землю серії II -ДП №038034, виданого 20 березня 2001 року (а.с. 6), яка належала на праві приватної власності ОСОБА_2.
У встановлений ч.1 ст. 1270 ЦК України строк для прийняття спадщини - 6 місяців позивач не подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, у зв'язку з чим Третя Криворізька державна нотаріальна контора відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину (а.с. 4) після смерті ОСОБА_2, який помер 06 лютого 2008 року. Строк на прийняття спадщини позивачем пропущений в зв»язку з тим, що вона переплутала термін для прийняття спадщини і звернулася у нотаріальну контору не в 6-місячний строк, а після нього.
За таких обставин суд приймає визнання відповідачем позову, так як це не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Враховуючи те, що позивачем строк для подачі заяви про прийняття спадщини пропущений з поважних причин, суд приходить до висновку, що необхідно визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212-215, ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Ордо-Василівської сільської ради про визначеня додаткового строку на прийняття спадщини задовільнити в повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - три місяці, який достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер 6 лютого 2008 року, після вступу рішення в законну силу.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суд | Софіївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8994780 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Софіївський районний суд Дніпропетровської області
Шумська О.В.
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні