Справа №2-1186/10 Головуючий у 1-й інст. Драч Ю.І.
Категорія 39 Доповідач Трояновська Г. С.
У Х В А Л А
05 червня 2020 року суддя Житомирського апеляційного суду Трояновська Г.С.., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 18 травня 2010року
у справі за позовом ПАТ Сведбанк до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
в с т а н о в и в :
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04 червня 2020 року зазначена цивільна справа №2-1186/10 передана на розгляд колегії суддів у складі: головуючого судді Трояновської Г.С., суддів Павицької Т.М., Миніч Т.І.
Вважаю за необхідне заявити собі самовідвід з наступних підстав.
Матеріали справи свідчать, що спір у справі №2-1186/10 стосується стягнення заборговонасті по кредитному догвоору із боржника та поручителів (відповідачів у справі) в солідарному порядку.
Рішенням Апеляційного суду Житомирської області від 18 січня 2016 року у складі головуючого-судді Жигановської О.С., суддів - Трояновської Г.С., Якухно О.М.. у цій же справі скасовано рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 18 травня 2010року в частині стягнення з ОСОБА_4 заборгованості за кредитним договором та відшкодування судових витрат, та ухвалено в цій частині нове судове рішення про відмову у позові. При розгляді цієї справи надавалася оцінка договору поруки.
Тому, враховуючи, що суддею Трояновською Г.С. висловлено позицію щодо чинності та законності договору поруки, заявлений самовідвід є безумовно необхідним, оскільки наявність вищезазначених обставин беззаперечно та поза всяким сумнівом надає можливість учасникам судового розгляду припускати можливість необ`єктивного розгляду справи та ухвалення несправедливого рішення.
Відповідно до п. 5 ст. ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Пунктом 1 ст. 6 Конвенції судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
Відповідно до Бангалорських принципів поведінки судді, кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом, з метою виключення будь-яких сумнівів в об`єктивності розгляду справи та реалізації права учасників судового розгляду на справедливий розгляд справи безстороннім судом, забезпечення об`єктивного та неупередженого розгляду справи відповідно до вимог Закону.
Враховуючи вищезазначене та з метою усунення обставин, що викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді, керуючись статтями 36, 39, 40 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Заяву про самовідвід судді Трояновської Г.С. задовольнити.
Справу № 2-1186/10 за позовом ПАТ Сведбанк до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором передати на повторний автоматизований розподіл для визначення складу суду.
Суддя
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2020 |
Оприлюднено | 09.06.2020 |
Номер документу | 89663611 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Трояновська Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні