Дата документу 04.06.2020 Справа № 554/6157/19
Провадження № 1-кс/554/7344/2020
УХВАЛА
Іменем України
04 червня 2020 року слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Полтавській області майор поліції ОСОБА_2 про арешт майна,-
в с т а н о в и в:
Слідчий звернуласядо слідчогосудді іззазначеним клопотанням,в обґрунтуванняякого посилаласяна те,що у провадженні СУ ГУ НП в Полтавській області знаходиться кримінальне провадження № 42019170690000024 відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 1303.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.28, ч.1 ст.204 КК України, по факту незаконного виготовлення, зберігання та розповсюдження підакцизних товарів групою осіб, у вигляді лікеро-горілчаної продукції.
Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2019 року організована злочинна група до складу якої водить чотири особи, а саме ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , займаються виготовленням та реалізацією спиртних напоїв, в тому числі у пластикових бутлях ємкістю 5 л., тетра-паках ємкістю 10л. без будь-якого маркування, а також алкогольних, горілчаних напоїв у склній тарі з марками акцизного податку та голографічними захисними елементами з ознаками підробки, шляхом їх реалізації за місцем проживання та в місцях здійснення підприємницької діяльності на території Лубенського району та м. Полтава, постачання якої здійснюється з м. Київ та Київської області.
Гр. ОСОБА_4 та ОСОБА_5 05.05.2020 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.28, ч.1 ст.204 КК України.
Гр. ОСОБА_6 06.05.2020 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.28, ч.1 ст.204 КК України.
В ході досудового розслідування, слідчим групи слідчих - слідчим СУ ГУНП в Полтавській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_7 22.05.2020 року на підставі ухвали Октябрського районного суду м. Полтава від 28.04.2020 проведено обшук у приміщенні магазину « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_1 . Під час даного обшуку виявлено та вилучено 18(вісімнадцять) пляшок об`ємом 0,5 л. кожна заповнені прозорою рідиною, містять паперову наліпку з надписом: «Незалежна справжня Українська» та на кришці стрічку зовні схожу на акцизну марку, а також 20(двадцять) пляшок об`ємом 0,5 л. кожна заповнені прозорою рідиною, містять паперову наліпку з надписом «Українська горілка П`яна хата» та на кришці стрічку зовні схожу на акцизну марку.
Майно вилучене в ході обшуку 22.05.2020 відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, воно є матеріальними об`єктами, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
У випадку повернення вказаного майна, існують реальні підстави вважати, що вони будуть знищені або приховані, що унеможливить повно, всебічно та об`єктивно розслідувати кримінальне провадження, виявити та зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи те,що володільцямивилученої продукціїможуть бутивчинені вищеперераховані дії,вказане клопотанняпідлягає розглядуу відповідності до ч.2 ст.163 КПК України, без виклику особи у якої було вилучено майно та документи.
В зв`язку із вищевикладеним, вилучене у ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , майно підлягає арешту, так як у відповідності до ст. 167 КПК України у слідства є достатні підстави вважати, що вони є речовими доказами та будуть знищені або приховані у випадку їх повернення.
Підставою для арешту вилученого майна в ході обшуку за адресою АДРЕСА_1 , є забезпечення збереження речових доказів.
В судове засідання слідчий не з`явилася, направила заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримала.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За таких обставин фіксування судового засідання технічним засобом не здійснювалось.
Статтею 167КПК Українипередбачено,що тимчасовимвилученням майнає фактичнепозбавлення підозрюваногоабо осіб,у володінніяких перебуваєзазначене участині другійцієї статтімайно,можливості володіти,користуватися тарозпоряджатися певниммайном довирішення питанняпро арештмайна абойого повернення. Тимчасововилученим можебути майноу виглядіречей,документів,грошей тощо,щодо якихє достатніпідстави вважати,що вони: 1)підшукані,виготовлені,пристосовані чивикористані якзасоби чизнаряддя вчиненнякримінального правопорушеннята (або)зберегли насобі йогосліди; 2)призначалися (використовувалися)для схилянняособи довчинення кримінальногоправопорушення,фінансування та/абоматеріального забезпеченнякримінального правопорушенняабо винагородиза йоговчинення; 3)є предметомкримінального правопорушення,у томучислі пов`язаногоз їхнезаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Згідно ч.2ст.168КПК Українитимчасове вилученнямайна можездійснюватися такожпід часобшуку,огляду.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу. Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.
Дослідивши матеріали клопотання,з метоюповноти,всебічності танеупередженого розслідуваннякримінального провадження,слідчий суддяприходить довисновку пронаявність правовихпідстав дляарешту майната задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.2,7,98, 132,167,170-173,309,372, ч.2 ст. 376 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в :
Клопотання.
Накласти арешт на майно, що було вилучено 22.05.2020 року під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: 18(вісімнадцять) пляшок об`ємом 0,5 л. кожна заповнені прозорою рідиною, містять паперову наліпку з надписом: «Незалежна справжня Українська», а також 20(двадцять) пляшок об`ємом 0,5 л. кожна заповнені прозорою рідиною, містять паперову наліпку з надписом «Українська горілка П`яна хата».
Місцем зберігання майна визначити камеру речових доказів СУ ГУНП в Полтавській області за адресою: м.Полтава, вул.Г.Сковороди , 26.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти діб.
Виконання ухвалидоручити слідчому у провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Слідчий суддя Октябрського
районного суду м.Полтави ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 89803916 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Троцька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні