Справа №2-629/ 2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2008 р.
Березанський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючої - Дорошенко А.В.
при секретарі - Якубець С В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Березанка
справу за позовом ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" в особі директора філії Березанського району до ОСОБА_1 про стягнення збитків, -
встановив:
Позивач ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" в особі філії Березанського району 13.10.2008 року звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача ОСОБА_1 1698, 51 грн. збитків, завданих відповідачем в результаті порушення Правил користування електроенергією, мотивуючи тим, що при перевірці абонента 06.11.2007 р. контролерами ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" було виявлено безоблікове користування електроенергію шляхом зриву пломби енергопостачальника та самовільного підключення. Крім того позивач просив стягнути з відповідача сплачене ним при подачі заяви держмито в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді в сумі 30 грн..
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.
Відповідачка позов не визнала і пояснила, що в них була заборгованість за електроенергію і їм поставили пломбу на електролічильник та відключили від електромереж. Але її чоловік в той же день зірвав пломбу. Чоловік помер 30.12.1997р., вона проживає сама з трьома дітьми. Позов не визнала, так як пломбу зірвала не вона.
Заслухавши показання сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідачка на момент складання акту про порушення Правил користування електроенергією користувалась електроенергією, тому відповідно до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 p., ст.ст. 509, 714 ЦК України, вона перебувала з позивачем у зобов'язальних (договірних) правовідносинах, що підтверджується наявністю розрахункової книжки № 36390295.
Оскільки підключення електроенергії за заявою наймача (власника квартири) і відкриття особового рахунку, слід вважати фактичним укладенням договору на умовах, передбачених Законом України "Про електроенергетику" та Правилами.
Виходячи з положень ст.ст.6, 626-631, 526 ЦК України укладений договір є обов'язковим для належного виконання сторонами, відповідно до його умов, вимог ЦК України та інших актів цивільного законодавства.
Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Нормою ч.4 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" передбачається, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення умов договору та правил користування електроенергією, затверджених Кабінетом Міністрів України.
На підставі п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі споживання електричної енергії без приладів обліку.
Пункт 4 Порядку визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2006 року № 122, встановлює, що обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, визначається за величиною розрахункового споживання електричної енергії протягом періоду порушення на підстві акта виявлених порушень, складеного відповідно до Методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Національною комісією регулювання електроенергетики України.
Відповідно до п. 53 Правил розмір збитків, завданих енергоспостачальникові порушенням правил користування електроенергією, розраховується за добовою величиною розрахункового споживання електроенергії та за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку, до моменту усунення порушення за тарифами, які діяли у розрахунковий період. Розмір відшкодування збитків згідно Правил, обчилюється за Методикою, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року № 562.
Судом встановлено, що 06.11.2007р. представниками ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" виявлено факт позаоблікового споживання електроенергії шляхом зриву пломби енергопостачальника та самовільного підключення до електромережі.
На підставі п.п.6., п.3 Методики, енергопостачальником визначено розмір заподіяних збитків в сумі 1698, 51 грн. за 267 днів з 13 лютого 2007р. - дати останньої технічної перевірки електроустановок представником енергопостачальника та виходячи з добової величини розрахункового споживання електроенергії.
Тому зазначена позивачем сума збитків підлягає стягненню з відповідача в повному обсязі.
У відповідності до ст.ст. 88, 81 ЦПК України суд стягує на користь позивача судові витрати, понесені позивачем за сплату держмита при подачі позовної заяви та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовні вимоги ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" в особі директора філії Березанського району до ОСОБА_1 про стягнення збитків задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" на р/рахунок 260353011345 у ВАТ "Ощадний банк України", МФО 326461, ОКПО 25381612 в рахунок відшкодування збитків 1698 (одна тисяча шістсот дев'яносто вісім) грн. 51 коп.; судові витрати за сплату держмита в сумі 51- (п'ятдесят одну) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді в сумі 30 (тридцять) грн. на р/р 26007446295001 в ТВБВ "Березанське" Приватбанк МФО 326610.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Березанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2008 |
Оприлюднено | 14.05.2010 |
Номер документу | 8980533 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Березанський районний суд Миколаївської області
Дорошенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні