Справа № 2-164/2009
Провадження по справі 6/305/11/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" червня 2020 р. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючої судді Бліщ О.Б.
за участю секретаря судового засідання Вербещука В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Рахівського районного суду Закарпатської області із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Заяву мотивує тим, що рішенням Рахівського районного суду від 12.01.2009 по справі №2-164/2009 вирішено стягувати щомісячно із ОСОБА_2 (її батька) в користь ОСОБА_3 (її матері) аліменти на утримання доньки ОСОБА_4 у розмірі ј частини заробітку (доходу) до досягнення дитиною повноліття. На виконання вказаного рішення суду видано виконавчий лист № 2-164/2009 від 12.01.2009. На даний час у Рахівському районному відділі ДВС знаходяться на виконанні виконавче провадження № 53839057 відкрите на підставі постанови державного виконавця від 26.04.2017. Стягувачем по вищевказаному виконавчому провадженні є ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи за кордоном, мати заявниці померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 від 12.02.2020. До смерті матері, заявниця проживала разом з нею. Батько ОСОБА_2 проживав і на даний час проживає окремо. Вона на даний час фактично проживає у сім`ї своєї родички ОСОБА_5 , яка здійснює за нею догляд. Опіку чи піклування щодо неї на даний час не встановлено, що підтверджується довідкою Середньоводянської сільської ради № 295 від 02.03.2020. У січні місяці 2020 року її батько ОСОБА_2 на депозитний рахунок відділу ДВС сплачено суму у розмірі 57511,95 гривень у рахунок погашення заборгованості зі сплати аліментів. Проте отримати зазначені вона не має можливості, оскільки вона не є стороною виконавчого провадження, а її мати, яка є стягувачем згідно виконавчого провадження - померла. Іншого способу, крім судового, захистити своє право на отримання аліментів вона не має, а тому просить задовольнити заяву та замінити стягувача у виконавчому провадженні.
Заявник ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, про день, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. Про причини своєї неявки не повідомила. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подала.
Представник Рахівського РВ ДВС Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) та боржник ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду заяви, в судове засідання не з`явилися, причини неявки до суду не повідомили.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 442 ЦПК України, неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Перевіривши заяву та додані до неї матеріали, суд вважає за доцільне задовольнити заяву про заміну сторони виконавчого провадження, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що батьками ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_6 та ОСОБА_3 , що підтверджується відповідними копією свідоцтва про її народження.
Рішенням Рахівського районного суду Закарпатської області від 12.01.2019 по справі №2-164/2009 вирішено стягувати щомісячно із ОСОБА_2 в користь ОСОБА_3 аліменти на утримання доньки ОСОБА_4 у розмірі ј частини заробітку (доходу) до досягнення дитиною повноліття.
Вказане рішення суду набрало законної сили 12.01.2009.
На виконання вказаного рішення суду видано виконавчий лист № 2-164/2009 від 12.01.2009.
26 квітня 2017 року державним виконавцем відділу Рахівського РВ ДВС ГТУЮ у Закарпатській області Курик К.В. винесено постанови про відкриття виконавчого провадження №53839057 з примусового виконання виконавчого листа №2-164/2009, виданого 12.01.2009 Рахівським районним судом Закарпатської області.
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 12.02.2020 ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З довідки, виданої виконавчим комітетом Середньоводянської сільської ради Рахівського району Закарпатської області вбачається, що до смерті матері, ОСОБА_1 проживала разом з нею. Батько ОСОБА_2 проживав і на даний час проживає окремо. Вона на даний час фактично проживає у сім`ї своєї родички ОСОБА_5 , яка здійснює за нею догляд. Опіку чи піклування щодо неї на даний час не встановлено.
Згідно із частиною третьою статті 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Частиною 2 ст. 179 СК України регламентовано, що той із батьків або інших законних представників дитини, на ім`я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.
У відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 18 СК України кожен учасник сімейних відносин, який досяг чотирнадцяти років, має право на безпосереднє звернення до суду за захистом свого права або інтересу. Суд застосовує способи захисту, які встановлені законом або домовленістю (договором) сторін.
Згідно з частинами першою, другою статті 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що з урахуванням імперативної норми статті 442 ЦПК України заміна сторони виконавчого провадження може бути проведена судом до моменту повного виконання рішення суду.
Окрім цього, враховуючи цільове призначення аліментів, заміна сторони у виконавчому провадженні у цій справі відповідатиме інтересам дитини та її праву на отримання аліментів на її утримання.
Враховуючи, що підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах, заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Керуючись ч. 2 ст. 247, ст.ст. 260, 353, 354, 442 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження при примусовому виконанні рішення Рахівського районного суду від 12.01.2009 у цивільній справі № 2-164/2009.
Належною стороною виконавчого провадження № 53839057 вважати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстровану за адресою АДРЕСА_1 , фактично проживаючу за адресою АДРЕСА_2 .
Зазначити у виконавчому документі стягувачем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстровану за адресою АДРЕСА_1 , фактично проживаючу за адресою АДРЕСА_2 .
Ухвалу надіслати учасникам справи, а також державному виконавцю.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду або через Рахівський районний суд Закарпатської області.
Головуюча: Бліщ О.Б.
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 24.06.2020 |
Номер документу | 89972757 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Бліщ О. Б.
Цивільне
Апеляційний суд Автономної Республіки Крим (м. Феодосія)
Приходченко А. П.
Цивільне
Апеляційний суд Автономної Республіки Крим (м. Феодосія)
Приходченко А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні