22-ц/804/2292/20
220/2613/19
Єдиний унікальний номер 220/2613/19
Номер провадження 22-ц/804/2292/20
Головуючий у 1 інстанції Якішина О.М.
Доповідач Гаврилова Г.Л.
У Х В А Л А
23 червня 2020 року місто Маріуполь
Суддя судової палати з розгляду цивільних справах Донецького апеляційного суду Гаврилова Г.Л., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 на ухвалу Великоновосілківського районного суду Донецької області від 16 квітня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: товариство з обмеженою відповідальністю Южноє , сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Ново-шахтарське , про поділ спільного майна,
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Великоновосілківського районного суду Донецької області від 16 квітня 2020 року позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: ТОВ Южноє , СТОВ Ново-шахтарське , про поділ спільного майна залишено без розгляду. В задоволенні заяв представника позивача від 13.02.2020 р. та 15.04.2020 р. про повернення судового збору відмовлено. Зобов`язано Управління Державної казначейської служби України у Великоновосілківському районі Донецької області повернути ОСОБА_1 , суму судового збору, сплаченого в більшому розмірі, ніж встановлено законом в розмірі 4994 грн. 60 коп.
Не погодившись з такою ухвалою, представник ОСОБА_2 - ОСОБА_1 26.02.2020 року подав апеляційну скаргу сформовану в системі Електронний суд , безпосередньо до Донецького апеляційного суду.
Втім, апеляційне провадження не може бути відкрито апеляційним судом через невідповідність в частині оплати судового збору.
Відповідно до вимог п.3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частинами першою, другою статті 9 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно з частиною 2 статті 9 Закону України Про судовий збір суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Саме суд повинен перевірити, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, які додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містять відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, відповідно до частини 1 статті 6 Закону "Про судовий збір".
Постановою Правління Національного банку України № 22 від 21.01.2004 затверджена Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (далі - Інструкція), якою встановлені загальні правила, види і стандарти розрахунків клієнтів банків та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюються за участю банків. Нормами Інструкції встановлені вимоги щодо заповнення розрахункових документів.
Відповідно до пункту 3.1. Інструкції платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до цієї Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.
З додатків 2, 8 до Інструкції вбачається, що одним із реквізитів платіжного доручення є "Призначення платежу", який заповнюється з урахуванням вимог, установлених главою 3 Інструкції.
Пунктом 3.7. Інструкції визначено, що реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".
Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором (така правова позиція викладена в постанові Верховного суду від 16 січня 2019 року у справі № 905/1057/18).
Необхідними реквізитами ідентифікації позовної заяви (заяви, скарги), а уданому випадку апеляційної скарги є, зокрема, номер справи у межах якої подається відповідна апеляційна скарга та дата ухвали Великоновосілківського районного суду Донецької області, яка оскаржується.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просив звільнити його від сплат судового збору через наявність його коштів на рахунку Управління Казначейства у м. Бахмуті Донецької області, що були сплачені 25.02.2020 року квитанцією № 36540.
Однак, судовий збір за вказаною квитанцію було сплачено за подання апеляційної скарги представника ОСОБА_2 - ОСОБА_1 ухвалу Великоновосілківського районного суду Донецької області від 11 лютого 2020 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна, треті особи - ТОВ Южноє , СТОВ Ново-шахтарське . Вказану апеляційну скаргу було розглянуто Донецьким апеляційним судом та ухвалено постанову, якою задоволено апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - ОСОБА_1 , ухвалу Великоновосілківського районного суду Донецької області від 11 лютого 2020 року скасовано. Справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ спільного майна, треті особи - ТОВ Южноє , СТОВ Ново-шахтарське направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
В даному випадку апеляційну скаргу подано на іншу ухвалу Великоновосілківського районного суду Донецької області від 16 квітня 2020 року.
Підпунктом 9 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання до суду фізичною особою апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду, заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік з першого січня 2020 року встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2102 грн.
Таким чином, заявнику за подачу та розгляд даної апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір у розмірі 420,4 гривні.
Отримувач: Маріупольське УК/м. Маріуполь/22030101
р/р UA108999980313181206080005051
Код ЄДРПОУ 37989721
Банк одержувач: Казначейство України (ЕАП)
Призначення платежу *;101;
Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з попущенням вимог, встановлених статтею 356 цього кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи наведене, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Якщо в установлений строк заявник виконає вказану вимогу, апеляційна скарга буде вважатися поданою в день її первісного подання. Інакше буде вирішуватися питання про визнання її неподаною.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на ухвалу Великоновосілківського районного суду Донецької області від 16 квітня 2020 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 на ухвалу Великоновосілківського районного суду Донецької області від 16 квітня 2020 року залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків апеляційної скарги - десять днів з дня вручення ухвали, але не пізніше закінчення строку карантину, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України № 211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 .
У разі не усунення недоліків, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Л. Гаврилова
Суд | Донецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 25.06.2020 |
Номер документу | 90011840 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Донецький апеляційний суд
Гаврилова Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні