Справа № 2-545/11
Провадження № 6/211/82/20
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
02 липня 2020 року суддя Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ткаченко С.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Довіра та Гарантія » про заміну стягувача у виконавчих листах у цивільній справі № 2-545/11 за позовом Публічного акціонерного товариство "Альфа- Банк" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
На електронну адресу Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла вищевказана заява яку слід залишити без руху , виходячи з такого що подана представником «Фінансова компанія Довіра та Гарантія » заява не відповідає вимогам ст. ст. 175 , 177, 183 ЦПК України ..
Відповідно до частини другої статті 442 Цивільного процесуального кодексу України заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Абзацом другим частини другої статті 183 Цивільного процесуального кодексу України (в редакції Закону №460-IX від 15.01.2020 , який набрали чинності 08.02.2020), встановлено, що до заяви, яка подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Заява про заміну стягувача у виконавчих листах не відповідає вимогам абзацу другого частини другої статті 183 Цивільного процесуального кодексу України , оскільки не містить доказу направлення копії заяви з усіма доданими до неї документами іншим учасникам справи.
В заяві відсутній власноручний підпис представника ТОВ ФК Довіра та Гарантія ; додані до заяви документи, в порушення вимог частин 4 та 5 ст. 95 ЦПК України, не засвідчені належним чином, бо на них відсутній підпис представника заявника із зазначенням дати такого засвідчення. Додана довіреність взагалі не містить відомостей хто уповноважив ОСОБА_3 представляти інтереси, оскільки юридичну особу представляє фізична особа, а в довіреності зазначено дослівно Я, ТОВ ФК Довіра та Гарантія уповноважую …
Згідно з ч. 2 ст.175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
В ч. 2 ст. 183 ЦПК України також передбачено, що письмові заяви, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Відповідно до ч. 8 ст. 14 ЦПК України , особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний підпис , якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 13 ст. 14 ЦПК України, положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.
За змістом частин 5, 6, 8 статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до п. 15.15 п.15 ч.1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України , Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті Голос України та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Крім того, п. 15 ч. 1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
У номері Голосу України за 01 грудня 2018 року опубліковано оголошення про створення та забезпечення функціонування ЄСІТС. З 01 січня 2019 року ЄСІТС буде функціонувати в тестовому режимі, а дослідна експлуатація системи розпочнеться з 01 березня 2019 року.
У газеті Голос України № 42 від 01.03.2019 року опубліковано повідомлення про відкликання ДСА України оголошення, опублікованого в газеті "Голос України" № 229 від 01.12.2018 року щодо створення та забезпечення функціонування ЄСІТС.
Станом на дату надходження від ТОВ ФК Довіра та Гарантія заяви на електронну адресу Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної систему не запроваджено, що унеможливлює прийняття заяви в електронній формі (вказане узгоджується з правовим висновком Великої Палати Верховного Суду викладеним в ухвалі від 14 лютого 2019 року у справі №9901/43/19).
Враховуючи викладене, до початку функціонування в Україні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи всі документи мають подаватися до суду в паперовому вигляді, а письмові заяви повинні мати власноручний підпис заявника.
З огляду на викладене, заява не є належним чином оформленою та подана до суду не у відповідності до вимог цивільного процесуального закону, який діє на час подачі заяви.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу , протягом п"яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Спосіб усунення недоліків заяви полягає в наданні заяви в паперовому вигляді, скріпленої підписом представника позивача з доданими до заяви завіреними матеріалами, а також підтвердження надіслання (надання) іншим учасникам справи такої заяви з додатками.
Суд також вважає за необхідне попередити заявника , що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, то заява у відповідності до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною та повернута.
Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 ЦПК України , суд
ухвалив:
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія Довіра та Гарантія » про заміну стягувача у виконавчих листах у цивільній справі № 2-545/11 за позовом Публічного акціонерного товариство "Альфа- Банк" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що в разі невиконання вимог суду у встановлений термін, заява буде вважатися неподаною і повернена заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Ткаченко
Суд | Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2020 |
Оприлюднено | 03.07.2020 |
Номер документу | 90151312 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Ткаченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні