6/754/519/20
Справа № 2-132/10
У Х В А Л А
Іменем України
01 липня 2020 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Панченко О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , подані представником - адвокатом Ахрамовичем Яном Ігоревичем, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ВАТ АКБ Одеса-Банк , ОСОБА_3 , Деснянський районний відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про заміну сторони виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В:
24.06.2020 року до Деснянського районного суду м. Києва надійшла заява адвоката Ахрамовича Я.І., подана в інтересах заявника ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі № 2-132/10 за позовними вимогами ЗАТ АКБ Одеса (правонаступником якого є ОСОБА_2 ) до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.06.2020 року головуючим суддею по розгляду даної заяви визначено суддю Панченко О.М.
Вивчивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку, що дана заява підлягає поверненню на підставі п.1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.
Так, заяву про заміну сторони виконавчого провадження від імені ОСОБА_1 подано адвокатом Ахрамовичем Я.І. та за його підписом, який не надав належним чином оформлених документів про свої повноваження, відповідно до ст.ст. 60, 62 ЦПК України (ордер адвоката), що у даному випадку засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно надання правничої (правової) допомоги, зокрема щодо подання даної заяви до суду. А тому, відповідно, вказана особа є особою, яка не має процесуальної дієздатності звернення до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, відповідно така заява підписана указаною особою, яка не має права її підписувати (без права на повноваження).
Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч.1 ст. 60 ЦПК України).
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність (ч.4 ст. 62 ЦПК України).
Матеріали, додані до заяви, містять, зокрема, ордер на надання правничої (правової) допомоги та копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
Пунктом 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України №41 від 12.04.2019 визначено, що ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Так, згідно п. 12.5 Положення убачається, що обов`язковим реквізитом ордеру, з-поміж іншого, є номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане.
Також, п. 12.9 даного Положення передбачено, що обов`язковими реквізитами ордера є дата його видачі; а п. 12.10 Положення передбачає обов`язковість підпису адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі Адвокат ).
З наданого адвокатом Ахрамовичем Я.І. ордеру на надання правничої (правової) допомоги убачається, що останнім не дотримано вказаних вище пунктів Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги.
Крім того, надана адвокатом копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю не засвідчена належним чином, як це передбачено положеннями ст. ст. 43, 95 ЦПК України.
Нормами ч. 9 ст. 10 ЦПК України передбачено, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (анологія закону), а за відсутністю такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Пунктом 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України визначено, що позовна заява повертається у випадках, коли, зокрема, заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків (ч. 5 ст. 185 ЦПК України).
Таким чином, враховуючи те, що заява про заміну сторони виконавчого провадження підписана представником повноваження якого не підтверджені у встановленому законом порядку, суд приходить до висновку, що дана заява підлягає поверненню.
На підставі наведеного та, керуючись п.1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , подану представником - адвокатом Ахрамовичем Яном Ігоревичем, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ВАТ АКБ Одеса-Банк , ОСОБА_3 , Деснянський районний відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про заміну сторони виконавчого провадження - повернути заявнику.
Роз`яснити про те, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.М. Панченко
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2020 |
Оприлюднено | 03.07.2020 |
Номер документу | 90171916 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Панченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні