Номер провадження: 11-п/813/503/20
Номер справи місцевого суду: 513/488/20 1-кс/513/81/20
Доповідач ОСОБА_1
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.07.2020 року м. Одеса
Голова Одеського апеляційного суду ОСОБА_1 , розглянувши увідкритому судовомузасіданні за участю секретаря ОСОБА_2 ,подання керівника апарату Саратського районного суду Одеської області ОСОБА_3 про направлення до іншого суду клопотання старшого інспектора-дізнавачасектору дізнанняСаратського ВПБілгород-ДністровськогоВП ГУНПв Одеськійобласті протимчасовий доступдо речейі документіву кримінальномупровадженні №42020161240000127,внесеному доЄРДР 11.06.2020року заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.385КК України(1-кс/513/81/20),
ВСТАНОВИВ:
21 липня 2020 року доОдеськогоапеляційного судунадійшло подання керівника апарату Саратського районного суду Одеської області ОСОБА_3 про направлення до іншого суду клопотання старшого інспектора-дізнавача сектору дізнання Саратського ВП Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42020161240000127, внесеному до ЄРДР 11.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 385 КК України.
З зазначеного подання вбачається, що автоматизований розподіл вказаного клопотання, в порядку передбаченому ч.3 ст. 35 КПК України, не відбувся, оскільки не вистачило потрібної кількості суддів.
Учасники судового провадження, в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду подання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого повідомлялися належним чином.
Разом з тим, відповідно до ч. 4 ст. 34 КПК України про час та місце розгляду подання чи клопотання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого повідомляються учасники судового провадження, проте їх неприбуття не перешкоджає розгляду питання.
Відповідно до приписів ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Таким чином, апеляційний суд вважає, що оскільки учасники судового розгляду, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду подання, в судове засідання не з`явилися, письмових заяв про відкладення розгляду подання, з наведенням поважних причин неможливості явки в судове засідання, не надали, подання має бути розглянуто у відсутності зазначених осіб, відповідно до вимог ст. 107 ч. 4 КПК України, без фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши доводи подання та матеріали за клопотанням, апеляційний суд дійшов висновку про те, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з ч.2 ст.34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
23 квітня 2020 року набув чинності Закон України від 13 квітня 2020 року № 558-ІХ «Про внесення зміни до пункту 20-5розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до якого у разі неможливості визначити слідчого суддю у відповідному суді (крім Вищого антикорупційного суду) місцевий суд вносить вмотивоване подання про передачу клопотання, яке має розглядатися слідчим суддею, для розгляду до іншого суду в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції або до іншого суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів.
Невідкладно, але не пізніше 24 годин з моменту надходження такого подання, головою відповідного суду апеляційної інстанції (головою Касаційного кримінального суду Верховного Суду у разі передачі між судами в межах юрисдикції різних апеляційних судів) розглядається питання про передачу клопотання на розгляд до іншого суду, про що постановляється відповідна ухвала. Спори про підсудність між судами у даному випадку не допускаються.
Згідно з положеннями п.2 ч.1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо: після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
З подання та протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями вбачається, що у Саратському районному суді Одеської області правосуддя здійснює одна суддя ОСОБА_4 , яка з 13.07.2020 року перебуває у щорічній відпустці тривалістю 42 календарних днів.
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли: за чотирнадцять днів, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів); за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів; у період відпустки судді.
Таким чином,в ІНФОРМАЦІЯ_1 неможливо утворити склад суду для судового розгляду вищезазначеного клопотання.
За таких обставин, апеляційний суд вважає, що подання про направлення до іншого суду клопотання підлягає задоволенню,а клопотання підлягає направленню в інший суд.
Враховуючи викладеніобставини,а такожрозташування районнихсудів вмежах Одеськоїобласті,кількість працюючихсуддів,апеляційний судприходить довисновку,що поданняпро направлення до іншого суду клопотання підлягає направленнюв іншийсуд,в якому можливо утворити склад суду для розгляду даної скарги, що забезпечить оперативність та ефективність кримінального провадження, та буде слугувати виконанню положень ст. ст. 2, 7, 28 КПК України.
Вирішуючи питання про визначення суду першої інстанції, до якого слід направити зазначене клопотання у кримінальному провадженні, апеляційний суд вважає за необхідне направити зазначене провадження за клопотанням до районного суду, найбільш територіально наближеного, в якому наявна кількість суддів для здійснення розподілу цього провадження, відповідно до вимог ст. 35 КПК України.
Керуючись ст.ст.34, 370-372, 419, 532 КПК України, апеляційний суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання керівника апарату Саратського районногосуду Одеськоїобласті ОСОБА_3 про направленнядо іншогосуду клопотаннязадовольнити.
Матеріали провадження за клопотанням старшого інспектора-дізнавача сектору дізнання Саратського ВП Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 42020161240000127, внесеному до ЄРДР 11.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.385 КК України, направити для розгляду до Тарутинського районного суду Одеської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Голова суду ОСОБА_1
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 90535286 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти правосуддя Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов'язків |
Кримінальне
Одеський апеляційний суд
Колесніков Г. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні