ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24.07.2020м. ДніпроСправа № 904/3942/20
Суддя Фещенко Ю.В. , розглянувши матеріали
про зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди в порядку регресу у розмірі 38 284 грн. 87 коп.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Альбатрос" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, у якому просить суд зобов`язати Акціонерне товариство "ДТЕК Дніпровські електромережі" (далі - відповідач):
- здійснити коригування лімітів планового споживання електричної енергії до грудня 2020 року включно, відповідно до заяви від 26.05.2020 вих. № 50 Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Альбатрос";
- за власний кошт та за рахунок власних ресурсів відновити постачання електричної енергії виробничих приміщень;
- стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти в порядку регресу в розмірі 38 284 грн. 87 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним.
Положеннями правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 передбачено, що в кінці кожного року споживач повинен надати оператору системи розподілу інформацію щодо розміру очікуваного споживання електричної енергії.
Умовами договору передбачено, що позивач зобов`язаний кожний місяць здійснювати передоплату за електричну енергію, відповідно до розміру очікуваного споживання електричної енергії, що розраховується приблизно на початку кожного року або відповідно до фактичних показників.
Позивачем під час дії карантину прийнято рішення зменшити обсяги споживання електричної енергії, адже значно зменшилися обсяги виробництва.
Так, 24.04.2020 позивачем надіслано лист № 36 на електронну адресу відповідача із проханням коригування планового споживання електричної енергії за травень 2020 року, у зв`язку із зменшенням обсягів виробництва через введення карантину на території України. Даний лист відповідачем задоволено, що підтверджується виставленим рахунком на оплату від 01.06.2020 № 11/066345/5/1 із скоригованим споживанням електроенергії.
26.05.2020 позивачем надіслано лист вих. № 50 на електронну адресу відповідача, із проханням здійснити коригування лімітів планового споживання електричної енергії до кінця 2020 року.
Відповідачем надіслано позивачу лист від 05.06.2020 № 22867/1001, яким було відмовлено у коригуванні лімітів планового споживання електричної енергії до кінця 2020 року з причини того, що коригування можливе, однак не менш ніж було спожито за той же період у 2019 році. Позивач зазначає, що вказана відповідачем причина є незаконною та порушує права позивача на отримання електричної енергії, особливо в умовах пандемії Сovid-19, яка склалась в Україні та про що позивачем було зазначено у листах. При цьому, у минулому році споживання електричної енергії становило - 6 622 424 кВт*г.
На даний час максимальне споживання електроенергії становить - 10 000-20 000 кВт*г.
Між обсягом споживання у 2019 році та станом на даний час існує велика різниця. Саме через карантин у позивача відсутня необхідність у споживанні такої кількості електроенергії, як було у 2019 році, адже відбулось значне зменшення обсягів виробництва.
01.07.2020 відповідачем відключено приєднання 066345.01 та 066345.02 виробничих приміщень позивача, у зв`язку із чим позивач не може проводити свою господарську діяльність.
Позивачем у встановлений законом термін було надано відомості про обсяги очікуваного споживання електричної енергії у 2020 році, однак через зменшення обсягів виробництва в період дії карантину, позивач був змушений зменшити обсяги споживання електроенергії.
При цьому, самим відповідачем за заявкою позивача було зменшено плановий показник обсягів споживання електричної енергії у травні 2020 року, в той же час відповідачем, на думку позивача, необґрунтовано було відмовлено у зменшенні планових показників обсягів споживання електричної енергії до кінця 2020 року із посиланням на підпункт 2.4.3. Положення правил роздрібного ринку електричної енергії, який немає жодного відношення до позивача та з урахуванням того, що позивач вчасно сплачує рахунки за електроенергію.
01.07.2020 позивачу надіслано рахунок № 111/066345/6/1 за червень 2020 року, який є повністю сплаченим та споживання електричної енергії становить 1 кВт/г, що підтверджує планове споживання електроенергії позивача до 20 000 кВт/г, однак електроенергію відповідач всеодно відключив.
Позивачем було здійснено повну передоплату за вказані ним ліміти, борг перед відповідачем позивач немає, отже підстави для відключення позивачу електроенергію у відповідача відсутні, особливо у період дії карантину.
У відповідача відсутні будь-які підстави для відмови у коригуванні обсягів споживання електроенергії, адже позивач не порушує умови договору та завжди вчасно сплачує рахунки.
Відповідач на думку позивача, незаконно відключив позивача від споживання електроенергії, у зв`язку з чим позивач несе великі збитки через повне зупинення господарської діяльності, через що велика кількість працівників товариства залишилась без роботи, особливо під час дії карантину.
Позивач і працівники позивача несуть значні збитки, через повне відключення підприємству електроенергії, адже позивач позбавлений можливості провадити господарську діяльність, а працівники позивача отримували заробітну плату. Всі ці дії відповідачем проведено під час дії карантину.
Позивач є і виробником, і продавцем товару, у зв`язку із тим, що відповідач незаконно відключив позивача від споживання електричної енергії, господарська діяльність підприємства припинилась та у позивача не було можливості виробити та поставити товар у строки, передбачені договором від 24.06.2020 укладеним між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Міжнародна паперова мануфактура", через що останній звернувся із претензією від 14.07.2020 № 128 щодо сплати позивачем, відповідно до пункту 6.2. договору, договірної штрафної санкції покупцю у розмірі 20% від повної вартості недопоставленого, у визначені сторонами строки, товару.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Міжнародна паперова мануфактура" замовило товар на суму 191 424 грн. 34 коп., що підтверджується наданим замовленням. 20% від зазначеної суми становить 38 284 грн. 87 коп. З 15.07.2020 по 21.07.2020 позивач повністю сплатив накладений Товариством з обмеженою відповідальністю "Міжнародна паперова мануфактура" штрафні санкції, що підтверджується виданими касовими ордерами.
Відповідно до статті 1191 Цивільного кодексу України, особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмір виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Розглянувши позовну заяву з доданими до неї документами, господарський суд дійшов до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Пунктом 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вимог наведеної норми процесуального закону, позивачем не зазначено в позові про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додані до позову.
Також, в порушення приписів пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
За результатами розгляду матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів господарський суд констатує, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи до позовної заяви не додано.
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням Товариству з обмеженою відповідальністю "Хімпродукт" 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: надати інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний розрахунок) суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Альбатрос" до Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі" прозобов`язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди в порядку регресу у розмірі 38 284 грн. 87 коп. - залишити без руху.
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Альбатрос" строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху , а саме подати до суду:
- інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний розрахунок) суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 24.07.2020 та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.В. Фещенко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2020 |
Оприлюднено | 27.07.2020 |
Номер документу | 90564768 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Фещенко Юлія Віталіївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Орєшкіна Еліна Валеріївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Фещенко Юлія Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні