ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 636/57/19 Головуючий суддя І інстанції Карімов І. В.
Провадження № 22-ц/818/4029/20 Суддя доповідач Яцина В.Б.
Категорія: Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
24 липня 2020 року м. Харків.
Харківський апеляційний суд в складі судді Яцини В.Б., перевіривши відповідність вимогам закону апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Чугуївського міського суду Харківської області від 11 червня 2020 року, ухвалене у складі головуючого судді Карімова І.В., по цивільній справі № 636/57/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ОСОБА_2 про порушення конституційних прав,
в с т а н о в и в:
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилається на те, що ухвалою Чугуївського міського суду Харківської області від 11 червня 2020 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції, 07 липня 2020 року ОСОБА_1 подала безпосередньо до суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу разом із клопотанням про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на незадовільний майновий стан.
Ухвалою Харківського апеляційного суду від 08 липня 2020 року справу витребувано з суду першої інстанції.
24 липня 2020 року справа надійшла до Харківського апеляційного суду.
Однак, апеляційне провадження не може бути відкрито з наступних підстав.
В апеляційній скарзі зазначено про оскарження ухвали Чугуївського міського суду Харківської області від 11 червня 2020 року, тоді як матеріали справи замість ухвали містять рішення від 11 червня 2020 року (а.с.197-202). Ухвали Чугуївського міського суду Харківської області від 11 червня 2020 року у справі не існує, що потребує відповідного уточнення з боку ОСОБА_1 вимог апеляційної скарги: виправлення вимог апеляційної скарги та надання її до суду у трьох екземплярах, 1 екзепляр для суду та 2 екземпляра - для Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ОСОБА_2 , відповідно до кількості учасників справи.
ОСОБА_1 заявлено клопотання про залучення до розгляду справи у якості свідка ОСОБА_3 та зазначено його у якості учасника справи, однак він не є учасником справи, що також потребує виправлення ОСОБА_1 щодо змісту апеляційної скарги.
За правилом ч. 1 та п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі та до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до п.п.6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року із змінами та доповненнями при поданні апеляційної скарги на рішення суду оплаті підлягає судовий збір - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою підлягав сплаті судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звільнений від сплати судового збору, а відповідачу необхідно сплатити судовий збір у наступному розмірі, 768,40* 150% =1152,60 грн.
Як на підставу звільнення від сплати судового збору апелянт вказала, що її майновий стан на момент звернення з скаргою перешкоджає здійснити оплату судового збору, оскільки вона є пенісонером за віком та отримує мінімальну пенсію.
Згідно з частинами першою та третьою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір VI від 08 липня 2011 року (із змінами та доповненнями), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину- інваліда. якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до пункту 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах із змінами та доповненнями - відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
За змістом статті 8 Закону України Про судовий збір для з`ясування розміру доходів апелянта необхідно подати довідку про розмір її річного доходу, тобто апелянту слід надати до суду апеляційної інстанції таку довідку за попередній повний календарний рік, за 12 місяців 2019 року.
Проте, належних доказів про розмір річного доходу, які б підтверджували їх неспроможність сплатити судовий збір по даній цивільній справі на момент подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду апелянт не надала.
Всупереч наведеним правовим нормам апелянт не довела належними та допустимими доказами свою неспроможність (відсутність коштів) сплати судового збору у зв`язку зі скрутним матеріальним становищем, а тому у задоволенні клопотання - слід відмовити, за недоведеністю.
Відповідно до п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити апеляційну скаргу ОСОБА_1 без руху для сплати судового збору в сумі 1152,60 грн за наступними платіжними реквізитами для перерахування судового збору: рахунок UA498999980313151206080020011,
отримувач УК в Основ`янському районі м. Харкова,
код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37999628,
банк отримувача Казначейство України (ЕАП),
код класифікації доходів бюджету 22030101,
призначення платежу: *;101;
Для вчинення апелянтом вказаних дій слід надати строк 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст.ст.185, 354,356, 357 ЦПК України суд
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору, за недоведеністю.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чугуївського міського суду Харківської області від 11 червня 2020 року - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк 10 днів для надання суду виправленої апеляційної скарги у письмовій формі, її копій відповідно до кількості учасників справи, та для сплати судового збору в розмірі 1152 грн. 60 коп . з дня отримання копії цієї ухвали або надати докази на підтвердження поданого клопотання.
Роз`яснивши апелянту, що у разі невиконання у встановлений строк вищевказаних вимог апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Б.Яцина.
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2020 |
Оприлюднено | 27.07.2020 |
Номер документу | 90588631 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Яцина В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні