Справа № 547/528/20
Провадження №1-кп/548/175/20
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
24.07.2020 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника- адвоката ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження
№ 12020170320000098 за обвинуваченням:
ОСОБА_4 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.249 КК України,
в с т а н о в и в :
16.06.2020 року начальник Семенівського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 в інтересах держави в особі Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області звернувся до суду із цивільним позовом до ОСОБА_4 про відшкодування збитків, завданих кримінальним правопорушенням у вигляді заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу.
В судовому засіданні прокурор Семенівського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 прохав прийняти цивільний позов до розгляду.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 заперечував проти прийняття до кримінального провадження вищевказаного позову.
В судовому засіданні захисник -адвокат ОСОБА_5 заперечував проти прийняття до кримінального провадження вищевказаного позову.
Форма і зміст позовної заяви відповідає вимогам встановленим до позовів, які пред`являються в порядку цивільного судочинства, в зв`язку з чим суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п.10 ст.56 КПК України потерпілий має право протягом кримінального провадження на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ч.1 ст.128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Відповідно до ст.61 КПК України, цивільним позивачем у кримінальному провадженні є особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової та моральної шкоди та, яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила цивільний позов.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 62 КПК України, цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом. Права та обов`язки цивільного відповідача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.
За таких обставин є підстави для прийняття вищевказаного цивільного позову до кримінального провадження та визнати прокурора цивільним позивачем, а обвинуваченого цивільним відповідачем.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.56, 61, 62, 128 КПК України, суд-
ухвалив:
Цивільний позов начальника Семенівського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 в інтересах держави в особі Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області звернувся до суду із цивільним позовом до ОСОБА_4 провідшкодування збитків,завданих кримінальним правопорушенняму виглядізаподіяння шкодинавколишньому природномусередовищуприйняти до кримінальниго провадження № 12020170320000098 за обвинуваченням ОСОБА_4 ч. 1 ст.249 КК України.
Визнати цивільними позивачем начальника Семенівського відділу Лубенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області; цивільним відповідачем - ОСОБА_4 .
Надіслати відповідачу копії цивільних позовів з копією ухвали.
Надати відповідачу ОСОБА_4 строк для подання відзиву на позов (заперечень проти позову) 15днів з дня вручення ухвали про прийняти до кримінального провадження цивільного позову. У вказаний строк відповідач має право надіслати: 1) суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; 2) позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам копію відзиву та доданих до нього документів. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Інші вимоги до відзиву встановлено ст. 178 ЦПК України. Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90640948 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні