ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
03.08.2020Справа № 761/8825/18
Господарський суд міста Києва у складі судді Кирилюк Т.Ю., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про стягнення 100 000 доларів США,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_2 про стягнення 100 000 доларів США.
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 14.05.2018 відкрито провадження у справі.
Разом із позовом позивач подав заяву про забезпечення позову, у якій просив суд:
- накласти арешт на квартиру, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а також корпоративні права: частку (у розмірі 100 %) в статутному капіталі Товариства зобмеженою відповідальністю "Україна";
- заборонити відповідачеві, суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам та нотаріусам вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо зазначеної квартири;
- заборонити відповідачеві вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження належних їй корпоративних прав, заборонити вчинення реєстраційних дій щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "Україна", пов`язаних зі зміною складу учасників (розміру їх часток), та дій, спрямованих на зменшення балансової вартості активів.
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 14.05.2018 заяву про забезпечення позову задоволено частково.
Постановою Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду від 10.06.2020 ухвали Шевченківського районного суду міста Києва від 14.05.2018 скасовані, провадження у справі № 761/8825/18 закрито, роз`яснено ОСОБА_1 , що розгляд цієї справи віднесено до юрисдикції господарського суду.
Матеріали справи № 761/8825/18 передано до Господарського суду міста Києва.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України у разі надходження до суду справи, що підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства, після закриття провадження Верховним Судом чи судом апеляційної інстанції в порядку цивільного чи адміністративного судочинства, суд перевіряє наявність підстав для залишення позовної заяви без руху відповідно до вимог господарського процесуального закону, чинного на дату подання позовної заяви.
Пунктом 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак, при дослідженні доданих до позовної заяви документів, судом було встановлено, що відсутні докази сплати судового збору за реквізитами Господарського суду міста Києва.
За змістом пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно розрахунку суду, сума судового збору, яка підлягає сплаті становить 41 700, 00 грн.
Відповідно до частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Крім того, частиною другою статті 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Додана до позовної заяви копія попереднього договору щодо купівлі-продажу частки у статутному капіталі від 05.05.2017 не придатна для опрацювання, а відповідно, на підставі копії цього договору неможливо встановити обставини, на які позивач посилається у позовній заяві.
Згідно частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З наведених підстав позовна заява залишається без руху.
Відповідно до частини другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,-
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказів сплати судового збору за реквізитами Господарського суду міста Києва у розмірі 41 700, 00 грн.;
- належним чином зроблену (придатну для опрацювання) та завірену копію попереднього договору щодо купівлі-продажу частки у статутному капіталі від 05.05.2017.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя Т.Ю.Кирилюк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2020 |
Оприлюднено | 03.08.2020 |
Номер документу | 90722227 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Кирилюк Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні