Ухвала
05 серпня 2020 року
м. Київ
справа №759/16026/14-ц
провадження №61-7338св20
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:
головуючого - Висоцької В. С. (суддя-доповідач),
суддів: Грушицького А. І., Литвиненко І. В., Петрова Є. В., Фаловської І. М.,
розглянув у порядку спрощеного позовного провадження клопотання адвоката Пацалюк Альони Валеріївни про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільної сумісної власності подружжя; за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільної сумісної власності подружжя, за касаційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 22 березня 2017 року у складі колегії суддів: Андрієнко А. М., Заришняк Г. М., Мараєвої Н. Є.,
учасники справи:
позивач - відповідач за зустрічним позовом - ОСОБА_1 ,
відповідач - позивач за зустрічним позовом - ОСОБА_2 ,
особа, яка не брала участі у розгляді справи, подала апеляційну та касаційні скарги - ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2014 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 про поділ спільної сумісної власності подружжя.ОСОБА_2 подав зустрічний позов до ОСОБА_1 про поділ спільної сумісної власності подружжя.
Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 19 вересня
2016 року заявлені позови задоволені частково.
Не погоджуючись з рішенням судупершої інстанції сторони подали апеляційну скаргу.
В суді апеляційної інстанції сторони дійшли мирової угоди.
Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 22 березня 2017 року визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Рішення Святошинського районного суду м. Києва від 19 вересня 2016 року скасовано, провадження у справі закрито.
У касаційній скарзі, поданій у квітні 2020 року, ОСОБА_3 , який не брав участі у розгляді справи, просить скасувати ухвалу апеляційного суду в частині набуття ОСОБА_2 здійснювати в цілому реєстрацію права власності на квартиру
АДРЕСА_1 , посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
У липні 2020 року адвокат Пацалюк А. В. подала до Верховного Суду клопотання про закриття провадження у справі у зв`язку зі смертю
29 травня 2019 року ОСОБА_1 . На підтвердження права звернення з даним клопотанням надано довіреність від 01 серпня 2014 року, якою ОСОБА_1 уповноважила Пацалюк А. В. подавати та підписувати від її імені всі без винятку документи. Термін даної довіреності визначено до 01 серпня
2017 року.Факт смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 підтверджено копією свідоцтва про смерть, виданого 30 травня 2019 року.
Заявлене клопотання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Частинами першою, третьою статті 237 ЦК України передбачено, що представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Відповідно до частини першої статті 247 ЦК України строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
Представництво за довіреністю припиняється у разі закінчення строку довіреності (пункт 1 частини першої статті 248 ЦК України).
Зважаючи на те, що із закінченням терміну дії довіреності, на підставі якої Пацалюк А. В. представляла інтереси ОСОБА_1 , подане останньою у липні 2020 року клопотання про закриття провадження не може бути задоволено.
Згідно зі статтею 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 251, пункту 1 частини першої статті 253 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі до залучення до участі у справі правонаступника.
Правовідносини сторін у справі, яка розглядається, допускають правонаступництво.
За викладених обставин провадження у даній справі слід зупинити до залучення до участі у справі правонаступника.
Керуючись пунктом 1 частини першої статті 251, пунктом 1 частини першої статті 253, статтею 260 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду,
УХВАЛИВ:
Відмовити адвокату Пацалюк Альоні Валеріївні у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільної сумісної власності подружжя; за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільної сумісної власності подружжя зупинити до залучення до участі у справі правонаступника ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і оскарженню не підлягає.
Головуючий В. С. Висоцька
Судді А. І. Грушицький
І. В. Литвиненко
Є. В. Петров
І. М. Фаловська
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2020 |
Оприлюднено | 11.08.2020 |
Номер документу | 90872516 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Висоцька Валентина Степанівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Висоцька Валентина Степанівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні