19/306
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"15" серпня 2007 р. Справа № 19/306
За позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація"
до відповідача Колективне Сільськогосподарське Підприємство "Набережне"
про визнання права власності на будівлю клубу
Суддя Тимошенко О.М.
Представники:
Від позивача : представник Новак І.В.
Від відповідача : представник Карнаух О.Ф.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду Рівненської області з позовом про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна від 22.03.2007 року № 1 дійсним та визнання права власності на об'єкт нерухомості - будівлю клубу, придбаний на підставі договору купівлі-продажу від 22.03.2007 року № 1, що знаходиться за адресою: вул. Польова, 19, с. Добрятин, Млинівський район, Рівненська область. В обгрунтування вимог зазначає, що на даний час підприємство позбавлене права належним чином зареєструвати право власності на придбане майно, оскільки договір купівлі-продажу нотаріально не посвідчений. В судовому засіданні позовні вимоги, відповідно до права наданого ст. 22 ГПК України, підтвердив.
Відповідач у поданому відзиві позовні вимоги визнає у повному обсязі. Право власності позивача не оспорює.
Статті 20, 22, 91, 107 Господарського процесуального кодексу України сторонам роз'яснені.
Відводи з підстав, передбачених статтею 20 ГПК України, відсутні.
Протокол судового засідання складено відповідно до статті 811 ГПК України.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін, вивчивши подані ними письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
Суд виходив з такого.
22 березня 2007 року між позивачем - Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація" (Покупець) та відповідачем - Колективне сільськогосподарське підприємство "Набережне" (Продавець) укладено договір № 1 купівлі-продажу об'єкту нерухомості - будівлі клубу, що знаходиться за адресою: вул. Польова, 19, с. Добрятин, Млинівського району, Рівненської області. Договір укладено згідно протоколу публічних торгів № 1-Н/Н від 22.03.2007 року, проведених Універсальною товарною біржею "Україна-Захід". Визначену протоколом та договором суму коштів за придбане майно в розмірі 11700,00 грн. позивачем перераховано на рахунок біржі згідно платіжних доручень від 22.03.2007 р. № 2659 та № 94. Зазначений об'єкт нерухомості відповідачем для позивача було передано у власність відповідно до акту прийому-передачі від 23.03.2007 р.
Відповідно до ст. 657 Цивільного кодексу України договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
На пропозицію позивача, викладену в листі від 23.03.2007 р. щодо нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу об'єкту нерухомості, відповідачем повідомлено, що КСП "Набережне" не може надати необхідні для нотаріального посвідчення документи, оскільки первинна реєстрація майна не проводилась. (Лист-відповідь № 2603-7 від 26.03.2007 р.).
За умовами ч. 2 ст. 220 Цивільного кодексу України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Під час розгляду справи судом встановлено, що об'єкт нерухомості, щодо якого виник спір, позивачем - ТзОВ "Енерго Генерація" було придбано правомірно, на законних підставах. Угода на придбання об'єкту нерухомості прав та охоронюваних законом інтересів третіх осіб не порушує. Виконання договору сторонами здійснено в повному обсязі про що свідчать докази сплати коштів за придбане майно та складений і підписаний акт прийому-передачі майна. За таких обставин суд прийшов до висновку про визнання договору від 22.03.2007 р. № 1 купівлі-продажу будівлі клубу, що знаходиться за адресою: вул. Польова, 19, с. Добрятин, Млинівського району, Рівненської області дійсним.
У відповідності до статті 382 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно статті 334 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 3 статті 334 Цивільного кодексу України визначено, що право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
За умовами статті 48 Закону України "Про власність" Україна законодавчо забезпечує громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності.
Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків.
Захист права власності здійснюється судом або третейським судом.
З урахуванням вищевикладеного позовні вимоги про визнання договору купівлі-продажу від 22.03.2007 р. № 1 дійсним та визнання права власності на об'єкт нерухомості придбаний на підставі договору від 22.03.2007 р. № 1, яке знаходиться за адресою вул. Польова, 19, с. Добрятин, Млинівського району, Рівненської області підтверджуються матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню. Судові витрати за згодою сторін залишаються за позивачем.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно зі статтею 91 Господарського процесуального кодексу України, сторона у справі, не згідна із рішенням суду має право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Апеляційна скарга або подання подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 49, ч. 5 ст. 78, ст.ст. 811, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити .
2. Визнати дійсним договір від 22 березня 2007 року № 1 купівлі-продажу будівлі клубу, що знаходиться за адресою: вул. Польова, 19, с. Добрятин, Млинівського району, Рівненської області, укладений між Колективним сільськогосподарським підприємством "Набережне" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація".
3. Визнати за позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація" (вул. Кузнецова, 4, смт. Млинів, Рівненська область, код ЄДРПОУ 34337327) право власності на об'єкт нерухомості - будівлю клубу, придбаний на підставі договору купівлі-продажу від 22.03.2007 р. № 1, що знаходиться за адресою: вул. Польова, 19, с. Добрятин, Млинівського району, Рівненської області.
Суддя Тимошенко О.М.
Повний текст судового рішення підписано "16" серпня 2007 р.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2007 |
Оприлюднено | 05.09.2007 |
Номер документу | 910875 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні