Справа № 308/7581/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 серпня 2020 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокуроромвідділу прокуратуриЗакарпатської області ОСОБА_4 ,у кримінальномупровадженнівідомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020070000000258 від 19.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
ВСТАНОВИВ:
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло клопотання слідчого, погоджене прокурором, про тимчасовий доступ речей і документів, яка містить охоронювану законом таємницю.
Клопотання слідчого обґрунтовано тим, що проводиться досудове розслідування, розпочате за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.4 ст.191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020070000000258 від 19.05.2020 року. У клопотанні вказано, що досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 із застосуванням спрощеної процедури публічної закупівлі укладено низку договорів на постачання для потреб медичних закладів Закарпатської області медичного обладнання, ліків та засобів індивідуального захисту, необхідних для лікування хворих на гостре респіраторне захворювання COVID-19, якими передбачено закупівлі вказаних товарів із врахуванням ставки податку на додану вартість у розмірі 7%. У той же час вищевказані операції звільняються від сплати ввізного мита та оподаткування податком на додану вартість. Безпідставне включення до вартості товарів суми ПДВ призвело до незаконного витрачання бюджетних коштів на суму 812 432,29 гривень.
Слідчим зазначено, що відповідно до укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » договору № 3-с від 06.04.2020 р. передбачено постачання для потреб медичних закладів Закарпатської області костюмів біологічного захисту (комбінезон одноразовий) у кількості 57 020 шт. на загальну вартість 25 млн. 659 тис. грн. Згідно додаткової угоди № 2 від 25.05.2020 вартість договору зменшена до 22 146 167,25 грн. На даний час ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримало з бюджету по договору № 3-с від 06.04.2020 коштів на загальну суму 22 146 167,25 грн.
Разом з тим, отримані відомості свідчать, що фактично поставлені засоби індивідуального захисту для потреб закладів охорони здоров`я Закарпатської області не відповідають заявленим при укладанні договору якісним та медико-технічним характеристикам, не мають сертифікатів відповідності вищезазначеним ДСТУ. За даними слідства до організації протиправного механізму розтрати бюджетних коштів під час постачання товарів медичного призначення у рамках протидії поширенню коронавірусу COVID-19 причетні: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .
Згідно отриманої інформації із ІНФОРМАЦІЯ_3 про рахунки відкриті у банківських установах на наступних юридичних осіб:
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » наявні відкриті рахунки НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ;
- як фізична особа ОСОБА_6 , має відкритий рахунок НОМЕР_6 ;
- як фізична особа ОСОБА_7 , має відкриті рахунки НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » наявні відкриті рахунки НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 .
Слідчий зазначає, що є достатньо підстав вважати, що на вищевказаних банківських рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та особистих рахунків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 можуть зберігатися кошти здобуті ними в результаті привласнення грошових коштів під час укладання договорів на поставку ІНФОРМАЦІЯ_1 засобів медичного захисту, тому з метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, підтвердження факту причетності до вчинення вищеописаного кримінального правопорушення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_7 , а також встановлення й інших причетних до його вчинення осіб, виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. На підставі викладеного просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до: - роздруківок з рухом коштів по вказаних банківських рахунках AT КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_4 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_19 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_3 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_18 , НОМЕР_20 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 з дати відкриття рахунків по термін дії ухвали; - документів на підставі, яких були відкриті вищевказані рахунки; фотографій з банкоматів, зроблених при здійсненні операцій із пластиковою банківською карткою прив`язаною до вищезазначених рахунків, з дати відкриття,рахунку по термін дії ухвали; - відеозаписів з камер відеоспостереження, розміщених у відділеннях банку при здійсненні операцій за вказаними рахунками з дати відкриття рахунку по термін дії ухвали (якщо такі наявні); - інформації про залишок коштів на вищевказаних рахунках, станом на день отримання тимчасового доступу, з можливістю вилучення їх відповідним чином прошитих та завірених копій.
Слідчий в судове засіданні не з`явився, направив на адресу суду заяву, в якій просив проводити розгляд клопотання за його відсутності.
Представник ATКБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »у судовезасідання нез`явився,про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4ст. 163 КПК Українине є перешкодою для розгляду клопотання.
Зважаючи на неявку в судове засідання осіб, які беруть участь у розгляді клопотання, фіксування за допомогою технічних засобів, відповідно до ч.4ст.107 КПК України, не здійснювалося.
Дослідивши матеріали поданого клопотання, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що Головним Управлінням національної поліції в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020070000000258 від 19.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст.191 КК України, що підтверджується витягом з ЄРДР.
Із вказаного витягу слідує, що досудове розслідування розпочато у рамках виконання заходів з локалізації та протидії коронавірусу, Департаменту охорони здоров`я Закарпатської ОДА із застосуванням спрощеної процедури публічної закупівлі укладено низку договорів на постачання для потреб медичних закладів Закарпатської області медичного обладнання, ліків та засобів індивідуального захисту, необхідних для лікування хворих на гостре респіраторне захворювання COVID-19, якими передбачено закупівлі вказаних товарів із врахуванням ставки податку на додану вартість у розмірі 7%. У той же час вищевказані операції звільняються від сплати ввізного мита та оподаткування податком на додану вартість. Безпідставне включення до вартості товарів суми ПДВ призвело до незаконного витрачання бюджетних коштів на суму 812 432,29 гривень.
Згідно інформації із головного управління ДПС в Закарпатській області ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » має відкриті рахунки НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , як фізична особа ОСОБА_6 , має відкритий рахунок НОМЕР_6 ; - як фізична особа ОСОБА_7 , має відкриті рахунки НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 ; - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » має відкриті рахунки НОМЕР_21 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 вказані рахунки відкрито в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », враховуючи наведене, досліджуючи повно та неупереджено обставини вчинення даного кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, котра міститься на зазначених рахунках.
Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положеньКонституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких наданаВерховною Радою України, цього Кодексута інших законів України (ст. 1 КПК України).
Зокрема, питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів регламентовані Главою 10 - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Главою 15 - тимчасовий доступ до речей і документівКримінального процесуального Кодексу України.
У відповідності до ч. 1 ст. 159КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 3ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Як передбаченоч.ч.5,6ст.163КПК України,слідчийсуддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи:перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи;самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні.Якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п?ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюються в порядку, встановленому законом.
Інформація, яка знаходиться у , відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці.
Статтею 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» визначено, що банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку. Банківською таємницею, зокрема, є відомості про банківські рахунки клієнтів.
Згідно вимог п.2 ч.1 ст.62 вказаного Закону інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Враховуючи наведене, те, що документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий зберігаються в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а також те, що вказана інформація сама по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні і може бути використана як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів, - неможливо, а тому потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи та дають підстави надати тимчасовий доступ до заявлених слідчим документів.
При цьому, слідчий просить надати тимчасовий доступ до роздруківок з рухом коштів по вказаних банківських рахунках, фотографій з банкоматів, зроблених при здійсненні операцій із банківським рахунком, відеозаписів з камер відеоспостереження, розміщених у відділеннях банку при здійсненні операцій за вказаними рахунками з дати відкриття рахунків по термін дії ухвали.
Так, у відповідності до інформації, наданої ІНФОРМАЦІЯ_6 зазначені рахунки відкриті в 2016-2020 р.р.
Згідно рапорту начальника Управління СБУ в Закарпатській області від 07.07.2020 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримувало з бюджету по договору № 3-с від 06.04.2020 р. кошти починаючи з 09.04.2020 року. Оскільки слідчий не навів у своєму клопотанні жодного обґрунтування щодо необхідності надання тимчасового доступу до зазначених документів з дати відкриття рахунків, тому в цій частині клопотання задоволенню не підлягає.
Окрім цього, клопотання в частині надання тимчасового доступу у філії, або іншому відділенні розташованому на території Закарпатської області, не підлягає задоволенню, оскільки таке суперечить вимогам п.4 ч.2 ст. 160 КПК України, філія чи відділення не має статусу юридичної особи у розумінні цієї норми законодавства, а тому надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні такої філії є неможливим.
Враховуючи наведене, клопотання підлягає задоволенню частково.
Термін дії ухвали слід визначити строком на один місяць з моменту її проголошення.
Керуючись ст.ст.131,132,159-164,309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокуроромвідділу прокуратуриЗакарпатської області ОСОБА_4 ,у кримінальномупровадженнівідомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020070000000258 від 19.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити частково.
Надати стороні кримінального провадження заступнику начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Закарпатській області капітану поліції ОСОБА_8 , а також слідчим слідчої групи вказаного відділу, а саме: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме:
- роздруківок з рухом коштів по вказаних банківських рахунках AT КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_4 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_19 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_3 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_18 , НОМЕР_20 , НОМЕР_22 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 з 06.04.2020 року по термін дії ухвали;
- документів на підставі, яких були відкриті вищевказані рахунки;
- фотографій з банкоматів, зроблених при здійсненні операцій із банківським рахунком до вищезазначеного рахунку, з 06.04.2020 року по термін дії ухвали;
- відеозаписів з камер відеоспостереження, розміщених у відділеннях банку при здійсненні операцій за вказаними рахунками з 06.04.2020 року по термін дії ухвали (якщо такі наявні);
- інформації про залишок коштів на вищевказаних рахунках, станом на день отримання тимчасового доступу,
з можливістювилучення копійвідповідних документіву паперовомучи електронномувигляді,що знаходяться у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ідентифікаційний код НОМЕР_23 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 .
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, заперечення на неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91104746 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шумило Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні