Ухвала
від 27.08.2020 по справі 484/891/20
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

27 серпня 2020 р.м.ОдесаСправа № 484/891/20

Колегія суддів П`ятого апеляційного адміністративного суду у складі головуючого судді Вербицької Н.В., суддів Джабурії О.В., Ступакової І.Г., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Миколаївського окружного адміністративного суду від 09 червня 2020 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Первомайського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України про зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И Л А :

25 серпня 2020 року до П`ятого апеляційного адміністративного суду повторно надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на зазначену ухвалу, якою його позовну заяву повернуто, в прохальній частині якої містилося клопотання про звільнення від сплати судового збору.

В обґрунтування зазначеного клопотання апелянт посилається на те, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується відповідним посвідченням № НОМЕР_1 від 24.12.1993 (категорія 2).

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до п. 1 абз. 1 ст. 9 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, є учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків.

З урахуванням зазначених норм ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір .

Разом з тим, розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.

25.06.2020 року апелянт звернувся з апеляційною скаргою вперше, без пропуску строку.

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 06 липня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк на усунення недоліків апеляційної скарги на протязі 5 днів з моменту закінчення строку дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню короновірусної хвороби (COVID-19).

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 20 липня 2020 року продовжено ОСОБА_1 строк на усунення недоліків апеляційної скарги до 06 серпня 2020 року включно.

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2020 року повернуто апеляційну скаргу ОСОБА_1 , у зв`язку із не усуненням недоліків апеляційної скарги у строк встановлений судом.

25.08.2020 року ОСОБА_1 , звернувся з апеляційною скаргою повторно.

Відповідно до ч.1,ч.2 ст.295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 15 днів з дня її проголошення або складення.

Судова колегія враховує, що оскаржувану ухвалу прийнято в період карантину, але згідно з положеннями Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 18 червня 2020 року № 731-IX процесуальні строки, які були продовжені відповідно до, зокрема, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом.

Враховуючи, що Закон України № 731-IX опубліковано в газеті Голос України - / №№ 119-120 16 липня 2020 року, відповідно до ч.1 Прикінцевих та перехідних положень даного закону, датою набрання ним чинності є 17 липня 2020 року, а отже всі процесуальні строки, в тому числі, щодо подання апеляційних скарг продовжено до 06.08.2020.

Як вбачається з матеріалів справи, при повторному зверненні з апеляційною скаргою апелянтом пропущено строк на апеляційне оскарження, однак клопотання про поновлення строку ним не заявлене.

Частиною 3 ст.298 КАС України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Отже, ОСОБА_1 у 10 денний строк повинен подати до суду вмотивоване клопотання щодо поновлення строку на апеляційне оскарження.

Крім того, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам п п. 6 ч. 2 ст. 296 КАС України, а саме відсутні обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому саме полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин справи та (або) застосування норм права.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 по суті визнано, що через юридичну неосвідченість ним не усунено недоліки, які стали підставою для прийняття оскаржуваної ухвали, а тому конкретних порушень норм права судом першої інстанції не допущено. Також апелянт зазначає, що у нього відсутні будь які скарги до суддів.

Підставою звернення до суду, ОСОБА_1 зазначено незаконне позбавлення підвищення пенсії згідно ст. 6 Закону України Про соціальний захист дітей війни .

Судова колегія звертає увагу, що зазначені обставини є підставою для звернення до суду першої інстанції з новою позовною заявою, оскільки ОСОБА_1 не обмежений у даному праві.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.169,ст.296,298,299 КАС України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги на протязі 10 днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.299 КАС України апелянту буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Ухвала в самостійному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Вербицька Н. В. Судді Ступакова І.Г. Джабурія О.В.

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.08.2020
Оприлюднено28.08.2020
Номер документу91175287
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —484/891/20

Ухвала від 15.10.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Вербицька Н. В.

Ухвала від 27.08.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Вербицька Н. В.

Ухвала від 17.08.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Вербицька Н. В.

Ухвала від 20.07.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Вербицька Н. В.

Ухвала від 06.07.2020

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Вербицька Н. В.

Ухвала від 09.06.2020

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Мороз А. О.

Ухвала від 21.04.2020

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Мороз А. О.

Ухвала від 18.03.2020

Адміністративне

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Максютенко О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні