ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про заміну сторони

21 серпня 2020 р. Справа №200/6012/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасенка І.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання товариства з обмеженою відповідальністю Тар Альянс про заміну неналежних відповідачів,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Донецького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Тар Альянс`до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області; Державної фіскальної служби України про скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 01 липня 2020 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судових засідань та повідомлення (виклику) учасників справи.

На адресу суду надійшло клопотання про заміну неналежних відповідачів, а саме: представник позивача просив замінити Головне управління ДФС у Донецькій області на Головне управління ДПС у Донецькій області та з Державної фіскальної служби України на Державну податкову службу України.

Клопотання обґрунтовано тим, у зв`язку зі змінами, запровадженими постановою КМУ № 846 від 25.09.2019 року Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України та згідно з положенням про Державну податкову службу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227 функції та повноваження центрального органу виконавчої влади щодо здійснення державної податкової політики та визначення територіальних органів передано Державній податковій службі, а відповідні підрозділи Державної податкової служби визначені правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 Про утворення територіальних органів Державної податкової служби утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, реорганізувавши деякі територіальні органи Державної фіскальної служби України шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДПС.

Відповідно до ч. 3 с. 48 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Відповідно до приписів статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив. У разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

З урахуванням зазначених змін у структурі податкових органів суд вважає, за необхідне замінити у справі Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області та Державну фіскальну службу України на Державну податкову службу України.

Відповідно до ч. 6 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України, після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Керуючись статтями 48, 52, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю Тар Альянс про заміну відповідачів у справі - задовольнити.

Замінити відповідача - Головне управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 43142826, юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59).

Замінити відповідача - Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197) на його правонаступника - Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8).

Розгляд справи розпочати спочатку.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя І.М. Тарасенко

Дата ухвалення рішення 21.08.2020
Зареєстровано 01.09.2020
Оприлюднено 02.09.2020

Судовий реєстр по справі 200/6012/20-а

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.03.2021 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Постанова від 26.01.2021 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 26.01.2021 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 04.01.2021 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 21.12.2020 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 13.11.2020 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 13.11.2020 Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 29.09.2020 Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 07.09.2020 Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 21.08.2020 Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 01.07.2020 Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону